Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 52

Téma: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

1. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Myslím si, že až ho potkáš, tak tě určitě smích přejde ....

Asi začnu jezdit na slovenský benzín, nedaleko pumpa Slovnaftu.

Nemáte někdo ten dovolený obsah CO? To jste ještě nikdo nebyl na technické?
    Je to technikou jazdy, treba jazdit svižne a nie dusit to. A čo sa tyka tej chyby odpoj - pol baterie na pol hodiny a chyba zhasne po par kilometroch. Aj mne sa to stalo 2 krat a pomohlo to.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal stevo212 Zobraziť príspevok
    Je to technikou jazdy, treba jazdit svižne a nie dusit to. A čo sa tyka tej chyby odpoj - pol baterie na pol hodiny a chyba zhasne po par kilometroch. Aj mne sa to stalo 2 krat a pomohlo to.
    Není to moc, pol hodiny? Nestačilo by na čtvrt hodiny?
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Je to technikou jazdy, treba jazdit svižne a nie dusit to.
    Pochybujem. Toto nie je diesel s filtrom pevných častíc, ktorý sa pri lenivej mestskej jazde naplní a rozsvieti kontrolku pretože sa nemá kedy a ako vypáliť.

Lokalita
    Praha CZ

Též pochybuji. Jezdit "rozšafně", nikoliv jako blázen, ještě neznamená že jezdím pomalu, nebo to dusím. Stačí využívat optimálního tahu v otáčkách kolem 3000 a často řadit. Motory 1,6 jsou nejpoužívanější motory u všech automobilek, v běžném provedení se podobají jako vejce vejci, a znalecké řeči o tom že japonské motory potřebují vytáčet jsou slyšet nejčastěji v hospodských rozpravách.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

....Jsem druhý majitel, auto jsem koupil přímo od autorizovaného dealera Suzuki, bylo staré 8 měsíců a najeto mělo asi 16000 km - takže to by odpovídalo.
    A cena byla opravdu více než dobrá (cca 40% oproti novému). Asi se jim už nelíbilo a sedany moc lidí nechce. Jsem s ním spokojený, perfektní výbava, pohodlné ..... Sem tam nějaké to drnčení, ale až teď ten kat.....(anebo první lambda).
    Dost podstatné je, kdo byl první. Pokud se jednalo o předváděcí vůz, je dost podstatné zda byl jako předváděcí provozován na zimu, nebo na léto. Nedokážu sice posoudit, jakému kilometrovému proběhu běžně používaného automobilu odpovídá 16 000 km na předváděčkách, ale kdysi se říkalo, že jeden studený zimní start způsobí stejné opotřebení jako ujetých 1500 km. A to bylo v dobách kdy nikdo nevěděl co je to katalyzátor a při vyslovení slova lambda sonda by si každý představoval spíše nějakou sprosťárnu...
    "horský sokol"

6. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Jezdilo přes zimu, 11/2008 do provozu, 06/2009 jsem ho kupoval. A pak bylo cca 30000 km bez problému. Jak jsem se díval po fórech, tak se tam také vyskytovaly SX4, co měly 30 - 50 000 km se stejným problémem a určitě to nebyly předváděčky. To spíš, jestli to nebude tím, jak jezdím. Hlavně když jedu z práce jen asi 3 km a pak to stojí.... Třeba je to někde "zanešený" ....
    Těch 16000 najetých na předváděčkách není moc pravděpodobné, to by asi musela být každá jízda z Prahy do Brna a zpět a takový zájem o SX4 sedan určitě nebyl...

No nic, za chvili jdu na technickou a uvidím. Když neprojdu, tak se dá sehnat univerzál kat na svody a když tak někoho najdu (snad), kdo to bude umět převařit ...

Lokalita
    Praha CZ

Jezdilo přes zimu, 11/2008 do provozu, 06/2009 jsem ho kupoval...Těch 16000 najetých na předváděčkách není moc pravděpodobné, to by asi musela být každá jízda z Prahy do Brna a zpět a takový zájem o SX4 sedan určitě nebyl......
    No z Prahy do Brna asi ne, ale 100 km denně by se asi na předváděčkách zvládlo a to je za 8 měsíců přesně 16 000 km a několik tisíc startů (některé možná nikoliv studené). Uklidnit tě může to, že kupní cena byla vcelku příznivá i za cenu případné opravy.
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Souhlas.....

Jak jste mně psali, že si tady na fóru nikdo nestěžoval na svítící kontrolku motoru u SX4, tak já jsem zde našel dva případy, bylo to kdesi na "Chyba 1144" anebo tak nějak.

- Jednomu vyměnily kat v cca 50000 km v rámci záruky
    - Druhý případ nenapsal výsledek jak to dopadlo po opravě
    - a vlastně tam byl i třetí příspěvek z Čech, tam pomohla výměna lambdy...
    Takže zase tak úplně osamocený bohužel nejsem.

Lokalita
    Praha CZ

Nejjednodušší máš si zkontrolovat na internetu, jestli tvoje vozidlo nespadalo do nějaké svolávací akce. Teď si nepamatuji tu adresu, ale on ti jí někdo sdělí. Něco s těmi vadnými katalyzátory tam bylo, ale týkalo se to prvních sérií.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ... ale on ti jí někdo sdělí.
    Tady tudy, tudy tady velebnosti Ale pre 11/2008 to je bez záznamu.

No nic, za chvili jdu na technickou a uvidím. Když neprojdu, tak se dá sehnat univerzál kat na svody a když tak někoho najdu (snad), kdo to bude umět převařit ...
    V Modre (SR) je firma, ktorá sa zaoberá výrobou výfukov na mieru, scorpio13 a Duch majú od nich komplet od zvodov, cez kat až po zadný tlmič všetko, takže keby sa ináč nedalo, dajú sa urobiť len zvody s uni katom a zvyšok od stredného dielu séria a máš vybavené.

Jak jste mně psali, že si tady na fóru nikdo nestěžoval na svítící kontrolku motoru u SX4, tak já jsem zde našel dva případy, bylo to kdesi na "Chyba 1144" anebo tak nějak.
    Ako sám vieš, tá žltá kontrolka neoznamuje len jednu jedinú poruchu/chybu, rozsvieti sa snáď pri desiatkach "problémov", takže vynášať súdy, že to je častý problém SX4 je zavádzajúce.

Katy sa menili na prvých ročníkoch na zvolávačke, o tom som ti písal už, takže aj preto dotyčnému, ktorého si spomenul, vymenili asi kat na záruku.
    Lambda je úplne bežná vec, že zomrie a nie je to nič tragické. A ten tretí prípad mal čosi s teplotou výfukových plynov, či o čom to písal a ako sám uviedol, zrejme to spôsobil shitový benzín.

Takže ja stále tvrdím, že si jeden z mála s týmto problémom (a na fóre zatiaľ jediný a to nás tu je dosť) a kľudne by som veril tomu, že to môže mať pôvod v spôsobe užívania auta na začiatku keď to bola "zimná" predvádzačka.

Každopádne tu môžeme takto polemizovať do Vianoc. Chce to poriadnu diagnostiku, ale tým nemyslím že to nejaký mechanik v autorizáku napichne na čarovnu skrinku a prečíta P0420 a v tabuľke si prečíta čo to znamená.

Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •