Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Rezonancia výfukového potrubia

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Rezonancia výfukového potrubia

Tento týždeň ma zaskočil výrazný hluk - škripot, ktorý sa šíril spod vozidla. Najprv som si myslel, že ide o nejaký problém s podvozkom, ale nebolo to tak. Škrípanie bolo totiž počuť aj na stojacom vozidle - po pridaní plynu a v istom intervale otáčok motora. Po vychladnutí motora a opätovnom naštartovaní sa škripot znovu hneď neobjavil, ale až pri vyššom zohriatí motora.
    Prvý tip na chybu - v uchytení závesov výfuku o podvozok - nevyšiel. Po dôkladnej prehliadke sa zistilo, že škripot spôsobuje vibrácia krycieho plechu zberného výfukového potrubia za určitých podmienok. Keď príde k silnému zohriatiu plechu, ten zmení tvar vplyvom tepla a chce sa zdeformovať. Normálne tomu zabráni mechanické pnutie materiálu, keďže plech je k výfukovému potrubiu uchytený štyrmi skrutkami. Ale v mojom prípade bola jedna (najspodnejšia) skrutka odhrdzavená, ktorá drží plech tesne nad katalyzátorom. A práve to spôsobuje, že po zohriatí plech mierne "odstáva" od potrubia a následne vibruje a rezonuje - proste nepríjemne "plechovo" škrípe.
    Takže čo teraz? Odvŕtať čiastočne odhrdzavenú skrutku, znovu prerezať závit a novou skrutkou prichytiť krycí plech. Lenže tak jednoduché to asi nebude, lebo zrejme bude treba vopred odmontovať celý krycí plech a taktiež potom aj vymeniť tesnenia na výfukovom potrubí. No proste bude zábava...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Re: Rezonancia výfukového potrubia

Stačí keď kúpiš utesňovaciu pastu (na zatmelenie deravých výfukov), ktorú natlačíš do medzery medzi plechom a výfukom. Majú to na benz.pumpách.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Tento týždeň ma zask....Odvŕtať čiastočne odhrdzavenú skrutku, znovu prerezať závit a novou skrutkou prichytiť krycí plech. Lenže tak jednoduché to asi nebude, lebo zrejme bude treba vopred odmontovať celý krycí plech a taktiež potom aj vymeniť tesnenia na výfukovom potrubí. No proste bude zábava...
    ....hlavně nezapomeň na staré, moudré, řemeslnické přísloví: ...co se nerozbije, neopravuj ! ...
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

To sa neboj, pokiaľ neodpadne celý výfuk, tak nič rozoberať nebudem! Krycí plech zatiaľ drží na troch skrutkách, ale isto udrží aj na dvoch... A keď už nie, tak odpadne. Nech, veď aj bez neho to pôjde...

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    To sa neboj, pokiaľ neodpadne celý výfuk, tak nič rozoberať nebudem! Krycí plech zatiaľ drží na troch skrutkách, ale isto udrží aj na dvoch... A keď už nie, tak odpadne. Nech, veď aj bez neho to pôjde...
    A veru máš pravdu: "Nech odpadne, čo je kolísavé ... nech ostane čo je pevné ..."

... povedal, už kedysi dávno, jeden "múdry klasik". A veru, ide to aj bez neho ...

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

No teda, to by Gustík zrejme nepredpokladal, že bude na takomto fóre citovaný...

Ale k veci - pomohol obyčajný medený drôt a basta! (žiadna pasta!)

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

No mal si krásny drncavý zvuk motora jak V8 a ty to zahodíš obyčajným medenným drôtom. iný za to platia majlant na tuningových doplnkoch.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

No ty kokso - to ma teda nenapadlo! (ja blbec...)

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

obdobný zvuk som mal u jimnyho, tam bola na vine dodatočna montáž ťažneho zariadenia, kde výfuk pri vibráciach klepkal o konštrukciu ťažného, ohli sme držiak gumennej vibrač.vložky a bolo po probléme

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Pred pár dňami rezonančné drnčanie začalo byť znovu citeľne počuteľné. Tiež to išlo spredu. Ale po otvorení kapoty to zmizlo. Po dlhšom pozorovaní rôznych závislostí bola zistená príčina: uvoľnená maska chladiča. K čelnému rámu karosérie je v hornej časti uchytená štyrmi plastovými rozpernými záskočkami. Na jednej strane držali dobre, ale na druhej boli obe uvoľnené - ustrihnuté (v styku plechov). Po výmene je už ticho.
    Pomôžem si (takmer) presným výrokom: "Tolik času to zabralo - a přitom taková blbost."

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •