Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Brzdy - výmena

Lokalita
    BA - RAčA
    Moje Suzuki
    sx4 1.5 r2008

Predvolené Brzdy - výmena

čaute,
    našiel som fajnú stránku na náhradné diely, možno ju už aj poznáte, ale ja som ju objavil až teraz

Brzdový systém - přední náprava SUZUKI SX4 (GY) 1.5 (1490ccm/73kW/99HP)
    (nebrať pls ako reklamu)

otázka znie ktoré doštičky by ste brali vy? ja sa v tom nevyznám, na garančke mi povedali že mám meniť brzdy, kedže som nemal toľko € pri sebe som povedal že sa ešte ozvem, ale bol som s nimi nespokojný takže im volať už nechcem (MIKONA BRATISLAVA einsteinova )
    ďakujem za odpovede prípadné rady..
    Naposledy upravil kobliha; 06-02-2012 o 20:38
    sx4 1.5 r2008
    strieborna metaliza

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Brzdy - výmena

Ja som na Splashi dal originál Suzuki kotúče (kúpené v servise) a dosky EBC Greenstuff 2000.

E-shopov kde sa dajú diely objednať je kopa, napr.: http://www.autokelly.sk/, http://www.lacnediely.sk/, http://www.autostangl.cz/ a ďalšie.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Tie čo sú v poradí druhé. Pred výmenou si skontroluj či doštičky máš so snímačom opotrebenia.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    BA - RAčA
    Moje Suzuki
    sx4 1.5 r2008

hm, dakujem, kedže brzdy od výroby menené neboli myslím že štandardne by sa na SX4 nedávali so snímačom.. btw, keby som kúpil so snímačom je to problém pri montáži keď origoš sú bez snímača..?
    ešte jedna otázka, treba niečo iného meniť v tomto brzdovom systéme, alebo stačí keď si objednám len doštičky a kotúče... (či tam nie su nejaké gumičky..atd.)
    veľké ďakujem zatiaľ..
    sx4 1.5 r2008
    strieborna metaliza

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Môžu byť aj so snímačom opotrebenia, ktorý ľahko odstrániš (so snímačom sú drahšie). Nič iné nepotrebuješ. Kotúče pokiaľ ich opotrebenie nie je pod 20 mm sa meniť nemusia.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Ahojte,
    nevedel by mi niekto poradiť, vymenil som už 3 brzdové kotúče a stále tak po 5000km to pri brzdení trasie. Mám síce prístup k lacným dielom a tak som vyskúšal už rôzne alternatívy a stále sa to vráti. Počul som o sústružení, ale nieje náhodou jedno, či to dám na sústruh, alebo namontujem nové.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Já bych to nechal stočit u dobrého, zkušeného soustružníka. Stáčí se kolem desetiny mm. Po 5tis.km je blbost vyhazovat. Dřív bych se pídil, kde je chyba, že kotouče hází. Něco je špatně.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Dřív bych se pídil, kde je chyba, že kotouče hází. Něco je špatně.
    Ja vidím len dva možné problémy Ak trasenie pri brzdení spôsobuje skutočne kotúč, tak je zvlnený. Ak sa po 5000km zvlnil, tak:

1. je to buď šmejd kotúč,
    2. alebo je chyba medzi sedačkou/pedálmi/volantom.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Citácia Pôvodne odoslal kobliha Zobraziť príspevok
    hm, dakujem, kedže brzdy od výroby menené neboli myslím že štandardne by sa na SX4 nedávali so snímačom.. btw, keby som kúpil so snímačom je to problém pri montáži keď origoš sú bez snímača..?
    ešte jedna otázka, treba niečo iného meniť v tomto brzdovom systéme, alebo stačí keď si objednám len doštičky a kotúče... (či tam nie su nejaké gumičky..atd.)
    veľké ďakujem zatiaľ..
    ahooj kobliha ak vymenis za nove kotuce davas vzdy aj nove dosky? alebo dosky tie iste? rozbehal si pri vymene suporty a brzdis od zaciatku naplno po vymene kotucov?
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Pri prvej výmene som dal brzdy BOSCH, následne som ich vymenil za FEBI (tie som si aj myslel, že by to nemusel byť top produkt), posledne som dal TRW a stále to trasie. Nie som pretekár, a nemám zaťažené auto zbytočnosťami. Už som sa stretol s tým, že mám asi chytené náboje. Ale ako to že po výmene to je OK a keď odjazdím cca 5000km to trasie.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •