Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Grand Vitara a jej "konkurenti"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Grand Vitara a jej "konkurenti"

Predvolené Re: Grand Vitara a jej "konkurenti"

Ja povazujem za jedineho relevantneho konkurenta pre Grand Vitaru sucasnu generaciu Subaru Forester.

Stal som pred volbou, ktore si vybrat (zvitazil fester) a preto som pojazdil obe. GV je mierne lacnejsia. GV je lepsia do terenu, ale oproti SF ma menej komfortny podvozok na asfalt, ale aj polne cesty. Ak porovnavam benzinove motory, tak GV ma logicky silnejsi motor, ale samozrejme horsiu spotrebu (moje spotreby su 10 vs 8,5). Pri diesloch nema zmysel porovnavat. Tam vitazi pri GV len cena, zvysok je radovo horsi. Dizajnovo sa mi viac paci GV s rezervou, ale SF zasa ocenite pri otvarani kufra (neprsi do kufra a nemusite obchadzat dvere) a ludia nezvyknuti na pocit sedenia ''nad'' autom aj poziciu blizsiu k beznym autam. Vybava je pri GV tiez horsia. Tu je to asi nevhodne pisat, ale aj z pohladu cvengu znacky je na tom subaru lepsie. Na dialniciach je viac pocut motor forestra, pretoze toci s manualom hrozne otacky, ale ak nepotrebujete redukciu, da sa to riesit automatom (moj pripad), ktory toci len 3000otacok pri 130km/h. Servis je lacnejsi na GV. Vnutorny priestor a vyuzitenost kufra je zasa v prospech SF.

Ak sa rozhodujete medzi tymito dvoma autami a mate otazku, na ktoru by som vam mohol odpovedat, kludne sa ozvite.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

GV je v našich končinách unikát a tak trochu aj exot. Forester jej sekunduje obďaleč svojou slabšou redukciou. V zásade sa dá súhlasiť s Melom.

Kto si zakladá viac na terénnych schopnostiach GV mu ich poskytne a ostatné jej prepáči.
    Kto viac na cestných výkonoch volí forester.

Pre mňa ako polovníka bola GV idealnym kompromisom - inak by som musel ísť do Toyoty LC alebo Pajera, ale to je už iný level auta.

Všetko je o tom čo človek potrebuje a chce. "Ja chcem Vrangler unlimited rubikon." no najprv musím zarábať a šetriť.
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Tiez som sa rozhodoval medzi GV SF, u mna rozhodla cena, cena za servis a rychlost dodania.
    SF je viac europskejsie auto z pohladu interieru, GV je "surovsia" ak sa to takto da oznacit...
    Ostatne vlastnosti su +/- rovnake (benzinove verzie).
    Grand Vitara 2.4

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •