Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 10

Téma: Škola šmyku

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Škola šmyku

Kto už absolvoval školu šmyku? Kde, čo na to hovoríte, stojí to za tie peniaze, dala vám niečo teoretická časť, alebo nič nové prevratné ste sa nedozvedeli, atď.? Dajte vaše postrehy, názory.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Škola šmyku

Já jsem ji vyzkoušel, byť je to šero dávných věků. Vedl a radil nám dobrý rallyový jezdec Josef Sivík. Má to smysl. Vyzkoušet si mezi kužely, jak se chová auto při prudkých manévrech, co udělá zatažení ručky a pod. A nakonec slalom na sněhu a ledu na čas. Nevím, jak na těch stříkaných kluzkých plochách, ale tohle smysl mělo.
    Jenom dnes se mi ten předohrábek chová úplně jináč
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Urcite to stoji za tie peniaze. Tento rok som bol 2x na skole smyku. Prvy krat na SK ringu so Seatom Altea (akcia Seatu), druhy krat v Pachfurthe na Mitsubishi Outlander lebo som bol zvedavy ako sa bude spravat taketo SUVecko. Teoria v pohode. Myslel som si ze to bude nuda ale vobec nie. Vobec som nemal pocit ze sa nudim a preslo to rychlo. V podstate zname veci pre ludi ktori jazdia nejake preteky alebo sa trochu zaujimaju o auto viac ako len o spotrebny material. Ale rozhodne super vec lebo takych ludi vela nie je co si to sami nastuduju. Prax je zabava aj ucenie, niekedy aj sklamanie zo schopnosti auta alebo zo seba sameho. Z Mitsubishi som tak trochu sklamany ako cely ten system 4x4 funguje ale to asi aj preto ze tie klzne biele plochy sa rovnaju utlacenemu snehu alebo ladu a ja som tam siel na nie prave najlepsich letnych pneu. Lebo v zime na snehu nemam na to zle slovo. Nemusite mat zrovna zimaky aj ked tie tam drzia lepsie. Bohate staci mat dobre letne gumy. Na Seate som problem nemal ziaden. Ja som si to viac uzil a zabavil sa na obycajnej predokolke ako na tazkom SUV co som si sluboval ze to bude zabava dverami na pred a tak Rozhodne sa tam toho da dost vela naucit. Cvici sa tam krizove brzdenie, uhybacie manevre pri krizovom brzdeni, pretacavy smyk, nedotacavy smyk, vyjazd do kopca, zjazd z kopca do zakruty. Kazdy ma v aute vysielacku a instruktor aspon v mojich pripadoch vzdy poradi aj ked sa ho opytate.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

scorpio13, nešiel by si? Premýšlam, že by som 24.3. išiel do Pachfurthu.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Urcite treba ist Hned by som sa siel na vas pozriet ale prave vtedy ma brat svadbu takze asi nie
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,0 TD AUTOMAT

Oplatí sa vôbec absolvovať školu šmyku a podobné testy zručnosti? Predsa len, keď tak nad tým zamýšľam šmyk dostane človek najmä vtedy ak:

a) ho niekto vytočí a chce mu dať na frak
    b) niekde sa ponáhľa a fyzika mu nevraví nič
    c) je tesne po začiatku dažďa a vytvorí sa maglajz na ceste a pri obiehaní vo väčšej rýchlosti utečie zadok a dostavia sa hodinky
    d) nevhodné obutie
    e) neprispôsobenie jazdy stavu a povahe vozovky

Ja som naposledy mal skúsenosť s bodom c) na štvorprúdovej ceste a prešiel som v hodinách všetky 4 pruhy v 60 km/hod. pokiaľ som neodparkoval pri lampe pouličného osvetlenia (odparkoval som to na tesnotku až ku spolujazdcovému spätnému zrkadlu).

Mám na mysli skutočnosť, že v škole šmyku sa síce navodí šmyk, ale chýba mi tam to čo sa môže stať v bežnej premávke (oproti idúce autá, za mňou idúce autá, chodci atď.), lebo praktická aj teoretická zručnosť je pekná, ale ako sa vraví kužeľ zomrieť nemôže

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal shark79 Zobraziť príspevok
    Oplatí sa vôbec absolvovať školu šmyku....
    V některých případech oplatí .
    Budeš sebevědomější, ještě víc agresivnéjší a bezohlednější, zachráníš svůj řidičák před "vybodováním" a navíc bude mít radost i inkasující majitel-akcionář příslušného polygonu, který je poslancem, co rozhoduje i o příslušném zákoně.
    http://www.adrop.cz/kurz-bezpecne-jizdy-s-odpoctem-bodu
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal shark79 Zobraziť príspevok
    Oplatí sa vôbec absolvovať školu šmyku a podobné testy zručnosti? Predsa len, keď tak nad tým zamýšľam šmyk dostane človek najmä vtedy ak:

a) ho niekto vytočí a chce mu dať na frak
    b) niekde sa ponáhľa a fyzika mu nevraví nič
    c) je tesne po začiatku dažďa a vytvorí sa maglajz na ceste a pri obiehaní vo väčšej rýchlosti utečie zadok a dostavia sa hodinky
    d) nevhodné obutie
    e) neprispôsobenie jazdy stavu a povahe vozovky

Ja som naposledy mal skúsenosť s bodom c) na štvorprúdovej ceste a prešiel som v hodinách všetky 4 pruhy v 60 km/hod. pokiaľ som neodparkoval pri lampe pouličného osvetlenia (odparkoval som to na tesnotku až ku spolujazdcovému spätnému zrkadlu).

Mám na mysli skutočnosť, že v škole šmyku sa síce navodí šmyk, ale chýba mi tam to čo sa môže stať v bežnej premávke (oproti idúce autá, za mňou idúce autá, chodci atď.), lebo praktická aj teoretická zručnosť je pekná, ale ako sa vraví kužeľ zomrieť nemôže
    Pri tomto pohľade na (motoristický) svet sa neoplatí.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    V některých případech oplatí .
    Budeš sebevědomější, ještě víc agresivnéjší a bezohlednější, zachráníš svůj řidičák před "vybodováním" a navíc bude mít radost i inkasující majitel-akcionář příslušného polygonu, který je poslancem, co rozhoduje i o příslušném zákoně.
    http://www.adrop.cz/kurz-bezpecne-jizdy-s-odpoctem-bodu
    Ak sa nemýlim, tak v Rakúsku je "školu šmyku" povinný absolvovať do nejakej doby po získaní vodičáku každý (asi vedia prečo). A keď vidím, čo dnes vypúšťajú z autoškôl, tak si myslím, že aj to je málo.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Ak sa nemýlim, tak v Rakúsku je "školu šmyku" povinný absolvovať do nejakej doby po získaní vodičáku každý (asi vedia prečo)....
    No, nevím jestli zrovna vedia prečo, oni ti rakušáci jsou tak trochu svérázní (když to řeknu diplomaticky).
    Oni totiž také jako jediní v Evropě zrušili povinné denní svícení jako údajně neúčelné, a za rozsvícená světla za nesnížené viditelnosti se tam snad dokonce platí pokuta.

Také si myslím, že výuka "tanečků na ledě" se skutečnou náhlou ztrátou adheze na vlhkém asfaltu např. při prudkém průjezdu zatáčkou nemá mnoho společného a jejich výuka u vozidel vybavených systémy jako třeba ESP, nebo TCS je asi tak podobně účelná, jako výuka "přerušovaného" brždění u vozidel vybavených ABS.

Většina kolizí při praktickém provozu při zledovatělé vozovce vzniká tak, že někde došlo k drobné kolizi a následně se "přiřítilo" jiné vozidlo které nestačilo zabrzdit a způsobilo ten skutečný karambol.

Jinak tím ale nechci říct, že je špatné umět zvládat smyk, nebo otočky na ruční brzdu, ale nikoliv někde na pochybném placeném ledovém kluzišti s gumovými kužely, ale na skutečném povrchu někde např. na letištní dráze bývalého vojenského letiště, kde se člověk může skutečně vyřádit v zápachu pneumatik (tak jsem to alespoň kdysi praktikoval já)
    "horský sokol"

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •