Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: Nosič na bicykel

Predvolené Nosič na bicykel

dobry den,

chcel by som kupit nosic na bicykel na suzuki ignis 2006 a rad by som si nechal poradit nejaky lacnejsi (bicykle - 2ks) nebudem prenasat 300km ... ale tak za mesto cca 20-30km (male dieta ... ja by som tych 30km presiel na bicykli pochopitelne ). a najradsej by som bral nosic vzadu, lebo nemam ani potuchu ako lahko/tazko sa naklada 17kg bicykel na stresny nosic .... ale tak necham si poradit aj do zadu aj na strechu nejaky. dakujem

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Predvolené Re: Nosič na bicykel

Na zaklade vlastnych skusenosti:
    Neodporucal by som nosic, ktory sa vesia na zadne dvere - su sice lacne, ale tomu zodpoveda aj co za zaplatene dostanes - s velkou pravdepodobnostou si poobijas auto.
    Nosic na tazne je fajn, ale ma to potencialne drobne obmedzenia: musis prekladat znacku, nie kazdy je sklopny (aby sa dalo dostat do kufra), vyssia cena ale na druhu stranu ak cestujes dalej, tak vies vyuzit strechu - stresny box.
    Klasicke na strechu, co je najrozsirenejsia kategoria, kupis aj lacnejsie aj drahsie. Neviem sice aky si vysoky, ale s vykladanim na strechu nie problem.

Pri vybere - ak sa rozhodnes pre stresne - je dobre si odsledovat volu upevnenia ramien, akym sposobom sa fixuju kolesa, moznost uzamknutia (o zakladny nosic aj ramena drziaceho bike) a sposob uchytenia na zakladny nosic (bezne sa pouziva "U", ale aj "T" ak ma zakladny nosic drazku).

Ja pouzivam thule freeride s uchytenim do drazky - 2 som kupoval pred 11 rokmi, potom dalsie dva (novsiu verziu) asi 7 rokov dozadu a mam ich vsetky dodnes - stale dobre sluzia (vozim relativne casto 4 bikes - 2x 26" + 2x "detske" aktualne 24").
    Grand Vitara 2.4

dakujem ... tie zadne som nasiel napr. toto ... ale tak ako pises, ze poobijat auto ... no, moze sa stat, skor sa obavam ako to tam vzadu drzi a opiera sa o sklo - konkretne tento teda co som nasiel. a tie na strechu ... vies mi okrem toho co mas poradit nejaky este? nechcem investovat do toho 200€ ... pocitam tak 100-130€ (nie je problem aj bazar) ... naozaj sa nechystam na dlhe prenasanie/cestovanie s bikom na aute a teda napr. zamykanie nie je potrebne ... ale tak ked, zide sa
    a napr. s tym poobijanim auta no ... mam sice 171cm ... a normalne by som povedal ze pri nakladani bicykla na strechu ho skor poobijam (auto) ako na zadnom nosici na 5-tych dverach ... ale to len pre to, lebo som to neskusil a ani nevidel ako sa to naklada a sklada na stresny nosic.
    a este jedna poznamka. na ten stresny nosic potrebujem este "medzinosic" prave na ten bicyklovy nosic, nie? lebo ak dobre pozeram, tak tie stresne nosice bicyklov su LEN cisto drziaky na bicykle, ale nie aj "konstrukcia" na strechu ignisa ... neviem ci som sa spravne vyjadril/ci ste to pochopili
    Naposledy upravil bajk; 30-04-2012 o 11:57

Moje Suzuki

Ano - ked chces vozit bike na streche, potrebujes zakladny nosic (podla typu auta) a potom nosic bicykla.
    Zakladany vyuzivam aj pre stresny box...
    Mam 185cm a nie je problem nalozit 4 bicykle na GV/Honda CR-V - aj ked priznavam, ze zalozit tie stredne 2 kusy vyzaduje trochu uvahy vopred
    Zakladny, pokial viem, nie je v pripade Suzuki nejak extremne drahy ani original.
    Potom mozes skusit Thule, MOntBlanc - tu si treba spravne vybrat patky podla konkretneho typu auta.
    Nosic bicykla - vyrobcov je dost - fakt zalezi len na tom, kolko chces za ne dat a kvalite, ktora ti vyhovuje.
    Takto od stola je tazko ukazat prstom na niektory konkretny.
    Ak chces dat 100-130eur len za nosice bicyklov, tak myslim, ze sa zmestis aj do tych Thule - tie by mohli aktualne stat do 60eur/kus.
    Nejake uplne lacne so zodpovedajucou kvalitou ta potesia len zpociatku - neskor asi budes skor nadavat.
    Kvalitnejsich ti mozu sluzit dobre x dalsich rokov, aj ked zmenis auto.
    Grand Vitara 2.4

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Mám ten úplně nejobyčejnější už několik sezón. Najetých spousty kilometrů i po dálnici a žádný problém. Jen jsem si koupil navíc dva příčníky, abych nemusel stále přehazovat s nosičem na lyže. Jen předělám "tlamy" a jedu.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Obraz003.jpg 
Zobrazení:	508 
Veľkosť:	95,0 KB 
ID:	7428
    Naposledy upravil ROSI45; 02-05-2012 o 13:18
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

pozeral som tie stresne ... pozdava sa mi thule freeride 532 myslim, ak si dobre pamatam ... stoji cca 42€/ks a ten zakladny som nasiel nejaky Diheng D2000 hlinikovy alebo ocelovy (59€/39€) ... nosnost do 70kg, co je na 2 aj 3 bicykle postacujuce ... ale ... rad by som sa este spytal na ten drziak na zadne dvere .. kedze ignis ma svetla v hornej casti a vacsina tych drziakov co som pozeral su "len" na ignis do roku 2003 (ci ma inac svetla ako moj 2006 ... neviem) - ze ci mate/poznate nejaky konkretny, ktory mozem pouzit na ignis 2006.
    dakujem

tak som nakoniec kupil MENABO Dozer zakladny nosic a THULE FreeRide 532 na bicykle ... dneska to budem montovat ... napisem potom skusenosti ....

tak vsetko by bolo na zaciatku v pohode, keby ten dozer nebol trosku robustnejsi ako napr. Thule a sroby co maju drzat objimku FreeRide 532 boli tym padom kratke a nechcel som pouzivat/kupovat T-adapter ... tak som si musel dat (nastastie ocovi) vyrobit 6ks dlhsich srob + aj valceky do rychloupinakov, kedze zavit na povodnych srobach a valcekoch bol jemny oproti klasickemu zavitu bezne pouzivanemu ... ale tak spravil nerezove, ako original (este krajsie) ... tak toto bola jedina "zrada" .... ale inac spokojnost - uz som aj viezol bicykle ...

Moje Suzuki

Super, tak nech ti to sluzi

BTW - tych T-ciek sa netreba obavat, drzi to dobre a aj rychlo sa to zaklada, akurat trochu blbo sa kupuju - myslim, ze ich predavaju/predavali sadu po 4ks (na jeden nosic pre bike su potrebne 3ks).
    Grand Vitara 2.4

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •