Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 22

Téma: STK/EK - technické a emisné kontroly

1. Predvolené Re: STK/EK - technické a emisné kontroly

No že by na dopravce pracovali ucha to nevím a ani jsem se za třicet let ježdění s nikým takovým nesetkal a pokud pominu handrkování o slovíčkách TP, OTP, malý techničák atd, tak mě to připadá jako normální věc.
    Pokud je auto po havárce silně poškozeno je nutné po opravě absolvovat STK, kde auto prohlédnou a pustí ho nebo nepustí do provozu. Během toho vlastník automobilu nemá "malý techničák" a tím pádem nesmí auto do provozu.
    Každý soudný člověk může být rád, že ho zfušařeně opravené auto někde nesestřelí a sám neskončí v rakvi.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: STK/EK - technické a emisné kontroly

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    No že by na dopravce pracovali ucha to nevím a ani jsem se za třicet let ježdění s nikým takovým nesetkal....
    A od jaké služební hodnosti příslušníka dopravní policie již nepovažuješ za "ucho"?
    Vrchní referent, vrchní asistent, nebo snad až vrchní inspektor?
    "horský sokol"

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

No že by na dopravce pracovali ucha to nevím a ani jsem se za třicet let ježdění s nikým takovým nesetkal a pokud pominu handrkování o slovíčkách TP, OTP, malý techničák atd, tak mě to připadá jako normální věc.
    Pokud je auto po havárce silně poškozeno je nutné po opravě absolvovat STK, kde auto prohlédnou a pustí ho nebo nepustí do provozu. Během toho vlastník automobilu nemá "malý techničák" a tím pádem nesmí auto do provozu.
    Každý soudný člověk může být rád, že ho zfušařeně opravené auto někde nesestřelí a sám neskončí v rakvi.

ale áno, máš pravdu

Lokalita
    Praha CZ

....Každý soudný člověk může být rád, že ho zfušařeně opravené auto někde nesestřelí a sám neskončí v rakvi.
    Ano každý soudný člověk může být rád že ho nějaký blbec na silnici někde nesestřelí a že sám neskončí někde v rakvi.
    Jenomže podle policejních statistik 98 % dopravních nehod je způsobeno nesprávným způsobem jízdy, nepřiměřenou rychlostí a nedáním předností v jízdě, a zde se jedná nejčastěji o nová vozidla v perfektním stavu. Pouze ve zbývajících dvou procentech se na nehodě podílí nevyhovující technický stav vozidla a v těchto případech ohrožuje majitel tohoto vozidla převážně sám sebe.

Trochu mně tato hysterie připomíná hysterii kolem povinné revize komínů v domácnostech ČR (i několikrát ročně), kdy z důvodu aby se zamezilo ročně škodám způsobených požáry z důvodu nevyhovujícího komínu ve výši cca 100 milionů ročně, by tyto povinné revize (kdyby je každý opravdu absolvoval), znamenaly celkovou finannční zátěž pro obyvatelstvo ročně cca 4 miliardy.
    "horský sokol"

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    .......Pouze ve zbývajících dvou procentech se na nehodě podílí nevyhovující technický stav vozidla a v těchto případech ohrožuje majitel tohoto vozidla převážně sám sebe.

Uhol pohľadu: záleží, či sa Ťa sa tie zostávajúce dve percenta dotknú veľmi blízko a majiteľ vozidla bol niekto iný.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lokalita
    Praha CZ

Citace z článku:
    "... Ak vám policajt zadrží osvedčenie o evidencii, stanica technickej kontroly (pracovisko emisnej kontroly) kontrolu nevykoná! Spomínaný doklad totiž treba povinne spolu s ďalšími predložiť pred začiatkom kontroly."

...a já znovu opakuji, na příslušných úřadech a ministerstvech jsou zřejmě idioti (a vzít na vědomí by to měl i Pepin )
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

...a já bych to slovo "zřejmě" ani nepoužil...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

9. Predvolené Re: STK/EK - technické a emisné kontroly

Nevím jak na Slovensku, ale moc dobře vím z vlastní zkušenosti a psal se rok 1996, kdy mě dost často s mojí Škodou 130 LR policisté stavěli.
    Někteří se jen podívali, pochválili, někteří dali pokutu a někteří vzali i malý techničák. Ti hodně poctiví i odstranili červenou známku STK na espézetce .

A měli vždy pravdu ! A já jim dokonce popravdě říkal na které věci mám ve velkém techničáku vyjímku a na co již ne!

On rozměr kol 7x13 a pneu 185/60x13 nemá co na sériovém autě dělat. Natož příčný výfuk pod zadním nárazníkem, snížená výška auta a když si nechali otevřít kapotu motoru, to je bral úplně šlak.

A postup:

Sepsali závady na voze (jeden i pro mě), sebrali již zmiňovaný malý techničák a já musel na stanici STK, kde mě vystavili zápis o odstraněných vadách (za poplatek).
    S tímto zápisem bylo nutné zajít na "dopravku", kde vám malý techničák a POZOR!!! i pokud byla červená známka smazána, tak ji vystavili NOVOU a příslušný policista ji šel osobně nalepit .

A takhle si myslím by to mělo fungovat. To že se všechny "špatné" věci vrátily okamžitě na auto zpět je druhá věc, ale ono vás to velice brzo přestane bavit platit pokuty a lítat z STK na dopravku...

Lokalita
    Praha CZ

Nevím jak na Slovensku, ale moc dobře vím z vlastní zkušenosti a psal se rok 1996, kdy mě dost často s mojí Škodou 130 LR policisté stavěli.
    Někteří se jen podívali, pochválili, někteří dali pokutu a někteří vzali i malý techničák. Ti hodně poctiví i odstranili červenou známku STK na espézetce ....
    Jistě, v roce 1996 mohli policisté při dopravní kontrole odebrat "malý techničák" neboli OTP (osvědčení o technickém průkazu).
    Jenomže mezitím uplynulo dvacet let a píše se rok 2014. Žádný "malý techničák" již neexistuje, pouze OSVĚDČENÍ O REGISTRACI a toto odebrat nelze (pouze v případě již zmiňovaného idiotského rozhodnutí kdesi na úřadech), stejně jako třeba nelze odebrat občanský průkaz, v případě že se např. kontrolnímu orgánu bude zdát, že jeho držitel má křivou hubu .
    V případě podezření na nevyhovující technický stav, kdy na vozidle byly při silniční kontrole zjištěny závady typu B, nebo C (vážná, nebo nebezpečná závada), může policejní kontrola podle současné platné legislativy uložit pokutu, nebo okamžitou návštěvu STK, pokud se tato nachází ve vzdálenosti do 8 km od místa kde bylo vozidlo kontrolováno.
    Jediné co bude moci policista zabavit, pokud mu "dají na ministerstvu zelenou" je kontrolní červená známka o posledním úspěšném absolvování STK, tím že jí seškrábe. Tato známka je v provozu jediným průkazným znakem (zelené nálepky se od 1.1. 2014 již v ČR nevylepují a uspěšně absolvované emise prokazuje červená nálepka). Je ovšem diskutabilní, zda policisté mají potřebnou technickou kvalifikaci, tak jako technici na STK, aby mohli seriózně posoudit technický stav vozidla. Já znám takové pouze dva a to navíc nejsou dopraváci .
    Seškrábáním známky se ovšem vozidlo fakticky stává nezpůsobilé k jízdě a pokud by nebylo vystaveno dočasné povolení, majitel vozidla by byl nucen zařídit odtažení vozidla, včetně přepravovaného nákladu, manželky a dvou psů do nejbližší opravny.
    Naposledy upravil Beaumont; 28-01-2014 o 08:57
    "horský sokol"

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •