Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 23

Téma: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

1. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

A ako je to s tou hrdzou? Je to trocha lepšie ako to bolo na predchádzajúcom modeli Vitary alebo na tej istej úrovni. Moji dvaja známi majú Vitary r.v. okolo 1999 a s tou hrdzou je to dosť veľký boj, hlavne tie zadné dvere.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

Síce neskoro, ale zapojím sa aj ja do diskusie.
    S hrdzou je vždy boj, ale pod plasty sa netreba pozerať...
    Ale vážne:
    - Jimny je fajn (pre poľovníka alebo rybára, resp. geodeta...), ale iba pre dvoch, lebo potom skoro nič viac neodvezieš
    - Terrano je tank, ale vhodný do terénu (pozor na vysokú spotrebu, aj u dízla)
    - Vitara je zrejme kopromisom, ale má aj nejaké "muchy"

So všetkými tromi autami mám vlastné skúsenosti. U Jimnyho často prekvapí, čo všetko dokáže. Terrano zase znesie aj fest hrubé zaobchádzanie. Vitara je niečo medzi tými dvoma.
    Ešte niečo k tej Vitare: spotrebu asi pod 10 l benzínu nestlačíš (keď áno, tak si u teba objednávam školu techniky jazdy ). O priechodnosti v teréne u Vitary rozhoduje adhézia s podkladom, čiže dezén pneumatík, ani nie tak veľkosť (priemer a šírka) kolies. A samozrejme svetlá výška podvozku! Na to bacha! Keď si dáš namontovať ťažné zariadenie (ako ja), tak je to excelentný "vlastný gól". Napriek tomu, že mám podvozok zdvihnutý a stužený, tak ťažné mi často funguje ako pluh na plytkú orbu a vždy si to "odnesie" elektrozásuvka a kábel.
    A s hrdzou a špinou sa netráp, to nie je také rozhodujúce u takéhoto auta.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

3. Predvolené Re: Grand Vitara I vs Jimny vs Terrano II

No Jimny sa mi aj páči ale je fakt mrňús. Vitara je taký kompromis a Terrano II sa mi zdá také najviac off road. Fotograf, to Terrano čo sa týka hrdze je na tom ako? Je to podobné ako u Vitary? Máš pravdu, že pri takomto type auta by sa toto asi nemalo moc riešiť ale predsa keď je niečo odolnejšie tak je to lepšie. Možno by som ešte do výberu zaradil aj Pajero II okolo r.v. 2000 s 3,0i v6 alebo 3,5i v6, ale tu by ma zaujímala spotreba či by ma ten v6 nezožral, samozrejme že by sem išiel LPG.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Terrano II je odolnejšie od Vitary, aj detaily má lepšie riešené vzhľadom na odolnosť voči hrdzi. Na to Pajero by som sa však už zrejme nezameriaval, aj keby šiel do toho plyn. Ale to je vec názoru a uhla pohľadu. Niečo musíš skúsiť.
    Skúsil si aj nejaké staršie zachovalé Ople? (Frontera alebo Monterey) - to len tak pre zaujímavosť.

Mám Jimny 1.3, ročník 2003. Najprv je dôležité si uvedomiť koľko kilometrov sa nabehá na ceste a v teréne. Podľa toho treba zvoliť pneumatiky. Pneumatiky ovplyvňujú jazdné vlastnosti na ceste a v teréne. Teraz používam CONTINENTAL CrossContact AT 205/70 R15. Je to kompromis aj cesta aj terén. Auto má vynikajúcu priechodnosť terénom (krátky rázvor, nájazdové a prejazdové uhly cca 40°). Suchá kamenistá cesta, suchý les je bez problémov. Na hlboké lístie, blato a ťažší terén treba pneu ST, STT. Na Jimny toho moc nie je. Tak isto je Jimny limitovaný výškou pneu, následne svetlosťou auta, ktorá je cca. 190mm. Najprv si presne zadefinujte na čo to auto potrebujete. Ja ho mám osobne pre terén, jazdenie po hore s rodinou 2-dospelí, 2deti, v kufri sekera, voda, stan, spacák, mobil, zápalky, nožík, niečo pod zub. A ideme do hory.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal berger Zobraziť príspevok
    Mám Jimny 1.3, ročník 2003. Najprv je dôležité si uvedomiť koľko kilometrov sa nabehá na ceste a v teréne. Podľa toho treba zvoliť pneumatiky. Pneumatiky ovplyvňujú jazdné vlastnosti na ceste a v teréne. Teraz používam CONTINENTAL CrossContact AT 205/70 R15. Je to kompromis aj cesta aj terén. Auto má vynikajúcu priechodnosť terénom (krátky rázvor, nájazdové a prejazdové uhly cca 40°). Suchá kamenistá cesta, suchý les je bez problémov. Na hlboké lístie, blato a ťažší terén treba pneu ST, STT. Na Jimny toho moc nie je. Tak isto je Jimny limitovaný výškou pneu, následne svetlosťou auta, ktorá je cca. 190mm. Najprv si presne zadefinujte na čo to auto potrebujete. Ja ho mám osobne pre terén, jazdenie po hore s rodinou 2-dospelí, 2deti, v kufri sekera, voda, stan, spacák, mobil, zápalky, nožík, niečo pod zub. A ideme do hory.
    Svetlá výška - je až druhoradá - dôležitejšie sú uhly - predný - zadný - prejazdový.

Svetlá výška je hlavne na vyjazdené kolaje, tie sa v 90% prípadou dajú riešiť technikou jazdy.

Viem čo je AT-IT-MT dokonca aj HT, ale čo je ST a STT to treba objasniť .

Vítame nového vášnivého diskutéra.
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Myslel som si, že to iba sám neviem. Ale nie som sám...

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Svetlá výška - je až druhoradá - dôležitejšie sú uhly - predný - zadný - prejazdový.

Svetlá výška je hlavne na vyjazdené kolaje, tie sa v 90% prípadou dajú riešiť technikou jazdy.

Vítame nového vášnivého diskutéra.

Sypem si popol na hlavu. Tým ST a STT som myslel konkrétny, pre ukážku, model od Cooper Tire: Discoverer S/T, Discoverer S/T MAXX, Discoverer STT. Stačí v google-i napísať STT.
    S tou svetlou výškou treba rozhodne počítať. Už sa mi stalo niekoľko krát, že som potreboval prejsť z jednej strany vyjazdených koľají na druhú, poleno alebo skala na kraji cesty, a tu pozerám pod seba, vyjazdené jarky po tatre 30cm . Nuž čo, tak som cúval.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Na také kolaje sa chodí zo šikma - ale treba zohladniť veľa faktorov - stav povrchu - gumy - zaťaženie vozidla - vodič - náklon...... Bez skúsenosti sa dá zapadnúť aj s PV3S-ku .

Berger - myslím, že na tvojho Jimiho by to chcelo ešte naviják - keď nie dva tak aspoň dopredu - to je lepšie ako hoc čo iné.
    Naposledy upravil durell; 03-05-2012 o 13:25
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal berger Zobraziť príspevok
    Sypem si popol na hlavu. Tým ST a STT som myslel konkrétny, pre ukážku, model od Cooper Tire: Discoverer S/T, Discoverer S/T MAXX, Discoverer STT. Stačí v google-i napísať STT.
    Pozrel som tie pneumatiky - dobré, ale aj tie ceny...
    Ktovie aké sú hlučné na ceste?

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •