Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Brzdové bubny Wagon R+

Lokalita
    Svit
    Moje Suzuki
    SX4 4x4 biela 2014

Predvolené Brzdové bubny Wagon R+

Akurát sa vyskytol problém č. 2 a to su zadné brzdové bubny, objednal som ich v Intercare, dnes som bol po ne a aj ked som dal pred kupou všetky udaje o aute, bubny nepasuju. Predtym som ich zhánal aj na motoallegre a nevedeli ich zohnat ani poliaci. Kvoli tomu som musel odmontovat povodny bubon, pomerat ho, poslat rozmery a nenašli taky bubon v žiadnych tabulkách...Z toho som jelen...Predpokladám že v Suzuki by asi taky bubon zohnat vedeli, ale bohužial si nemožem dovolit dat za jeden bubon 150 eur....

Lokalita
    Svit
    Moje Suzuki
    SX4 4x4 biela 2014

Predvolené Brzdové bubny WagonR+

Beaumont - no, čo sa tyka tych bubnov - trošku som hladal a rozmerovo by pasovali zo Suzuki Swift ll: tu su rozmery, ktoré som nameral ja na mojom bubne. Vnutorny priemer 181mm, vonkajší priemer 208mm, šírka brzdnej plochy 34,5mm, centrálny otvor má 60mm a celková vyška samotného kotuča je cca 54mm (ale mohla byt v skutočnosti o chlp menšia, lebo bubon je už značne povrchovo skorodovany a to mohlo meranie ovplyvnit). Rozteč dier je samozrejme 4x100mm. A nie som prvy majitel, autíčko bolo dovezené z Rakuska, kde ho majitelka požívala na zvážanie sena z horskych pasienkov, od nej ho kupil chatár od Martina a od neho ja, lebo už mu bolo malé..

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Brzdové bubny WagonR+

Citácia Pôvodne odoslal jjano68 Zobraziť príspevok
    ...Z toho som jelen...Predpokladám že v Suzuki by asi taky bubon zohnat vedeli, ale bohužial si nemožem dovolit dat za jeden bubon 150 eur....
    Nemusíš být ani jelen, ale jestli nejsi první majitel tak ty zadní bubny vůbec nemusejí být ze Suzuki, ale ten zadní komplet může být zbastlený klidně úplně od jiné značky.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Koľko to má najazdené, že ideš bubny meniť? Však tie musia vydržať na takomto ľahkom aute aspoň 150 tisíc ak nie viac.

Lokalita
    Svit
    Moje Suzuki
    SX4 4x4 biela 2014

Najazdené to má 156000 km, ale kym som nedal bubon dole kvoli meraniu, ani by som si nevšimol že mi brzdí (aspon teda na tej strane čo som dal dole) len jedna bakna (zapečeny valček) a vnutro bubna je tak nejako nerovnomerne zodraté. Predné kotuče už menit potrebovali, tak som si povedal že sa urobí aj zadok, tie bubny boli až neuveritelne hrdzavé. (kupodivu len tie, zbytok auta uplne zdravé plechy a to aj zospodu a lemy, akurát bol povrchovou hrdzou chyteny krycí plech brzdovych trubiek). No, ked nezoženiem tie bubny, asi potom nechám zatial tie povodné a dám len nové črievka do nich...

6. Predvolené Re: Brzdové bubny Wagon R+

Chcem sa pridať k téme bŕzd na Wagone r.Mám toto autíčko krátko a mením zadné pakne. Nezapamätal som si však presne ako to je poskladané-hlavne jednu malú pružinu neviem kam dať. Veľmi by mi pomohla fotka, alebo nákres.A nemá niekto manuál?
    Ďakujem
    Šomi.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Brzdové bubny Wagon R+

Citácia Pôvodne odoslal Šomi Zobraziť príspevok
    Veľmi by mi pomohla fotka
    Fotku sis měl udělat hlavně ty před rozebráním.
    To je základ před rozebíráním čehokoli.
    Manuály najdeš na CZ fóru - http://www.suzukiclub.cz/manualy?ddl...&ddlb_model=12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •