Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 23 z 23

Téma: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Pozrel som tie pneumatiky - dobré, ale aj tie ceny...
    Ktovie aké sú hlučné na ceste?
    Niečo ku pneumatikam

http://www.bircak.sk/kalkulator1.html
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Na také kolaje sa chodí zo šikma - ale treba zohladniť veľa faktorov - stav povrchu - gumy - zaťaženie vozidla - vodič - náklon...... Bez skúsenosti sa dá zapadnúť aj s PV3S-ku .

Berger - myslím, že na tvojho Jimiho by to chcelo ešte navyják - keď nie dva tak aspoň dopredu. - to je lepšie ako hoc čo iné .
    Šikmo na koľaje na úzkej ceste sa nedá ísť. Na lúke je to iné. Tu treba svetlú výšku alebo lopatou nahádzať pod kolesá niečo. Pomôžu uzávierky na diferáky (mechanické). Naviják je pekná vec. Niekto tu robil mobilný naviják na predok aj zadok. Pekná práca. Jediné čoho sa pri navijákoch bojím je škoda na podvozku.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

K týmto špekuláciám o rôznych terénoch asi toľko: na hrubé vreco hrubá záplata! Do každého terénu je možné zodpovedne vliezť len s adekvátnym vozidlom. Keď to niekto "prepískne", musí si byť vedomý aj prípadných následkov.
    Keď niekto s nablýskanou SUV leštenkou, ktorá je zvyknutá iba na cestu medzi garážou a parkoviskom blízkeho hypermarketu, s hladkými letnými širokými nízkoprofilovými gumami zapadne aj na podmočenej lúčke po májovom dáždiku, tak je to jeho chyba.

Pre zodpovednejších borcov tu mám iný tip: zožente si "šasi" - podvozok s vyľahčenou verziou kabíny Aligátora, namontujte do toho nejaký vhodný motor a hor sa do terénu! Potom už nemusíte myslieť na svetlú výšku, kríženie náprav, prejazdové uhly a podobné prkotiny.
    Občas sa niečo také dá zohnať vo VOZ TN (ako poškodený alebo vyradený kus). Kamarát také kúpil pred štyrmi rokmi za štvrť milióna korún (aj so 6 valcovým motorom 3,0 l) a nevie si to vynachváliť. Ani navijáky nepotrebuje... No má to jednu podstatnú chybu - nadá sa to oficiálne postaviť na civilné EČ.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •