Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 58

Téma: Palivo

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Palivo

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Palivo

Pekny komercny clanocek...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Thumbs down Re: Palivo

Ceny pohonných látok v únii klesajú

Priemerné ceny PHM v krajinách EU

Slovensko sa už niekoľko týždňov drží na 14. mieste v rebríčku najnižších cien benzínov. Ani v rebríčku najnižších cien nafty sa pre nás nič nové neudialo a sme tak na 12. mieste v rámci EU.

Zdroj: http://natankuj.sme.sk
    Way of life!

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Stále častěji se u benzinek objevuje u stojanů palivo E85 (ethanol - 15% naturalu, zbytek biolíh).
    Rozviňme diskuzi o tomto levnějším alternativním palivu a jeho vlivu na spotřebu a životnost motorů. Jestli je ten cenový rozdíl vykoupen něčím neblahým a v důsledku daleko dražším.
    Kolega to lije do Fábie 1.4 a prý v pohodě. Já mám strach.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nechcem strielať naslepo, ale ak ma pamäť neklame, tak nejaké severské automobilky (Volvo, Saab,...???) na to robia autá už z výroby a do klasického benzínového motora bez úpravy sa to tantovať nemá.... ale možno si to už zle pamätám, je to nejaký ten piatok čo som o tom čítal

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dobre som si pamätal Tankujte biolíh E85, můžete ušetřit. Každé auto ho ale nevypije

"U modernějších aut se vstřikováním paliva, katalyzátorem a funkční lambda sondou se dá jezdit celkem bez problémů na poloviční směs bioethanolu E85 a benzinu. Je to ale individuální, někomu pojede auto výborně, jinému trochu hůře," říká technický poradce týdeníku Svět motorů a expert na paliva Martin Vaculík."

Resumé: na poloviční směs E85 a benzinu jezdí starší auta bez problémů, což potvrzují i praktické zkušenosti uživatelů v internetových diskusích, ekonomický přínos však není valný. Čistý biolíh některá auta zvládají, jiná se dusí, problémem jsou však vždy studené starty a jízda s nezahřátým motorem. "Obecně tedy nemůžu pokusy s čistým E85 doporučit," říká Vaculík.

A ešte Saab 9-3 BioPower: lihové opojení

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

V Německu se dá koupit i E35, 50, 65 a 85 podle procent ethanolu. To podle mě ztrácí logiku, když by na to měly jezdit jenom vozy FFV. A odborníci se přou.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dnes v Auto Moto Revue na ČT1 bol príspevok ohľadom E85. Povedali to, čo v článku vyššie - buď auto z výroby, alebo prestavbová sada, ktorá sa pripája na vstrekovaciu rampu (konkrétne ukazovali Bosch).
    Ale či už z fabriky, alebo prestavané auto, obe musia mať zapísané v techničáku BA95 + E85

Čo sa mi najviac ale nepáči je to, že tých 15% liehu, ktorý miešajú do naturalu a vznikne tým E85 sa vyrába z cukrovej repy (aspoň v prípade ČR a "rafinérky" v ktorej to bolo točené). Nemám rád túto bio-politiku. V Afrike nemajú čo žrať s prepáčením a my tu pestujeme potravinárske plodiny na palivá a na poliach staviame eko solárne elektrárne

Lokalita
    Praha CZ

Ono to může dopadnout ještě hůř. Totiž, že se budou zemědělské plodiny pro výrobu biopaliv pěstovat v zemích, kde nemají co žrát a potom se budou jako ekopaliva vozit na druhou stranu zeměkoule.
    "horský sokol"

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

CNG je šetrnejšie než hybrid. Po rokoch sa vyplatí

LPG a CNG nie je to isté!

• CNG (Compressed Natural Gas) je zemný plyn stlačený kompresorom plniacej stanice na tlak 20 MPa a v tejto „stlačenej" forme sa plní do tlakovej nádrže vo vozidle. Pred použitím na pohon vozidla je zredukovaný na takmer atmosférický tlak (0,18MPa)
    • LPG (Liquified Petroleum Gas) je kvapalný propán-bután a vzniká ako jedna z frakcií pri destilácii ropy.

zdroj:http://automix.atlas.sk
    Way of life!

Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •