Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 34

Téma: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Ma niekto poznatky o tejto veci??

Citácia Pôvodne odoslal www.olejposta.sk
    Doležité informácie pre vlastníkov automobilov v záručnej dobe

Na území EÚ si autorizované servisy nemôžu dovoliť, aby pri záručnej prehliadke nepríjimali od majiteľa auta motorový olej, ktorý je v originálnom balení s vyhovujúcimi parametrami určenými v knihe pre vlastníka automobilu.

Takéto správanie je proti konkurenčným pravidlám EÚ a za nedodržanie možno uložiť vysoké pokuty.

Nedovoľte, aby ste sa aj Vy stali takouto obeťou, kdekoľvek na uzemí EÚ...

Zdroj: http://www.olejposta.sk
    Celkom by ma zaujímalo ako to je v reále, lebo všetci si snáď dokážeme zohnať olej lacnejšie ako sú ceny v servise.

Plus, ako to je s olejovými, vzduchovými a kabínovými filtrami? Vzťahuje sa to obdobne aj na ne?

2. Predvolené Re: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

V Ziline nie je problem ja som si doniesol vlastny olej Shell 5W30 a nebol najmensi problem, filter som nezhanal. Je to zanedbatelna polozka stal okolo 250,-. Su servisy, ktorym sa to nepaci a tvrdia, ze pridete o zaruku. Je to blbost. Doporucujem vytlacit ten papier, ze na to nemaju pravo a ked ani to nepomoze tak iny servis.
    Suzuki Swift 1.3 GLX 2007

Predvolené Re: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Dik, dobre vediet aké mame prava.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Lokalita
    Rajecké Teplice

Veď sa to aj volá "servisná prehliadka" a nie "servisná výmena", nie

Ale vážne, tento názor som počul už aj ja, že si môžeš priniesťˇsvoje náplne a nemal by byť problém!

Otec keď bol na prehliadke s BMW v Žiline, tak mal tiež svoje filtre a olej a nebol žiadny problém platil len robotu!

Ps.: Len aby si to potom nekompenzovali cenou práce!
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Citácia Pôvodne odoslal Chamo
    Veď sa to aj volá "servisná prehliadka" a nie "servisná výmena", nie
    Ale vážne, tento názor som počul už aj ja, že si môžeš priniesťˇsvoje náplne a nemal by byť problém!
    Otec keď bol na prehliadke s BMW v Žiline, tak mal tiež svoje filtre a olej a nebol žiadny problém platil len robotu!
    Ps.: Len aby si to potom nekompenzovali cenou práce!
    bol som teraz v servise a pýtal som sa ohľadom aj tejto témy, trocha mechanik váhal, ale potom vravel, že by nemal byť s tým problém, keď bude olej ešte v original balení a neotvorený, ale zase ten olej nemajú tak predražený (max. 100-150 sk na 4 L balení), že by to bolo nutné kupovať vopred, sme to porovnávali, alebo majú dokonca rovnakú cenu...
    Suzuki Splash 1,2 GS

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Tak úplně to sem nepasuje, ale je to zajímavé počtení: Olej - Komentáře odborníku
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Tak toto by si mal prečítať každý motorista a pozorne nie naraz, lebo sa mu to bude zdať nezáživné, je to čítanie na niekoľko hodín, ale o to pozornejšie. Prestane hneď predávať fantasmagorie o olejoch. A hlavne by si to mali prečítať aj v servisoch, ale tí sú skôr postihnutí profesiou, alebo majú komerčné záujmy, čo je tiež v týchto článkoch rozoberané. Niekde som bol už písal, keď sa stane na motore niečo zlé, že je zbytočné obviňovať olej lebo ten tam určite nebol.
    Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Tak úplně to sem nepasuje, ale je to zajímavé počtení: Olej - Komentáře odborníku
    a myslím si, že to sem úplne pasuje. Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dnes som mal od kamaráta dotaz ohľadom olejov. Je neuveriteľné koľko ľudí stále verí reklamným marketingovým sloganom.

Preto, len chcem oživiť a upozorniť na túto tému, nech si tí, čo nie sú si istí aký olej do auta, prečítaju články o mýtoch a faktoch na stránke, ktorú uviedol ROSI45

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45

9. Predvolené Re: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Ahojte,
    neviete niekto kolko oleja ide do SX4? Bude stacit 5L ked pojdem na prehliadku?
    dakujem
    SX4 1,6 Sedan ABS AC MP3 Azure Gray Pearl Met.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

4 litre a ani tie tam celé nedostaneš.

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •