Strana 2 z 10 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 95

Téma: Zábeh motora

Lokalita
    Rajecké Teplice

Predvolené Re: Zábeh motora

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Tak či onak, ja osobne som zabiehal motor tak, že prvých 2000km som točil maximálne 3500 otáčok.
    Ďalšiu 1000-ku som mu potom už sem-tam stúpil na krk, ale nie viac ako 4500 otáčok.
    Teraz mám niečo cez 3300km a jazdím dynamickejšie ako prvé kilometre, t.j. rýchlejšie akcelerujem a občas mu už naložím aj cez 5000 otáčok. Samozrejme jedine až keď je motor zohriaty.
    Tak toto je úplne ukážkový zábeh!
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

moj zabeh: asi pri 700 km som vytocil dvojku po obmedzovac na sekundu, teraz mam 2300 km sem-tam motor tocim do 5-6 tisic(2-3 krat na 100 kilometroch), inac jazdím od 1500 do 3000 ot./min., spotreba kombinovana do 5,4 l, s motorom som na 100 % spokojny
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Ja som Ignis zabiehal presne tak ako napisal Suzuki, len mozno este s tym rozdielom, ze som podla navodu do prvych 1000 km nechal auto po nastartovani na volnobehu zohriat po spodnu palicku na teplomeri.
    Teraz mam daco cez 15.000 km (za pol roka) a pri predbiehani idem vzdy na 5500 ot. a spotreba mi nikdy neprekrocila 8,5 L / 100km, co je podla mna celkom v poho. Ked som takym istym stylom jazdil na C3 1,4 55kW tak mi to vychadzalo na 11 litrov, hehe.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Citácia Pôvodne odoslal Chamo
    Keď motoru nerobí problém točiť 6000 ot/min tak pokial ho točíš iba do polovičky, tak sa zabehne, vybehá, a opotrebenie(zárezy) budú iba v prvej polovičke a potom, keď pôjdeš do vyšších otáčok, tak motor pôjde ťažšie.
    Samozrejme, sa to neprejaví keď tak pojdeš hodinu, ale keď tak budeš jazdiť stále.
    To sranduješ nie?
    Opotrebenie motora po zábehu je mikroskopické a aj to je príliš silné slovo na to, čo sa vo vnutri udeje. Keby sa motor zabehal tak, že si vyreže "zárezy", tak po 100.000km by musel ist na generálku ako chodili škodule.

Plus bez ohľadu na otáčky, motor vykonáva stále tie iste dráhy, tak aký rozdiel "vo vyrezávani zárezov" by bol????
    Fakt - ojnice sa zvyšovaním otáčok motora "nenatiahnu" - tak aké zárezy?...Skôr tu môže ísť o nejaké drobné zvýšenie teploty z titulu o málo zvýšeného trenia, ale ak je motor správne mazaný, tak ani to veľmi nepredpokladám.

Lokalita
    Srbsko, Vojvodina, Kovačica

*Break in* motora na novšych autach je nepotrebne! na staršych autach bolo to nevihnutne, ale na motoroch vyrobenich po 2000 roku a zvlašt v 2008 je to hlupost. To je ako ked by ste *formovali* Litium Jonovu bateriu na telefone po 24 hodiny tri krat ako čo sa driev museli *formovat* Nikel kandmiumove baterie - nepotrebne, a v pripade baterii aj škodlive.
    Ojazdu (okolo 80 do 100km) potrebuju len pneumatiky a brzdi. Motor je *rozrobeny* už vo fabrike a možte ho hnat až po červenu (samozrejme tak bude kratšie trvat). Ja som Spleš novy z 1000km hnal aj po 160kmh bez hoci akych problemov. Aj vo servise, ked som si prišiel pre auto (nove), majster mi povedal, hnaj ho ako ked bi nebol tvoj, je to Suzuki, novy...Rozrabanie nepotrebuje vobec, len daj pozor dokym si nerozrobiš brzdy a pneumatiky.
    po prejdenych 5000km, na dynamometri ukazoval 88 HP, až 2 HP viac ako čo by mal mat, znamena, bez rozrabania prosim
    '08 Modry *Pearl Mettalic* Suzuki Splash 1.2 GLX+ : '06 ÄŒierno Sivy Suzuki SV650S

Lokalita
    Rajecké Teplice

Citácia Pôvodne odoslal TS69
    *Break in* motora na novšych autach je nepotrebne! na staršych autach bolo to nevihnutne, ale na motoroch vyrobenich po 2000 roku a zvlašt v 2008 je to hlupost. To je ako ked by ste *formovali* Litium Jonovu bateriu na telefone po 24 hodiny tri krat ako čo sa driev museli *formovat* Nikel kandmiumove baterie - nepotrebne, a v pripade baterii aj škodlive.
    Ojazdu (okolo 80 do 100km) potrebuju len pneumatiky a brzdi. Motor je *rozrobeny* už vo fabrike a možte ho hnat až po červenu (samozrejme tak bude kratšie trvat). Ja som Spleš novy z 1000km hnal aj po 160kmh bez hoci akych problemov. Aj vo servise, ked som si prišiel pre auto (nove), majster mi povedal, hnaj ho ako ked bi nebol tvoj, je to Suzuki, novy...Rozrabanie nepotrebuje vobec, len daj pozor dokym si nerozrobiš brzdy a pneumatiky.
    po prejdenych 5000km, na dynamometri ukazoval 88 HP, až 2 HP viac ako čo by mal mat, znamena, bez rozrabania prosim
    Aj to je názor!

A na moto si zábeh robil?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Náhoda chcela, že mám teraz možnosť jazdiť na náhradnom Splashi 1.2 GLX so stavom na tachometri 4500 km. Čiže identický motor ako v mojom GS-ku a takmer rovnaké kilometre (ja mám 4100 necelých).
    Pochybujem, že niekto toto náhradné vozidlo nejak šetrne a vysoko odborne zabiehal na rozdiel od môjho vlastného, ktoré som teda prvých 3500 šetril viac ako dosť.

A rozdiel? Ja osobne necítim rozdiel ani v dynamike, ani v hlučnosti, ani v spotrebe.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Zábeh nie je chvílková záležitosť. Ide o životnosť. Ten "firemný" splash by vydržal možno 100 000km a tvoj 200 000km. Len príklad. Jasné niekto povie že pri 120 000km už auto predá a bude nové. Ale takisto as môže začať kaziť pri 50tis 70tis km kedykolvek
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Áno, tú životnosť, resp. poruchovosť beriem. Ale chcel som poukázať na to, čo sa tu diskutovalo o lenivosti, alebo zlenivení motora.

Lokalita
    Rajecké Teplice

Áno, tú životnosť, resp. poruchovosť beriem. Ale chcel som poukázať na to, čo sa tu diskutovalo o lenivosti, alebo zlenivení motora.
    No, lenže to firemné nikto nešetril a to tvoje sem tam tiež pošteklíš, nie?
    Ono by sa to chcelo odviesť na nejakom na ktorom sa neprekračuje 2500 Ot/min a má aspoň tak 10000km

Strana 2 z 10 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •