Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 18

Téma: Čidlo vonkajšej teploty

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Čidlo vonkajšej teploty

Kamarádi, přátelé suzukáči, kontrolní otázka:
    Jak by jste postupovali v následující situaci.
    Jedu si tak svým skvělým automobilem, kochám se krajinou, ukaztatel venkovní teploty je na hodnotě 21 stupňů.
    Teplota na ukazateli postupně klesne na 17 stupňů. Jedu dál po dálnici a přestože na ukazateli mám teplotu 17 stupňů, na dálničních informačních tabulích je indikována teplota 22 stupňů. Moje cesta trvá ještě asi dvě hodiny a během této doby se na palubním ukazateli teplota ustálí na hodnotě 19 stupňů.
    Jelikož auto je mé druhé já, mám pocit, že automatická klimatizace nefunguje tak jak by měla (v kabině je poměrně teplo).
    Následně dojedu do svého cíle, teplota na palubním ukazateli je stále 19 stupňů. Otevřu dveře, a dostanu facku. Venku je 29 stupňů celsia. Palubní teploměr stále ukazuje těch 19 stupňů.
    Co by jste mysleli, kde se stala chyba, kde je tak říkajíc "zakopaný pes".
    "horský sokol"

2. Predvolené Re: Čidlo vonkajšej teploty

Já bych se šel podívat, zda jsem během cesty neztratil čidlo nebo nevypadl konektor. Pokud je vše OK odpojil bych na deset minut mínusový pol baterie.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Čidlo vonkajšej teploty

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Já bych se šel podívat, zda jsem během cesty neztratil čidlo nebo nevypadl konektor. Pokud je vše OK odpojil bych na deset minut mínusový pol baterie.
    Pepin, jsi velice mazaný. Je to opravdu tak. Ten celkový reset systémů odpojením baterie stačí na tři sekundy.
    Jenom by mně zajímalo, jak by postupovali v servisu. Zda by hned měnili čidlo za 100 €.
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Čidlo vonkajšej teploty

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Pepin, jsi velice mazaný. Je to opravdu tak. Ten celkový reset systémů odpojením baterie stačí na tři sekundy.
    Jenom by mně zajímalo, jak by postupovali v servisu. Zda by hned měnili čidlo za 100 €.
    A opravdu se ti to stalo nebo to byla zkouška reakce?

Lokalita
    Praha CZ

A opravdu se ti to stalo nebo to byla zkouška reakce?
    Opravdu se mi to stalo minulý víkend. Vím, že měření venkovní teploty je součástí programu, ale přesto mně to zaskočilo. Ten reset mně napadl až po nějakou dobu trvajícím nadávání "zkurvená, zasraná práce...
    Teprve potom mně napadlo, že ta zkurvená, zasraná práce by mohla být vyřešena tím resetem.
    Takže závěr zní, že když může k záseku dojít u čidla teploty, tím spíše se to může stát třeba u škrtící klapky.
    Auto je dneska jeden počítač a počítače je třeba občas resetovat i preventivně.
    "horský sokol"

6. Predvolené Re: Čidlo vonkajšej teploty

Cau ja mam problem s tym, ze cidlo mi ukazovalo plusove a aj minusove teploty v lete, teraz mi uz neukazuje ziadnu teplotu. Neviete ako zistit ci je funkcné cidlo? ...Alebo nieco podobné?.. Vsimol som si, ze pises resetovat systém batériou. Mohlo by to pomoct? ...diky za odpoved

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sebastiano69 Zobraziť príspevok
    Cau ja mam problem s tym, ze cidlo mi ukazovalo plusove a aj minusove teploty v lete, teraz mi uz neukazuje ziadnu teplotu. Neviete ako zistit ci je funkcné cidlo? ...Alebo nieco podobné?.. Vsimol som si, ze pises resetovat systém batériou. Mohlo by to pomoct? ...diky za odpoved
    Tím, že zkusíš odpojit a znovu připojit baterii je to nejjednodušší co můžeš udělat. Když budeš mít to štěstí že se pouze zasekl program, jehož součástí je měření venkovní teploty. Systém je totiž mnohem komplikovanější, než by se zdálo a příčin může být mnoho.

V zásadě platí, že teploměr neukazuje relevantní hodnoty v klidu a při rychlosti nižší, než 30 km/hod, to v případě, že dojde mezitím k nárůstu venkovní teploty (nikoliv při poklesu).
    Dále v případě, že chybí signál o rychlosti vozidla VSS a dále v klidovém stavu pokud dojde k sepnutí zapalování v době kratší, než 2 hodiny od posledního vypnutí motoru.

Příčiny chybného měření venkovní teploty mohou být v zásadě tyto:
    Porucha čidla
    Porucha ECM (řídící modul motoru)
    Porucha BMC (řídící jednotka karosérie)
    Nedostatečné zemnění dílů. Přechodové odpory.

Relativně jednoduché je změření odporu čidla což je termistor a jeho impedance při 25 stupních celsia má být v rozmezí 1,61 - 1,79 kiloohmů.
    Horší už je fakt, že aby ses k němu dostal, musíš demontovat přední nárazník se vším co s tím souvisí a to tedy není žádná prdel...

p.s. nevím tedy co máš za vozidlo, předpokládám, že se bavíme o SX4
    Naposledy upravil Beaumont; 04-09-2012 o 14:09
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Čidlo vonkajšej teploty

A cidlo, které je před chladičem ve spodnich průduchách je co?

Lokalita
    Praha CZ

A cidlo, které je před chladičem ve spodnich průduchách je co?
    O tomto čidle se bavíme, čidle venkovní teploty, které je umístěné před chladičem vlevo dole za předním nárazníkem, v jeho průduchách. Velké, černé, plastové.
    "horský sokol"

10. Predvolené Re: Čidlo vonkajšej teploty

Pak nechápu proč tohle?

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Horší už je fakt, že aby ses k němu dostal, musíš demontovat přední nárazník se vším co s tím souvisí a to tedy není žádná prdel...

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •