Strana 6 z 24 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 234

Téma: Grand Vitara - terénne schopnosti

1. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

mam Grand Vitaru 2,0 treti rok, ale trochu som sklamaný v teréne, asi som si zle vysvetlil pozitívne kritiky, alebo chcem od auta veci nad jeho moznosti. Trochu ma okrem malej priechodnosti stve aj pálenie spojky...tak neviem ci je to len moj problem, alebo sa Vám to stáva tiež. Smrad zo spojky po prechode naročnejším terénom, hlbším tažkým snehom napríklad je dost veľký.
    A v poslednej dobe som spozoroval nejakú vyššiu spotrebu oleja, čo tiez nie uplne chápem.
    stáva sa Vám niečo podobné?

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 5MT

Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

Citácia Pôvodne odoslal percas Zobraziť príspevok
    mam Grand Vitaru 2,0 treti rok, ale trochu som sklamaný v teréne, asi som si zle vysvetlil pozitívne kritiky, alebo chcem od auta veci nad jeho moznosti. Trochu ma okrem malej priechodnosti stve aj pálenie spojky...tak neviem ci je to len moj problem, alebo sa Vám to stáva tiež. Smrad zo spojky po prechode naročnejším terénom, hlbším tažkým snehom napríklad je dost veľký.
    A v poslednej dobe som spozoroval nejakú vyššiu spotrebu oleja, čo tiez nie uplne chápem.
    stáva sa Vám niečo podobné?
    Zatiaľ som bol v hlbokom snehu iba raz a tiež mi niečo poriadne smrdelo. Ale či to bola spojka alebo brzdy neviem. (kontrolka protipreklzu blikala jak na diskotéke).

Po koľkých km si spozoroval zvýšenú spotrebu oleja?

3. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

momentálne mám nieco málo pod 60,000 a dost ma to vystrasilo, lebo nejak velmi ho nevytáčam ani netrápim. bude to chciet navstívit servis zrejme.

Smrdiet moze len spojka. A ak smrdi, znamena to, ze preklzuje. Idealne by bolo ist do servisu a nechat to skontrolovat. Chronicky problem so spojkou mal aj stary Hyundai SantaFe, vraj odchadzala po 50 - 60 tisic km. A podla diskusnych for to vyzera, ze podobne na tom bude aj Tucson. To su ale oba SUV, nie offroady s redukciou. A do naozaj terenu iba s nou, inak spojka dostava riadne zabrat.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Pri prudkom rozbehu keď šmýkam spojku tak ju zacítim aj ja, ale akonáhle viem že bude treba sa rozbehnúť z miesta v kopci alebo idem riadne ponamáhať auto tak automaticky dávam redukciu.

Už len keď som ťahal vysokú po lúke hore kopcom až k chate skúsil som to bez redukcie, ale po prvom pokuse som ju tam dal a bez najmenšieho smradu.

Redukcia je tam na to.

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 5MT

Jasné že som mal redukciu. Ale stále neviem či to zasmrdela spojka alebo brzdy.
    Išiel som v snehu v teréne do kopca (cca 200m) štýlom redukovaná jednotka 4000-5000 otáčok. Protipreklzový systém stále cvakal s brzdami.

Akú taktiku volíte do kopca v teréne keď je napadaný sneh?

Ja som to najprv skúšal pri cca 2000-3000 ot. ale ďaleko som sa nedostal. V momente keď pribrzdilo niektoré koleso tak ako keby som stratil výkon a auto zastavilo.
    Pri 4000-5000 ot. protipreklzový systém začal poriadne pracovať a nemal som žiadny problém.

Diesel je pri nízkych otáčkach asi vhodnejší do terénu

PS: v teréne som začiatočník.

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

Pri jazde v snehu, blate, piesku a pod je redukcia nevhodná, je treba aby sa kolesá točili rýchlejšie aby si auto nesadlo na brucho pretože vtedy je koniec ale to je už extrém všetko to závisí od momentálnych podmienok ako napr. či je pod snehom zmrznutá zem, tráva alebo blato. Najlepšie sú praktické skúsenosti mne sa síce pri nich podarilo odtrhnúť spodné kryty ale inak v pohode a strašná sranda...

Citácia Pôvodne odoslal koleso Zobraziť príspevok
    Išiel som v snehu v teréne do kopca (cca 200m) štýlom redukovaná jednotka 4000-5000 otáčok. Protipreklzový systém stále cvakal s brzdami.
    Je to jasne - citil si brzdy. Pred jazdou v terene treba vypnut ESP/ASR, len neviem, ako potom funguje elektronicka uzavierka. Treba si uvedomit, ze elektronika v ziadnom pripade nenahradi uzavierku mechanicku. Potom to konci smradom brzd a ich predcasnym opotrebovanim.
    Osobne by som s autom vybavenym elektronickou uzavierkou do tazsieho terenu ako strkova prijazdova cesta k chalupe rozhodne nesiel.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Pri redukcii je ESP vypnuté automaticky a zostáva už len trakčná kontrola ktorá nemanipuluje s výkonom ako ESP ale len pribrzďuje kolesá (elektronická uzávierka).
    Tr.kontrola je celkom fajn už ma vytiahla z rôznych klzkých situácii, ale boli len krátkodobé, teda smrad z bŕzd som asi nestihol pocítiť. No smrad zo spojky som zacítil už viackrát.

Lokalita
    Hlohovec
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4 5MT

Nabudúce keď pôjdem v podobnom zasneženom kopci, tak vyskočím z auta a poriadne všetko oňuchám odkiaľ ide ten smrad.

Ta elektronická uzávierka funguje celkom dobre. Bez nej by som v tom kopčeku nemal šancu.
    Pre ňu a ESP som nakoniec musel priplatiť a kúpiť vyššiu výbavu. Zatiaľ neľutujem.

Strana 6 z 24 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •