Strana 1 z 24 12311 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 234

Téma: Grand Vitara - terénne schopnosti

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Grand Vitara - terénne schopnosti

Som tu nový, tak sa len rozozerám. Je vás tu viac, čo máte GV? Máte s ňou niečo najazdené aj v teréne?
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

2. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

čau fotograf ja som niečo skušal ale moc toho nebolo predsa je to len suv. mas aj ty G.V.??????????
    Grand Vitara 1,9DDIS

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

Uvažujeme kúpiť naftovú 5-dverovú GV do firmy. Malo by sa na nej jazdiť cca 20-30 % terén a 70-80 % cesta. Chcel by som sa dozvedieť o konkrétnych skúsenostiach niekoho, kto už ju má aspoň rok. Viem, je to o kompromisoch, ale staré mašiny nám už dosluhujú, tak musíme niečo obmeniť. Vraj koncom roka majú prísť nové modely (už budú aj vzadu kotúče). Lenže pribudnú len dva väčšie benzínové motory, diesel žiadny... Taktiež mechanická prevodovka má ostať iba 5-stupňová. Už som sa na GV (ale benzínovom 2-litri) viezol - asi 1 hodinu. Bol to však len ľahší terén, ale GV šla celkom fajn. Nechcem však dať iba na prvý dojem...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

4. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

No ber to tak ze je to jedine suv zo stalym pohonom 4x4 a redukčnou prevodovkov za celkom OK prachy. ja ju mam sice len 2 mesiace ale zatial spokojnost. pozri test na Autosalon PrimaTV (ročník 2006 - květen - 18. díl) je tam povedane že v terene nema konkurenciu medzi suv.
    Grand Vitara 1,9DDIS

5. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

Ja mam GV vyse roka, ale nepovazujem sa za zdatneho sofera, pokial ide o jazdu v terene. GV sa urcite vymyka zo standardu svojej triedy pokial ide o schopnosti v terene, takze taky stredne tazky teren, myslim, zvladne. Ak mas nejake otazky, kludne sa pytaj.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

Myslim, ze najlepsie odpovede ohladom terennych schopnosti SGV najdete na youtube.com
    Urcite to nie je auto do tazkeho terenu, ako napr. ARO. Ale jasne, ze bratislavcanom pomoze zvladnut zimne "kalamity"
    Ale inak nic v zlom, len sa mi zda na to, co ponuka, trochu predrazena. Hlavne 5D verzia.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Bratislava

Čau Vitaru mám od februára a jazdím s ňou často aj v teréne keďže som rybár a dávam jej dosť zabrať. Jediná nevýhoda akú som postrehol tak sú kryty podvozku Kryt motora utrhnutý a prevodovky tiež. Pred dvoma týždňami som bol na prvej serviske a menili mi kryt prevodovky. No už je načatý a to stál 3000sk a kryt motora tiež 3000sk, ten mi tam idú dať teraz v pondelok. Je to naprd riešené na také auto iba plastové nity... Keďže je to taká drahá sranda a tuším mi tam tie kryty dlho nevydržia tak mám na pláne kryty od firmy ASFIR čo sú zo 6mm duralu. Ešte vhodná investícia sú gumy A/T. Inak v teréne nesklamala, ešte som nezapadol a keď som zapadol tak som to nejako vyhojdal. A keby náhodou nosím v kufri sekerku keby niečo Vitara aj zniesla náraz do psa labradora v 130km/h rýchlosti a pohoda. Mám po ňom troška ohnutý výfuk ktorý v servise nevedia spraviť tak to niekedy rezonuje.

Tu je nejaké video čo som spravil z ľahkého terénu: VIDEO
    Grand Vitara 2008

8. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

Cau medzi tymi videami ma zaujalo to radio s tou velkou obrazovkou (clarion qy 500) len neviem čo stoji v sk.
    Grand Vitara 1,9DDIS

Horvi,

ty si moja krvna skupina. Auto je na to, aby sa na nom clovek vozil, zabaval, robil v nom co chcel
    Ked predam Ignis, uvazujem o Jimnym, len keby nebol taky krpaty. Alebo Tuscon, ci SantaFe.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

10. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

Horvi Niekedy musime ist spolu pojazdit a pritom mozeme skocit aj na ryby. pneu si nechal original alebo si to prezul na pneu viac do terenu????
    Grand Vitara 1,9DDIS

Strana 1 z 24 12311 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •