Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 34

Téma: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Predvolené Re: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Čítaj návod na obsluhu. SX4 1,6 má 3,9l
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

2. Thumbs up Re: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    Čítaj návod na obsluhu. SX4 1,6 má 3,9l

ano, mas pravdu, ale najprv som to v navode nevedela najst. je to uvedene na konci navodu v takej tabulke.
    SX4 1,6 Sedan ABS AC MP3 Azure Gray Pearl Met.

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    SX4 1,5

Ako zistim aky olej tam mam od vyroby - aby som dolial taky isty???
    SX4 1,5

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

O tom sa myslím už niečo diskutovalo v tejto téme. Skus pozrieť

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Do SX4 diesel (motor Peugeot 1,6) použivam k plnej spokojnosti olej 10W40 pre naftové motory. Stačí plne aj ta lacnejšia verzia. Olej v pohode vymením po 15 000 km /alebo rok/. S filtrom (papier vložka + 4l oleja sú náklady necelých 40 EU. Samozrejme, že som si vedomy straty predraženej garančky. Na tomto type oleja (zn.Mistral 10W40) som predtým v inom type motora uskutočňoval výmenu po 20 000 km (alebo, rok). Takto bez problémov mi motor slúžil 6-rokov, kým som ho nepredal.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku

Tak toto je super aplikácia: Kedy, koľko, aký olej do svojho auta?

Stačí jednoducho vyplniť jednotlivé bunky podľa vášho konkrétneho vozidla a vypíše vám, aké oleje sú odporučené do motora, prevodovky, diferenciálov, serva, ich množstvá, intervaly výmeny. Paráda. Skončili všetky polemiky a otázky

....to by si snáď zaslúžilo aj vlastnú tému

Pred pár dňami som sa bol informovať, ako je to s vlastným olejom pri garančnej prehliadke v jednom nemenovanom autorizovanom servise vo Zvolenskom okrese , kde mi "odborne" (niekedy to odfotím, ako to doje-kazili) namontovali zásterky.

Na moju priamu otázku, či je možné, že si olej vymením sám doma - podľa návodu na použitie tento úkon nemusí byť vykonaný v servise, mi bolo opdovedané, že v žiadnom prípade, teda ak nechcem prísť o záruku na vozidlo. Hocijaký servisný zásah (podľa nich aj výmena oleja) musí podľa podmienok výrobcu vykonať autorizovaný servis. OK ideme ďalej:
    Ďalej som sa jednoznačne opýtal, či teda môžem doniesť na prehliadku svojpomocne zaobstaraný olej, samozrejme normálne zapečatený od výroby. Opäť som dostal zamietavú odpoveď a teda že môžem, ALE túto skutočnosť uvedú do servisnej knižky "zákazník si doniesol vlastnú olejovú náplň" a že v prípade reklamácie nejakej poruchy na motore budem mať vážne problémy, ba priamo povedali, že reklamáciu výrobca zamietne.

Myslíte, že postupovali správne?

Ešte na koniec, síce trochu do inej témy, ale:
    Mám presne rok a mesiac po kúpe auta, najazdených 14800km. Ešte som nebol na ročnej garančnej prehliadke - jednoducho som zabudol. Je to možné ešte absolvovať s tým, že neprídem o záruku?

Dík za názory a odpovede.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    ...Ďalej som sa jednoznačne opýtal, či teda môžem doniesť na prehliadku svojpomocne zaobstaraný olej, samozrejme normálne zapečatený od výroby. Opäť som dostal zamietavú odpoveď a teda že môžem, ALE túto skutočnosť uvedú do servisnej knižky "zákazník si doniesol vlastnú olejovú náplň" a že v prípade reklamácie nejakej poruchy na motore budem mať vážne problémy, ba priamo povedali, že reklamáciu výrobca zamietne.

Myslíte, že postupovali správne?
    Myslím že niekde vyššie som dával odkaz na smernicu platnú v EÚ. Podľa nej má zákazník právo doniesť vlastný olej, ktorý spĺňa predpísané špecifikácie, samozrejme v originálnom balení.

To o tom poznačení "vlastného oleja" do servisnej knižky som už niekde tiež videl, počul a nevidím v tom problém smerom k záruke, pretože to by ti musel najskôr výrobca dokázať, že prípadná porucha na motore bola spôsobená "olejom". Dôkazné bremeno by malo byť logicky na importérovi resp. fabrike. Aspoň podľa mňa. Chcelo by to stanovisko nezávislého právnika asi, nie importéra.

Ešte na koniec, síce trochu do inej témy, ale:
    Mám presne rok a mesiac po kúpe auta, najazdených 14800km. Ešte som nebol na ročnej garančnej prehliadke - jednoducho som zabudol. Je to možné ešte absolvovať s tým, že neprídem o záruku?

Dík za názory a odpovede.
    O tomto som sa bavil v Piešťanoch. Bolo mi povedané, že tolerujú prešvihnutie 1-2 týždne max.

Lokalita
    Stará Turá

Ešte som sa nestretol s tým že by mi v nejakom servise nedovolili doniesť vlastný olej, filtre a tak isto mi to aj v každom servise napísali do servisnej knižky či to bolo v Trenčíne alebo v Piešťanoch. Naposledy v Piešťanoch tam som si priniesol filtre, oleje, nebol žiadny problém, bolo mi to zapísané do servisnej knižky a na garančnú som prišiel po roku a siedmych týždnoch a nikto nič nepovedal.

Na moju priamu otázku, či je možné, že si olej vymením sám doma - podľa návodu na použitie tento úkon nemusí byť vykonaný v servise...
    to som sa aj ja docital v navode, ze kopec ukonov sa nemusi robit v autorizovanom servise, no este by som si pre istotu precital poriadne kupnopredajnu zmluvu, vratane vseobecnych podmienok a az tak by som sa odhodlal obist zn. servis. Uz len na zaklade toho navodu by si mal taky sud vyhrat v pripade neuznania zaruky na nejaku vadu. Avsak sudit sa s niekym nie je len tak, treba zaplatit sudne poplatky, popripade znalecke posudky a moze to trvat aj niekolko rokov. Otazka je ci to za to stoji. Ja osobne som sa s tym uz davno zmieril, ze preplacam servis auta v zn. servisoch, vzhladom na najazdene km to nie je az taka tragedia.

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •