Zobrazenie výsledkov 1 až 2 z 2

Téma: GV 2,4i - prehliadka pri 120.000km

1. Question GV 2,4i - prehliadka pri 120.000km

Zdravím. Už je to týždeň čo som si doviezol z DE Grand Vitaru 2,4i 124kw 3-dverovú, čiernu, r.v.11/2008 najazdených 121000km. .... Ešte by som rád vedel čo pri danom stave km servisovať. Vopred ďakujem za Vaše rady.

Edited by Suuzuukii: Odčlenené z témy Aké oleje do GV 2,4i

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Predvolené Re: GV 2,4i - prehliadka pri 120.000km

Viem, že je to neskoro tak ma prosím Vás neukameňujte.
    Mám Grand Vitaru 2,4 VVTi v 5 dverovom prevedení tak sa budem vyjadrovať k tomuto typu.
    Vo vozidle sa nachádza (mala by sa) servisná knižka a užívateľska príručka. V servisnej knižke (za podmienky, že bolo vozidlo pravidelne servisované) sú údaje kedy, kde a pri akých kilometroch bolo vozidlo servisované a navyše by tam mali byť zaznamenané rozsahy opráv.
    V nádväznosti na servisnú históriu si nájdeš v užívateľskej príručke najbližší servisný interval (Grand Vitary to majú 15000km alebo jeden rok) a k tomuto intervalu je napísané, že čo sa kontroluje a čo vymieňa.
    Z hlavy - čo 15000km tak treba meniť olej v motore aj s olejovým filtrom, každý druhý interval meniť vzduchový filter, peľový filter meniť každý štvrtý interval, sviečky meniť pri 105000km, náplň do chladiaceho okruhu tiež vymeniť každý štvrtý interval, brzdovka výmena raz za dva roky. Treba dokonca raz začas vymeniť aj iné oleje ako motorový - prevodovky a diferenciály.
    Pri každom servise kontroluješ - brzdové obloženia, kotúče, kvapalinu, hadičky a trubky, stav kvapaliny v chladiacom systéme, posilňovači riadenia, brzdovú kvapalinu, hnacie ústrojenstvo na netesnosti a mechanické poruchy - motor, prevodovka, redukčná prevodovka, predný a zadný a medzinápravový diferenciál, poloosi, tlmiče a pružiny, podvozok na mechanické problémy - zavesenie kolies, ramená, stabilizátory, tyčky stabilizátorov a všetky gumené uloženia ktoré spájajú jednotlivé prvky nápravy, ložiská kolies.
    Je toho dosť, ale platí priama úmera: "čím lepšia starostlivosť, tým spoľahlivejšia prevádzka vozidla".

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •