Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 95

Téma: Zábeh motora

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zábeh motora

Citácia Pôvodne odoslal BHG Zobraziť príspevok
    po tom co som videl ako testuju nove vozidla v automobilke na skusobnej drahe.. nezatazujem sa zabehom motora a brzd u noveho auta (samozrejme pokial su brzdy a motor zohriate)
    Ale tak vo fabrike s ním spravia koľko 2-4km? To by vydržalo aj keby s ním ten kúsok išli dolu schodmi

Lokalita
    SLOVENSKO
    Moje Suzuki
    SX4 S-CROSS 4x4 1.6 VVT

Talking Re: Zábeh motora

Ved práve, no a potom NO NEKUP TO

Ale dobry kus + dobry zabeh + dobry servis = spokojnost.

fantastic 4
    A stále SUZUKI
    SX4, SX4 S-CROSS .........
    ALLDRIVE FOREVER

Lokalita
    PETROVA VES-SKALICA
    Moje Suzuki
    SUZUKI SWIFT 1,3 GLX, AC, SE, r.v.2008

martinka, aspon tych 1000km s nim jazdi v klude, ziadne extremne vytacanie. najidealnejsie je zabehnut auto v meste. proste radit a stale radit a striedat tempo. otacky drzat nad 2000.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal 242patrick Zobraziť príspevok
    najidealnejsie je zabehnut auto v meste.
    To by som netvrdil, aj keď väčšina áut dnes svoje prvé km absolvuje práve v mestách. Ale krátke mestské presuny, kedy sa auto nestihne ani zohriať a už sa zas vypne a keď úplne vychladne zas štartuje, majú od ideálu ďaleko. A už vôbec nie posúvanie sa prískokmi v zápchach.
    Ak sa už máme baviť o ideálnom zábehu, tak potom ani mesto, ani diaľnica, ale okresky (bez premávky) a ako píšeš, striedanie tempa a žiadne extrémne vytáčanie.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Swift 1,2 VVT GS AAC, r.v. 12/2011, Kashmir Blue

vidim ze som rozprudila debatu
    takze vcera som si ho vyzdvihla a uz som do teraz stihla urobit cca 80 km. z predajne domov cez mesto, nastastie uz po spicke cize ziadne zapchy a byvam na opacnej strane mesta ako je predajna a hned na to z domu kusok cez mesto, kusok po obchvate, kusok po okreske a tak nejak na striedacku. takze som to vcera asi spravila ukazkovo nevytacala som ho zbytocne, ani som neskusala zatial ''co to da''. ale uplne sa z neho tesim, uzivam si komfort i jazdu. zatial spokojnost na 100%. a hlavne uz nemusim behat s klucom hore dolu, staci prist k autu a jednoducho otvorit

Lokalita
    PETROVA VES-SKALICA
    Moje Suzuki
    SUZUKI SWIFT 1,3 GLX, AC, SE, r.v.2008

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    To by som netvrdil, aj keď väčšina áut dnes svoje prvé km absolvuje práve v mestách. Ale krátke mestské presuny, kedy sa auto nestihne ani zohriať a už sa zas vypne a keď úplne vychladne zas štartuje, majú od ideálu ďaleko.
    suuzuuki, az tak doslovne som to nemyslel, s tymi kratkymi presunmi v meste. ja ked som zabehaval auto, tak som tych prvych cca 1000km spravil za 3 dni vacsinou po meste a sem tam aj po okreskach. 3 dni som sedel v aute a kochal sa z noveho auta .

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal martINKA Zobraziť príspevok
    ... vidim ze som rozprudila debatu ... uplne sa z neho tesim, uzivam si komfort i jazdu ...
    ... a len tak ďalej pokračuj! Máš nové auto, už len z tohto dôvodu budeš jazdiť "dočasne" opatrnejšie resp. primerane a to úplne stačí na tzv. "zabehnutie" (nielen) motora.

V republike, kde je z jedného konca na druhý potrebných cca 4 hodiny jazdy sa novému autu ani motoru absolútne nič nestane aj keď pôjdeš odvážnejšie. Za deň to otočíš aj tam a späť ... Verím totiž, že si nepotrebuješ na ceste dokazovať aké máš veľké ... oné ... (veď vieš čo, že?). No predsa ego ... som mal na mysli, pochopiteľne. Takže, ako sama vravíš, užívaj si komfort i jazdu a na nejaký "zaručene" ideálny zábeh sa vykašli lebo neexistuje. Tvoje auto ho do bežnej premávky vôbec nepotrebuje. Tie ostatné rady považuj, ako sa vraví, za "babské reči"... to je len taká "povinná" chlapská debata, vždy pri kúpe nového "miláčika" do rodiny ...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Já bych to taky nějak zvlášť neprožíval. Prostě normálně jezdi a po zahřátí - klidně krátkodobě přilož pod kotel, ať vidí kdo je pánem - teda paní -
    Výroba motorů už je dnes v takových tolerančních přesnostech a maziva v takové kvalitě, že nějaký obvzláštní zabíhací program, jak si jej pamatujeme za starých škodáren, není třeba.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Swift 1,2 VVT GS AAC, r.v. 12/2011, Kashmir Blue

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    ... a len tak ďalej pokračuj! Máš nové auto, už len z tohto dôvodu budeš jazdiť "dočasne" opatrnejšie resp. primerane a to úplne stačí na tzv. "zabehnutie" (nielen) motora.
    mi o tom hovor, az sa nespoznavam naozaj jazdim opatrnejsie, na palubovke mam zobrazenu aktualnu spotrebu takze aj s lahkou nohou, za to mojmu staremu Favacu som obcas riadne nakladala (samozrejme nie za studena). A je uplne super a krasne sa pozerat na 0 litrovu spotrebu dolu kopcom

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Já bych to taky nějak zvlášť neprožíval. Prostě normálně jezdi a po zahřátí - klidně krátkodobě přilož pod kotel, ať vidí kdo je pánem - teda paní -
    Výroba motorů už je dnes v takových tolerančních přesnostech a maziva v takové kvalitě, že nějaký obvzláštní zabíhací program, jak si jej pamatujeme za starých škodáren, není třeba.
    mas pravdu, predajca odo mna nechcel aby som prisla po prvych 1000 km ani nic podobne

Lokalita
    KE
    Moje Suzuki
    SX4, 1.6 VVT, 88kW, 2WD, 2013

Tak prihodim aj ja...
    Zatial mam najazdene nieco okolo 600 km a vytacam motor prevazne do 2500 otacok (malo co do 3000 otacok).
    Zatial priemerna spotreba 5.3 L/100km

Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •