Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Záchranná ulička - Rakúsko a ostatné štáty

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Záchranná ulička - Rakúsko a ostatné štáty

V Rakúsku uzákonili záchrannú uličku

"Podobné opatrenie platí už aj v Nemecku, v Česku ho zaviedli v roku 2005. Tam však na vytvorenie záchrannej uličky stačí voľný stredový pruh v šírke aspoň tri metre."

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Záchranná ulička - Rakúsko a ostatné štáty

No nevím, jak moc to u nás funguje.
    V neděli navečer kolona na dálnici od odbočky do Slavkova až do Brna a nějakou uličku jsem neviděl. Jen odstavný pruh byl sem tam volný, auta se posunovala hlemýždím tempem a někteří jen na parkovačky.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs down Re: Záchranná ulička - Rakúsko a ostatné štáty

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    No nevím, jak moc to u nás funguje.
    V neděli navečer kolona na dálnici od odbočky do Slavkova až do Brna a nějakou uličku jsem neviděl. Jen odstavný pruh byl sem tam volný, auta se posunovala hlemýždím tempem a někteří jen na parkovačky.
    Neviem ako v ČR (predpokladám, že rovnako ako v SR), ale v SR to v podstate nefunguje. Vodiči nemajú ani šajnu ako sa správať v takých prípadoch.

V stredu som sa vracal zo služobky a za Beckovom pred Trenčínom na krajnici horela dodávka. Začala chvíľu predtým ako som sa blížil, bol som asi desiate auto v rade v ľavom pruhu v kolóne čo zastavila.
    Ľavý pruh sa správal v podstate ukážkovo, auta sa stavali čo najviac do ľava až na trávu. Ale pravý pruh, neviem prečo, si celý myslel, že je potrebné nechať voľnú krajnicu a tak sa tiež tlačili do ľava.
    To by v podstate nevadilo, ak by tak urobili všetci. Lenže jeden pánko na striebornom MB S 350 BlueTEC s EČ BL .... sa rozhodol že nie a nechal to stáť vpravo. Stál tak až kým nedorazili hasiči, ktorí sa nemohli okolo neho dostať ďalej a pánko si svoj MB S 350 BlueTEC preparkoval až na opakované trúbenie (majáky a sirény nestačili).
    Dodávka samozrejme zhorela do tla, neostalo z nej nič okrem skeletu karosérie.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

U nas na toto ludia asi mentalne nikdy nedozreju. U nas sa rozmysla takto: postavim sa tak, aby nikto okolo mna nepresiel, aby ma nebodaj niekto nepredbehol a nepresiel touto zapchou rychlejsie ako ja. A tych co sa postavia tak ako to predpisy vyzaduju, napadaju a tlacia svojim autom. Vlastne si myslia, ze ostatnych vychovavaju.

A potom su este aj taki, ktori ked uvidia takyto priestor, tak sa do neho natrepu, pretoze ostatni urcite robia miesto prave pre nich, lebo oni nemaju cas cakat niekde v zapche, tak predbehnem aspon 10-15 aut.

Co pisem znie ako sci-fi alebo prinajmensom pritiahnute za vlasy, ale je to bohuzial viacnasobna kruta realna skusenost. Zaujimave vsak je, ze pokial aj takyto slovenski burani prejdu do Rakuska, zrazu vedia ako sa spravat, vpratat sa do koze a dodrziavat predpisy. Smutne...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    ...Zaujimave vsak je, ze pokial aj takyto slovenski burani prejdu do Rakuska, zrazu vedia ako sa spravat, vpratat sa do koze a dodrziavat predpisy. Smutne...
    Tento fenomén som si všimol aj ja. Všade sa hovorí, že polícia by mala robiť najmä prevenciu, ale ono sa zdá, že na Slovakov by pomohla skôr poriadne tvrdá represia. A nemusíte so mnou súhlasiť

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Ještě jsme se pořádně nenaučili "zipovat" a už po našich buranech na silnicích chtějí takové neuvěřitelné a naprosto nezapamatovatelné novoty!
    Tož sů ti cajti blbí či čo?
    Každý řidič čtyřkolového vozidla by měl povinně absolovovat určitý počet km na jednostopu. Až by si cvrknul do kalhot . . . třeba by to pomohlo.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •