Strana 6 z 10 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 95

Téma: Zábeh motora

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Zábeh motora

Vsetko zalezi od majitela, ak je o auto dobre starane nie je problem.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

2. Predvolené Re: Zábeh motora

Na temu ako spravne zabehnut motor sa uz pisalo vela, mozem dat len svoje odporucanie na benzinaky, ktore mam v ramci zabehu uz overene. Kazdy motor funguje ako hodinky. Tu je moje odporucanie:

-0-300 Km: zostante pod 3000 RPM, vytocte 10 krat v 1. rychlostnom stupni na 4000 RPM

-300-650 Km: zostante pod 4000 RPM, vytocte 10 krat v 2. rychlostnom stupni na 4500 RPM

-650-1000 Km: zvyste na 4500 RPM, vytocte 10 krat v 3. rychlostnom stupni na 5000 RPM

-1000-1300 Km: motor tocte do 5500 RPM, 10 krat vytocit na 4. rychlostnom stupni na 6000 RPM

-1300-1600 Km: motor tocte do 6000 RPM, 10 krat vytocte na 6,500 otacok na 5. prevodovom stupni.

- od 1600 Km: motor by mal byt zabehnuty, stylu sa medze nekladu

V zabehu odporucam natankovat lepsi benzin (Shell V Power, BP Ultimate, OMV Carrera). Tych 10 vytoceni v ramci kazdeho rychlostneho stupna nerobte naraz po sebe.

Pred vytacanim dbajte na to, aby bol motor dobre zahriaty (ca. 10 -15 minut jazdy). Vyhybajte sa dialnici, resp. konstantnym otackam, to znamena najlepsie na zabeh su klukate cesty prvej triedy prip. mestska premavka.

Zelam vela radosti z jazdy a tesim sa na komentare.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal pajky Zobraziť príspevok
    -1300-1600 Km: motor tocte do 6000 RPM, 10 krat vytocte na 6,500 otacok na 5. prevodovom stupni.
    Ak toto dokážeš, tak si kúzelník

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Citácia Pôvodne odoslal pajky Zobraziť príspevok
    Na temu ako spravne zabehnut motor sa uz pisalo vela, mozem dat len svoje odporucanie na benzinaky, ktore mam v ramci zabehu uz overene. Kazdy motor funguje ako hodinky. Tu je moje odporucanie:

-0-300 Km: zostante pod 3000 RPM, vytocte 10 krat v 1. rychlostnom stupni na 4000 RPM

-300-650 Km: zostante pod 4000 RPM, vytocte 10 krat v 2. rychlostnom stupni na 4500 RPM

-650-1000 Km: zvyste na 4500 RPM, vytocte 10 krat v 3. rychlostnom stupni na 5000 RPM

-1000-1300 Km: motor tocte do 5500 RPM, 10 krat vytocit na 4. rychlostnom stupni na 6000 RPM

- od 1600 Km: motor by mal byt zabehnuty, stylu sa medze nekladu

V zabehu odporucam natankovat lepsi benzin (Shell V Power, BP Ultimate, OMV Carrera). Tych 10 vytoceni v ramci kazdeho rychlostneho stupna nerobte naraz po sebe.

Pred vytacanim dbajte na to, aby bol motor dobre zahriaty (ca. 10 -15 minut jazdy). Vyhybajte sa dialnici, resp. konstantnym otackam, to znamena najlepsie na zabeh su klukate cesty prvej triedy prip. mestska premavka.

Zelam vela radosti z jazdy a tesim sa na komentare.
    Len jeden dotaz: nie každý motor má rád otáčky!!!
    každý motor je iný!!!

Kto ti dal tento návod na zábeh motora?
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Pripominam mi to zabeh zavodnych brzd. Tiez presne stanovene kedy, co, kolko, ako dlho...
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Swift 1,2 VVT GS AAC, r.v. 12/2011, Kashmir Blue

dnes si idem vyzdvihnut svojho swiftika, a mam dve otazky. bol tu spominany nejaky zabeh z hladiska brzd, co tym novym brzdam skodi? ako s k nim mam chovat?
    druha otazka, dnes idem po swista a uz o tyzden s nim chcem ist na Silvestrovsku dovolenku, dovtedy s nim stihnem najazdit mozno 150 km ale viac urcite nie, mam s nim ist nejak setrne? mam sa vyhnut dialnici?
    ja si myslim ze nie je velmi prakticke zabiehat podla navodu ktory by som musela mat vytlaceny a nalepeny na palubovke aby som si ho vobec pamatala napriek tomu nechcem svoje nove auticko nicit ci zbytocne trapit.
    vopred dakujem za rady

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Keď si prečítaš túto tému od začiatku, tak sa o zábehu všetko dozvieš, názory z rôznych pólov a uhlov pohľadu

Brzdám či novým, či už zabehnutým škodí prehriatie, čo môže viesť ku skriveniu/zvlneniu kotúčov, ale pri normálnej jazde sa k tomu nedopracuješ a v tomto ročnom období už tým dupľom nie

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Swift 1,2 VVT GS AAC, r.v. 12/2011, Kashmir Blue

Temu som citala celu, a ved prave to, ze co clovek to nazor. Co ma na tom najviac matie vacsina sa zhodla na tom ze netreba robit motoru zabeh ako na starych skodovkach no napriek tomu vacsina napisala ze zabiehala
    prehriatiu rozumiem, preto jazdim dolu kopcom so zaradenou rychlostou a brzdim motorom ale toto bude moje prve uplne nove auto tak som sa pre istotu spytala, ci mi nieco ine neuslo.
    dakujem za odpoved.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal martINKA Zobraziť príspevok
    Temu som citala celu, a ved prave to, ze co clovek to nazor. Co ma na tom najviac matie vacsina sa zhodla na tom ze netreba robit motoru zabeh ako na starych skodovkach no napriek tomu vacsina napisala ze zabiehala
    Asi tak Zábeh autu isto neuškodí. Čo ho ale skôr zlikviduje (ako keď ho nebudeš zabiehať) je týranie auta so studeným motorom a ostatnými náplňami, bez ohľadu na to koľko km má nabehané a či ho niekto zabiehal alebo nie.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

po tom co som videl ako testuju nove vozidla v automobilke na skusobnej drahe.. nezatazujem sa zabehom motora a brzd u noveho auta (samozrejme pokial su brzdy a motor zohriate)
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Strana 6 z 10 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •