Strana 5 z 24 PrváPrvá ... 3456715 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 234

Téma: Grand Vitara - terénne schopnosti

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

Posledný mesiac prišlo konečne obdobie, kedy si prišli na svoje aj štvorkolky. Treba si dať "bacha" na to, že nie všetky GV majú permanentný pohon 4x4. Na starších modeloch GV nie je medzinápravový diferenciál, preto je trvalo poháňaná len zadná náprava a náhon aj prednej nápravy treba mechanicky pripojiť. Na nových modeloch GV je už medzinápravový diferenciál, takže pohon 4x4 je už permanentný.
    Píšem to preto, lebo mechanicky zopnutý a uzamknutý pohon 4x4 oproti náhonu len zadnej nápravy má diametrálne odlišné jazdné vlastnosti a taktiež aj inú priechodnosť terénom.
    K tomuto príspevku ma vyprovokovala úsmevná príhoda. Pracovné povinnosti ma priviedli na miesto pri istej lyžiarskej a turistickej lokalite, kde som sa samozrejme snažil dostať čo najbližšie k cieľu. Terénne podmienky boli značne sťažené čerstvým snehom, ale po zaradení redukcie a uzávierky to celkom šlo. Na jednom mieste som uvažoval o nasadení reťazí, ale lenivosť zvíťazila. S dobrými gumami sa to však nakoniec poddalo.
    Keď som sa už vracal naspäť, tak ma dole na odstavnom parkovisku (asi 1 km ďaleko od zjazdovky) zastavil "týpek", čo mal podobný "stroj". Vraj ďalej sa nedostal, nech robil čokoľvek, len ho vraj točilo a krútilo... Tak pozerám najprv na gumy - tie boli dobré (dokonca o triedu lepšie ako moje). Potom pozriem na radiacu páku prídavnej prevodovky - a je to jasné - 2H. Pýtam sa, či takto chcel ísť až hore. Že áno, že tak chodí vždy a všade, ale sem sa nejako nedalo vyhrabať. Tak sme sadli spolu do auta, zaradil som 4H a poďho do kopca. Tesne pred parkoviskom pod zjazdovkou (na takom kritickom mieste) som radšej preradil na 4L, aby som sa vyhol prípadnej blamáži. Všetko OK. Len "týpek" pozeral, čo to robím s tou "druhou" pákou, lebo on ju vraj vôbec nepoužíva. Tak sme si čo-to povedali, vysvetlili a odskúšali. Nakoniec vysvitlo, že dotyčný vôbec nepoužíval prídavnú prevodovku. Myslel si, že voz má stály pohon 4x4 alebo je riadený elektronicky (údajne zlozvyk z predošlého auta). Tak sme sa fajn nasmiali a v dobrom rozišli. :P
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Neuveriteľné

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Sranda, nie?
    Ale už to tu niekto písal, že často najslabším článkom býva článok medzi sedadlom a volantom auta...
    Skôr to vidím ako šťastie, že sa ten týpek s tým zadným náhonom niekde nezvrtol do priekopy v takýchto zimných podmienkach.

Ako je to s GV VX (konkretne GV 2.0 TD VX) z rokov 2000 az 2003 - ma vzadu uzavierku ? Niekde sa pise, ze ano, inde zasa nie, o absencii svedcia aj niektore off-road videa.

5. Predvolené Re: Grand Vitara - terénne schopnosti

zdravim,
    Uzavierka urcite nieje na zadnej naprave. No je moznost dorobenia.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

GV sa štandardne robia bez uzávierok nápravových diferákov, ale dajú sa dorobiť. A často sa aj dorábajú, takže na staršom aute môže byť, aj keď o tom nevieš.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Predvolené Re: Grand Vitara - zimné šantenie

Kto by si chcel vyskúšať zimné šantenie na svojej štvorkolke, tak vrelo odporúčam moju dnešnú trasu - s ideálnymi podmienkami v súčasnosti :
    Košeca - Zliechov - Strážovské sedlo - Čičmany - Fačkovské sedlo - Kľačno - Vrícke sedlo - Vrícko - Kláštor po Znievom - Slovany (a samozrejme obojsmerne)
    Z Trenčína do Martina (i opačne) sa touto trasou dá v lete prejsť za 1 a pol hodiny. Teraz to síce trvalo o 20 minút viac, ale v ideálnych zimných podmienkach - v nižších polohách tvrdo utlačený sneh s minimálnym štrkovým posypom, vo vyšších polohách kyprý prejazdený sneh do 20 cm bez posypu. Iba časť cesty (cca 1/2 km) medzi križovatkou nad Zliechovom a lesom pod Strážovským sedlom bola kritická - nafúkaný sneh (záveje cca 0,5 m hlboké).
    Celá strážovská a vrícka časť cesty sa dala ísť v riadenom prešmyku na 4H, prevažne na 4 rýchlostný stupeň. Občas bolo treba preradiť na trojku (v prudkých zákrutách a na stúpaniach), dole kopcom sa dalo aj na päťke.
    Proste - IDEÁL !!!

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Vitaru som vyskúšal v nedeľu po tých prívalových dažďoch čo vytopili pol slovenska.

4 dospelí + plný kufor jabĺk pre diviaky. Lúka je mierne dolu kopcom, asi tak že človek sa celkom zadýcha kým ju vyjde. Vody na nej bolo tak 5 cm, Vitara nezaváhala ani na okamih, v režime 4H len zablikala trakčná kontrola a bolo po paráde. Zatial super.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Vitaru som vyskúšal v nedeľu po tých prívalových dažďoch čo vytopili pol slovenska.

4 dospelí + plný kufor jabĺk pre diviaky. Lúka je mierne dolu kopcom, asi tak že človek sa celkom zadýcha kým ju vyjde. Vody na nej bolo tak 5 cm, Vitara nezaváhala ani na okamih, v režime 4H len zablikala trakčná kontrola a bolo po paráde. Zatial super.
    Vyhodou Grandky je jej schopnost prechadzat terenom - napr. podmocenym, uz pri zakladnom rezime 4H. Inak diesle su v terene male tanky...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Asi trochu pomimo ale dnes som si pripol lanom na ťažné jednu 3,5 t dodavku čo vbehla do pola. Hodil som tam redukciu a keď chlapík vyskočil z auta už na ceste, tak chvíľu mu trvalo kým zdvihol padnutú sánku a zmohol sa na slovo "ďakujem".

Strana 5 z 24 PrváPrvá ... 3456715 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •