Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 52

Téma: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

1. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Když potkám vysavač, chci aby to byl silence force..., Protože kravál mně sere, z toho důvodu jsem se odstěhoval na venkov...
    Na slovenský benzín nejezdi, ale rovnou se odstěhuj na Slovač, je tam hezky (vím o čem mluvím)...
    Ten obsah CO je 0,5/0,2 %, ale na světě jsou i jiné krásnější prožitky... (vím o čem mluvím)
    Díky Beaumonte za ty hodnoty. Z nich je vidět, že můj kat je tak tak na hranici. Snad na podzim projdu přes technickou a pak to budu nějak řešit. Nevíš, nedá se kat alespoň na chvíli "oživit"?
    Na Slovensku je opravdu hezky, strávil jsem tam rok na vojně. A taky dobří chalani...

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Oživit asi ne. Nevím kde jsi byl na tom měření. Chce to diagnostiku Suzuki, nikoliv univerzální. Ta změří i akční členy a Lambda sondy a jedině její výsledek nebude zavádějící. Zkus se obrátit na velký Suzuki servis, kde mají hóódně velkou mašinu a hlavně aby s ní také uměli zacházet.
    Není nic horšího, než zbrklý úsudek. SX4 je dobré auto, to ti na zdejším fóru kromě jednoho člověka potvrdí všichni.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Trochu som čítal americké SX4 fórum, kde je pár príspevkov k chybe P0420 a dotyční tvrdia, že to spôsobuje:

• zaoxidované kontakty na batérii, po ich očistení sa prestala kontrolka rozsvecovať,
    • zanesený MAF senzor,
    • znečistené palivo,
    • tankovanie až po hrdlo, čo v dlhšej dobe spôsobí naplnenie zásobníka Evaporative Control System a následne zničenie O2 senzora.

Tak a môže sa spustiť polemika

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Trochu som čítal americké SX4 fórum, kde je pár príspevkov k chybe P0420 a dotyční tvrdia, že to spôsobuje:

• zaoxidované kontakty na batérii, po ich očistení sa prestala kontrolka rozsvecovať,
    • zanesený MAF senzor,
    • znečistené palivo,
    • tankovanie až po hrdlo, čo v dlhšej dobe spôsobí naplnenie zásobníka Evaporative Control System a následne zničenie O2 senzora.

Tak a môže sa spustiť polemika
    To americké fórum má jednu vadu na kráse. A sice v tom, že američtí uživatelé nejsou ani zdaleka tak fundovaní v oboru, který není jejich profese a už vůbec to nejsou kutilové. Navíc SX4ky pro americký trh jsou jiné než pro evropský (dodávají se tam i s dvoulitrovými benzínovými motory)
    Z těch možných příčin bych bral akorát to špatné palivo (nikoliv znečistěné).
    Zaoxydované kontakty na baterii by se projevily mnohem dřív jinými symptomy, a ten MAF senzor má svůj vlastní DTC kód.
    Že by se při přeplnění nádrže dostalo palivo do zásobníku s aktivním uhlím a následně došlo ke zničení lambda sondy se mi také moc nezdá, protože nádrž má dva pojistné bezpečnostní mechanismy proti "protečení" do toho zásobníku již ve své konstrukci.
    Zkrátka jsou to blázniví američani, spokojení sami se sebou.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Znečistené palivo nebolo myslené, že je v ňom piesok, alebo piliny jednoducho kontaminované inými látkami, resp. nekvalitné.

Jasne, amíci sú trubky ale s tou baterkou by som to až tak nezavrhoval, pretože pokles napätia v palubnej sieti (najmä pri štarte) dokáže vyvolať X falošných chýb (viem o čom hovorím, jedno z mojich áut tým trpelo nonstop, nech je k nemu lis na vrakovisku milosrdný).

Lokalita
    Praha CZ

Samozřejmě, x falešných chyb to dokáže vyvolat, jak říkám jiné symptomy, jedna z těch chyb je i nízká hodnota v palubní síti, která má také svůj DTC kód. Problém Radona je v tom, že mu to ukazuje zřejmě pořád jenom tu P0420. Lepší by bylo, kdyby při svítící Check Engine naskočilo více DTC kódů, aby si člověk mohl alespoň vybrat. Také nenapsal, zda je první majitel, nebo je to ježděnka. Pozměňování údajů tachometru se v našich krajích stalo národním sportem. Proto se také majitelům aut z bazaru raději nedoporučuje ověřovat údaj z eeprom paměti jednotky, často by je mohlo klepnout...když zjistí, že auto má ve skutečnosti najeto o 100 000 km více.
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

... (viem o čom hovorím, jedno z mojich áut tým trpelo nonstop, nech je k nemu lis na vrakovisku milosrdný).
    Hmm... To až tak?!
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

8. Predvolené Re: Chybový kód P0420 (špatný katalyzátor)

Takže popořádku:

Děkuji vám, že se mně snažíte pomoci.

S tím autorizovaným servisem ohledně proměření to asi zkusím, v pátek tam jedu pro auti, nechávám si tam (vyjímečně) měnit převodový olej. Jinak jezdím do neautorizovaných servisů zatím naštěstí jen měnit motorový olej. Tak se zeptám na cenu a dám vědět - pro přehled.

Ještě se tam několikrát zmiňovali i o netěsném víčku nádrže. Je fakt, že jsem si teď při tankování všiml, že když jsem tankoval, tak při odšroubování víčka nic nesyčelo - většinou to zasyčí. Jak jsem pochopil, tak v USA mají záruku na kat 80000 mil od dealera.....

Vždycky tankuji plnou do prvního vypnutí pistole a nedávám tam nic špatnýho. A teď 2x se kontrolka vždy asi po 100 km po tankování rozsvítila - jsem jel po dálnici a pak jsem změnil režim jízdy na ustálenou rychlost cca 90 km/hod.

Jezdím v 90% kratší trasy po městě, ráno asi 15 km, pak auti 8 hod stojí a pak jedu asi jen 3 km a zase přes noc stojí. Takže pro auto nic moc režim.

Jsem druhý majitel, auto jsem koupil přímo od autorizovaného dealera Suzuki, bylo staré 8 měsíců a najeto mělo asi 16000 km - takže to by odpovídalo.
    A cena byla opravdu více než dobrá (cca 40% oproti novému). Asi se jim už nelíbilo a sedany moc lidí nechce. Jsem s ním spokojený, perfektní výbava, pohodlné ..... Sem tam nějaké to drnčení, ale až teď ten kat.....(anebo první lambda).

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal radon Zobraziť príspevok
    Ještě se tam několikrát zmiňovali i o netěsném víčku nádrže. Je fakt, že jsem si teď při tankování všiml, že když jsem tankoval, tak při odšroubování víčka nic nesyčelo - většinou to zasyčí.
    To nerieš, to je normálne že to nie vždy zasyčí Podtlak v nádrži

Lokalita
    Praha CZ

To nerieš, to je normálne že to nie vždy zasyčí Podtlak v nádrži
    Přesně tak, systém palivové nádrže a benzínových par je sice konstruován jako uzavřený s udržováním lehkého podtlaku, ale není tam žádná "vývěva". Jestli to zasyčí, záleží na různých faktorech, teplota vzduchu, benzínu, atmosférický tlak, úbytek benzínu v nádrži v krátkém čase... Jedině kdybys jezdil bez víčka, mohlo by autíčko protestovat, možná.
    "horský sokol"

Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •