Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 41

Téma: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4

1. Predvolené Re: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Ventilátor chladiče nemá s klimatizací kabiny nic společného. Kondenzátor (chladič) klimatizace má svůj samostatný větrák spínaný paralelně s kompresorem.
    Zde byla napsána věc, která každého napadne, mám dva větráky na chladiči a ten jeden co deset sekund spíná. Proto chladím. Ano chladím, ale něco jiného (klimu) a právě termostat by zde měl regulovat i teplotu motoru.

2. Predvolené Re: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4

Na nulu to spadnout nemůže pokud je termostat v pořádku. V zavřené poloze je v provozu pouze malý okruh chlazení a hlavní chladič je tím vyřazen. Motor se pak chladí jen přes radiátor topení. Na nulu při jízdě z kopce v mrazu to může spadnout jen v případě, že se termostat zasekl v otevřené poloze.
    Tak musím do servisu, mám špatný termostat....

3. Predvolené Re: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Tak musím do servisu, mám špatný termostat....
    A co když je doopravdy taková zima, že se motor na pětku při cca. volnoběžných otáčkách a zapnutém topení nedokáže ohřát. Vycházel bych z relativně normálních teplotních hodnot, jak se mají auta chovat, ale při obrovských mrazech bych přimhouřil oko.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Predvolené Re: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4

Ventilátor chladiče nemá s klimatizací kabiny nic společného. Kondenzátor (chladič) klimatizace má svůj samostatný větrák spínaný paralelně s kompresorem.
    Ani v prípade mechanických klimatizáciíí sa takéto riešenie (zdvojením funkcie) nepoužíva?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    A co když je doopravdy taková zima, že se motor na pětku při cca. volnoběžných otáčkách a zapnutém topení nedokáže ohřát. Vycházel bych z relativně normálních teplotních hodnot, jak se mají auta chovat, ale při obrovských mrazech bych přimhouřil oko.
    Nad týmto som minule premýšľal, keď boli mrazy -15 a viac, v tej súvislosti, že prvý kilometer z garáže mám dole kopcom, jazdím ho na 5-ke "samospádom", PC vykazuje nulovú spotrebu, čo ak z toho čo viem by aj tak malo v reále byť, motor by sa mal len "vyplachovať" vzduchom. Ak to tak je (ak nie opravte ma) a teda nespaľuje žiadne palivo (alebo len minimum - menej ako na voľnobehu pri vyradenej rýchlosti) nemá sa vlastne ako ohriať.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nad týmto som minule premýšľal, keď boli mrazy -15 a viac, v tej súvislosti, že prvý kilometer z garáže mám dole kopcom, jazdím ho na 5-ke "samospádom", PC vykazuje nulovú spotrebu, čo ak z toho čo viem by aj tak malo v reále byť, motor by sa mal len "vyplachovať" vzduchom. Ak to tak je (ak nie opravte ma) a teda nespaľuje žiadne palivo (alebo len minimum - menej ako na voľnobehu pri vyradenej rýchlosti) nemá sa vlastne ako ohriať.
    Říkáš to správně. Když na kopci nahodíš motor a pojedeš z kopce se zařazenou rychlostí, tak se motor neohřeje, neb brzdíš motorem a bez plynu jsou vstřiky blokované. Ale pokud máš motor na provozní teplotě, tak se ti vlivem "proplachování" kubatury 1600 ccm nikdy nemůže ochladit na nulu 200 kg materiálu, to bys musel bez plynu brzdit tím motorem alespoň půl hodiny.
    "horský sokol"

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Tak ako bolo vyššie spomínane, pre porovnanie meraka teploty je najlepšia diagnostika. Pokiaľ nie je k disp. tak nefunkčný termostat sa prejaví slabým výkonom kúrenia, prípadne studenou hornou hadicou na chladiči. Samotná výmena termostatu (je na tej strane ako štartér-viz obr.) predpoklada dem. škrtiacej klapky, sac.potrubia, trubky k EGR ventilu...
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Termostat.jpg‎ 
Zobrazení:	195 
Veľkosť:	81,7 KB 
ID:	7326  
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    ..... Samotná výmena termostatu (je na tej strane ako štartér-viz obr.) predpoklada dem. škrtiacej klapky, sac.potrubia, trubky k EGR ventilu...
    No ty můj důchod To čo za inžiniera vymyslelo? Škoda, že netreba aj nádrž demontovať

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    Ani v prípade mechanických klimatizáciíí sa takéto riešenie (zdvojením funkcie) nepoužíva?
    Téhle otázce tak trochu nerozumím.
    Klimy, auto i manuální jsou řešeny tak, že na předku jsou dva chladiče za sebou. Ten první vpředu je tzv kondenzátor klimatizace+sušič a ten druhý za ním je klasický chladič. Za nimi směrem do motorového prostoru jsou vedle sebe dva ventilátory. Jeden z nich patří ke klimě, je spínaný současně s kompresorem a táhne teplý vzduch od konenzátoru přes chladič. Ten druhý je chladičový, spínaný softwarově řídící jednotkou podle grafického pole v paměti jednotky v závislosti na provozních podmínkách motoru a v případě sepnutí opět táhne chladící vzduch přes oba tyto "chladiče". Obě sestavy jsou na sobě nezávislé a jejich vzájemný vliv je zanedbatelný.
    "horský sokol"

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

To platí, len u japonskej benz.1,6.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede