Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 15 z 15

Téma: Brzdy - výmena

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Brzdy - výmena

Citácia Pôvodne odoslal Michal Bazylak Zobraziť príspevok
    Pri prvej výmene som dal brzdy BOSCH, následne som ich vymenil za FEBI (tie som si aj myslel, že by to nemusel byť top produkt), posledne som dal TRW a stále to trasie. Nie som pretekár, a nemám zaťažené auto zbytočnosťami. Už som sa stretol s tým, že mám asi chytené náboje. Ale ako to že po výmene to je OK a keď odjazdím cca 5000km to trasie.
    Zhoď kotúč(e), daj ho zmerať. Ak je krivý, tak sa prehrial a chyba bude v štýle brzdenia, alebo sa ti nevracajú poriadne dosky (pridreté prasiatka - aj keď to by si musel cítiť, pokiaľ by sa nevracali takým spôsobom, že by až prehrievali kotúč). Ak krivý nie je, tak trasenie nemá na svedomí kotúč.

EDIT: Predpokladám, že s novými kotúčmi išli aj nové dosky.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Michal Bazylak Zobraziť príspevok
    Ahojte,
    nevedel by mi niekto poradiť, vymenil som už 3 brzdové kotúče a stále tak po 5000km to pri brzdení trasie. Mám síce prístup k lacným dielom a tak som vyskúšal už rôzne alternatívy a stále sa to vráti. Počul som o sústružení, ale nieje náhodou jedno, či to dám na sústruh, alebo namontujem nové.
    Všechny tři značky co jsi jmenoval, jsou dobré značky, ale zároveň říkáš, že máš přístup k levným dílům. Docela by mně zajímala ta cena těch kotoučů. Kotouče se dají sehnat za 20€ za kus, nebo také více jak 100€ za kus. Cena je většinou přímo ůměrná kvalitě. Za těch 20€ nelze koupit kvalitní kotouč i když nese značkové logo. Polovina výrobků jsou dneska padělky, vyráběné z "nočníkové oceli".
    Jestli jsi vyměnil bez úspěchu troje kotouče, chyba bude určitě někde jinde, kde toť komplikovaná záležitost. Řešit brzdy chce přeci jenom určitou zkušenost.
    Co se týče přesoustružení kotoučů, tak tady je určité úskalí v tom, že ač šikovný soustružník, pokud nemá přípravek na upnutí kotoučů do soustruhu, výsledek nebude asi moc dobrý. Tyto kotouče je potřeba upnout dosedací plochou tak jak jsou upevněny k hlavě polonápravy, nikoliv přímo do kleštin soustruhu. Zde nelze zaručit, že kotouče po osoustružení nebudou házet.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Je tu ešte jeden pes zakopaný. Presne to čo popisuješ sa stáva a nakoniec sa zistí: vadný obmedzovač tlaku na zadnú nápravu. Prejavuje sa to tak, že zadná náprava dobre nebrzdí, všetko to odnáša predná a prehrievajú sa kotúče na prednej náprave a nasleduje deformácia. Ak si to menil v servise a aj reklamoval, tak by túto skutočnosť mali vedieť. Ak to nevedia tak treba reklamovať stále. Keď dajú auto na stolicu na skúšanie bŕzd, tak tlak na pedál na zastavenie kolies by mal byť zhruba rovnaký na predok a aj na zadok. A pravdepodobne u Teba je na zadok potrebný väčší tlak. Spravidla je to povedzme na predok 55kg a na zadok, keď je to zlé je aj 180kg potrebné na zastavenie. Takto sa to dá zistiť. Ja som si obstaral od Bremba aj platničky aj kotúče. Nesľubujem si od nich nič čo by ma malo šokovať, teda neočakávam veľký rozdiel. Ale tá krabica je pekná. 68€kus. Ešte pozor, neviem, ktoré modely mali strmene LUCAS a niektoré mali HITACHI. Teda aj platničky sa líšia tvarom a sú nezameniteľné. Želám Vám skoré odhalenie príčiny a vykonanie nápravy.
    Do SUZUKI.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    V
    Co se týče přesoustružení kotoučů, tak tady je určité úskalí v tom, že ač šikovný soustružník, pokud nemá přípravek na upnutí kotoučů do soustruhu, výsledek nebude asi moc dobrý.
    Proto jsem psal o šikovném soustružníkovi, který už nějaký kotouče dělal a ví jak upnout a vyrovnat (jsem z oboru). Chce to i pořádné "kudly", páč to bývá pěkně tvrdé.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    Je tu ešte jeden pes zakopaný. Presne to čo popisuješ sa stáva a nakoniec sa zistí: vadný obmedzovač tlaku na zadnú nápravu. Prejavuje sa to tak, že zadná náprava dobre nebrzdí, všetko to odnáša predná a prehrievajú sa kotúče na prednej náprave a nasleduje deformácia. Ak si to menil v servise a aj reklamoval, tak by túto skutočnosť mali vedieť. Ak to nevedia tak treba reklamovať stále. Keď dajú auto na stolicu na skúšanie bŕzd, tak tlak na pedál na zastavenie kolies by mal byť zhruba rovnaký na predok a aj na zadok. A pravdepodobne u Teba je na zadok potrebný väčší tlak. Spravidla je to povedzme na predok 55kg a na zadok, keď je to zlé je aj 180kg potrebné na zastavenie. Takto sa to dá zistiť. Ja som si obstaral od Bremba aj platničky aj kotúče. Nesľubujem si od nich nič čo by ma malo šokovať, teda neočakávam veľký rozdiel. Ale tá krabica je pekná. 68€kus. Ešte pozor, neviem, ktoré modely mali strmene LUCAS a niektoré mali HITACHI. Teda aj platničky sa líšia tvarom a sú nezameniteľné. Želám Vám skoré odhalenie príčiny a vykonanie nápravy.
    Do SUZUKI.
    Nechce se mi to rozvádět, ale tudy cesta určitě nevede, ani pes zakopaný tady nebude...
    Na přední nápravu jde i za normálních okolností 90 % brzdného účinku a omezovač tlaku je tam z důvodu aby zadní náprava nebyla přebržďována a tím neměla tendenci jít do smyku.
    Naposledy upravil Beaumont; 02-03-2012 o 20:01
    "horský sokol"

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •