Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 23

Téma: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

1. Predvolené Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Ahoj Vitaraci. Obraciam sa na Vás s otázkou ako ste s týmto autom spokojní. Mám tiež záujem o Grand Vitaru r.v. od 2003 do 2005 1,6i v 3 dverovom prevedení ale do úvahy pripadá aj Jimny. Malo by to byť druhé auto do rodiny a chcel by som to časom aj nejako poupravovať. Zaujíma ma spotreba na GV nakoľko to asi nebude tých uvádzaných 8l kombinovane. A koľko to zožerie pri väčších pneumatikách? Jimny v podobnej úprave bude mať spotrebu myslím o cca 2l menšiu. Neviete ako je to s montážou LPG či už do GV alebo Jimnyho? Auto by som používal na dochádzanie do práce 15 km tam a 15 km späť a najmenej 3 krát týždenne aj do terénu. Väčšinou by som jazdil sám. Výhoda pri Jimnym sú jeho tuhé nápravy a menšia spotreba, GV je zasa väčšia a komfortnejšia na ceste. Iné modely som asi celkom aj vylúčil, ešte Nissan Terrano II 2,4i 3 door by sa mi pozdával.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Citácia Pôvodne odoslal blaster Zobraziť príspevok
    Neviete ako je to s montážou LPG či už do GV alebo Jimnyho?
    Legálne LPG pre Suzuki

3. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Myslím že Fotograf by mohol niečo napísať o svojej Grand Vitare, myslím že má presne taký model o aký mám ja záujem.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Citácia Pôvodne odoslal blaster Zobraziť príspevok
    Ahoj Vitaraci. Obraciam sa na Vás s otázkou ako ste s týmto autom spokojní. Mám tiež záujem o Grand Vitaru r.v. od 2003 do 2005 1,6i v 3 dverovom prevedení ale do úvahy pripadá aj Jimny. Malo by to byť druhé auto do rodiny a chcel by som to časom aj nejako poupravovať. Zaujíma ma spotreba na GV nakoľko to asi nebude tých uvádzaných 8l kombinovane. A koľko to zožerie pri väčších pneumatikách? Jimny v podobnej úprave bude mať spotrebu myslím o cca 2l menšiu. Neviete ako je to s montážou LPG či už do GV alebo Jimnyho? Auto by som používal na dochádzanie do práce 15 km tam a 15 km späť a najmenej 3 krát týždenne aj do terénu. Väčšinou by som jazdil sám. Výhoda pri Jimnym sú jeho tuhé nápravy a menšia spotreba, GV je zasa väčšia a komfortnejšia na ceste. Iné modely som asi celkom aj vylúčil, ešte Nissan Terrano II 2,4i 3 door by sa mi pozdával.
    Vitara, Jimny a Terrano jsou naprosto rozdílná vozidla. Ať už cenově, nebo z hlediska užívání. Jimny jako druhé auto do rodiny je vhodné jen v případě, že ten "druhý" rodinný příslušník je poľovník.
    "horský sokol"

5. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Nie som poľovník ale do lesa chodím často, do tohto výberu by som zahrnul ešte aj Wrangler TJ 2,5i alebo 2,4i. Rodinné auto mám, takže na tom terénnom by som chodil zväčša iba ja a prevažne sám.

6. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Ja casto chodim do chotára, a poviem že vitarka za tu cenu je najlepšie do terenu, aj miesta lozneho aj vykonovo mam 2l benzin, 04.. bral som ju kvoli manualnemu pripajaniu predku, nechcel som novu automat secko.. ale nikde ma nenechala.. mozem fakt odporucit, presne ako aj komfortne aj dizajnovo je fajn.. ked som siel v jimmi tak som sa tam ledva zmestil... takze tak a plus je ze ked chces domontuješ aj pneu.uzavierku..

Lokalita
    B. Bystrica
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2003 2,0i / LPG

Ahoj.
    Takže ja mám tiež vitarku 2,0 benzín 2003r. Mám ju už vyše roka a zatiaľ som s nou spokojný.. Dá sa s ňou prejsť po fakt dosť náročnom teréne.. no hlavné veci sú pneu a "medzikus" (pedále-volant-sedadlo)
    Jediné čo mi trošku vadí tak je že má malé oblúky okolo kolies takže tam nenarveš veľké kolesá lebo by ti drali o plasty. Ja mám momentálne 235/60 R16 vzor BFG AllTerrain 1,6cm dezén a mám tam miesta ešte tak max o +1cm vyššie pneu potom by už drali.. ale zas záleží na tom načo to chceš používať a kade jazdiť.. ale myslím si žeby si neľutoval vitaru..

8. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Zdravím.
    Ďakujem za vaše postrehy. Tá Vitara sa mi naozaj zdá ako najlepšie riešenie ale stále špekulujem aj o iných možnostiach aby som sa rozhodol čo najlepšie. Páči sa mi aj Pajero ale tam tie benzínové agregáty sú samé veľké obsahy a teda sú asi aj dosť žravé. Diesel by som moc nechcel. Mohli by ste ešte niečo napísať ohľadom korózie ak sa objavuje a kde?

Lokalita
    B. Bystrica
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2003 2,0i / LPG

čo sa týka GV a vitár tak asi najhoršie miesto sú nadblatníky...
    hlavne keď otvoríš zadné dvere tak tam zvykne bývať hrzda.. lebo sa tam zachtáva dosť voda a nečistoty za plastami... to má trošku blbo robené vitara to mi tuším dajú viacerí za pravdu..

10. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Zvládla by Grand Vitara 1,6i aj 31" kolesá?

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •