Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Zhasínanie motora po zohriati

Moje Suzuki
    SUZUKI JIMNY (FJ) 1.3 16V 4WD (1298ccm/59kW/80HP)

Question Zhasínanie motora po zohriati

Dobrý deň, potrebujem poradiť, na mojom Suzuki Jimny sa mi stáva, že počas jazdy terénom keď sa motor zahreje, tak ma vypne a následne nejde naštartovať...po uplynutí cca 10 minút keď motor vychladne sa už naštartovať dá a pokračujem v jazde...stáva sa to pri pomalej jazde alebo keď nie je motor pod náporom vzduchu...vymenil som snímač teploty vzduchu a aj teploty chladiacej kvapaliny, ale tento nepríjemný problém to nevyriešilo...nemáte niekde s tým skúsenosť??? Vopred ďakujem za radu, prípadne názor.

2. Predvolené Re: Zhasínanie motora po zohriati

Tipoval bych to na přehřátí motoru, čidla vyměněný, porucha přetrvává, napadá mě jestli se větrák točí a pokud ano, zda spíná a vypíná.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zhasínanie motora po zohriati

Pepin, dosť pochybujem, že by mal motor ochrannú funkciu a pri prehriati by sa vypol. To bude niekde inde pes zakopaný

4. Predvolené Re: Zhasínanie motora po zohriati

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Pepin, dosť pochybujem, že by mal motor ochrannú funkciu a pri prehriati by sa vypol. To bude niekde inde pes zakopaný
    Osobně jsem se setkal u Peugeotu 205 a Skody Octavia, že se motor vypnul. Ovšem nejdříve to dlouho "házelo" varování na přístrojové desce.

Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Osobně jsem se setkal u Peugeotu 205 a Skody Octavia, že se motor vypnul. Ovšem nejdříve to dlouho "házelo" varování na přístrojové desce.
    A varovanie čoho to ukazovalo na prístrojovke? Lebo mne nič neukazuje, ibaže pravdepodobne práve tá časť prístrojovky mi asi nefunguje, tak ťažko mi je posúdiť...

Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Tipoval bych to na přehřátí motoru, čidla vyměněný, porucha přetrvává, napadá mě jestli se větrák točí a pokud ano, zda spíná a vypíná.
    Kontrolka teploty motora ukazuje normálnu hodnotu, takisto nevrie ani chladiaca kvapalina vtedy, čo sa týka ventilátora, tak ten sa točí nepretržite...

7. Predvolené Re: Zhasínanie motora po zohriati

zdravim. mam taky isty problem len na naftaku, ked je motor zohriaty tak sa vypne, pricina je vraj v hlave je bud praskuta alebo pod..., ja mam zas ten problem ze mi po oprave nechce startovat. chyta aj na piaty krat a ked sa zohreje nejde vobec nastartovat, skusal som uz aj vymenit zhavice za lepsie, ale nepomohlo. poprosim niekoho kto ma skusenosti o radu

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •