Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Trhlina na Alu (zliatinových) diskoch - oprava

Predvolené Trhlina na Alu (zliatinových) diskoch - oprava

Zdravim pani,

na dvoch mojich original suzuki alu diskoch z roku 2006, ktore pouzivam v zimnej prevadzke, som objavil trhlinky (foto nizsie).

Prosim Vas o Vas nazor, ci je nutna oprava, kolko by ma asi priblizne stala a referencie na firmu, ktora je schopna takuto opravu vykonat (zapadne Slovensko).

Dakujem
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	disk_1.jpg 
Zobrazení:	182 
Veľkosť:	94,7 KB 
ID:	6884 Klikni pre väčší obrázok

Názov:	disk_2.jpg 
Zobrazení:	177 
Veľkosť:	96,4 KB 
ID:	6885

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Trhlina na Alu (zliatinových) diskoch - oprava

Nie je to len povrchové poškodenie, farba?

Nemám konkrétnu skúsenosť, ale čo som počul, tak disk treba pred aj po oprave zrontgenovať. Scorpio13 tuším dával rovnať disk.

Ja osobne by som ale do takého niečoho nešiel, podľa mňa to nestojí za risk, že sa mi potom niekde na diaľnici rozpadne a zabijem sa.

Jeden chlapik (tiez videl len foto) mi tvrdi, ze by to nemalo byt nic vazne, pretoze praskliny sa vzdy tvoria od okraja disku smerom ku stredu.
    Ale povrchove to tiez urcite nie je. Ked potom prejdem prstom, tak tam nie je zliabok, ako keby to bola len ryha, ale je tam 'schodik'.

4. Predvolené Re: Trhlina na Alu (zliatinových) diskoch - oprava

Pokud jsou to opravdu orginální disky Suzuki a po pěti letech provozu je to opravdu prasklina, tak bych vše řešil přes importéra Suzuki SK. Myslím že by je to mělo a mohlo zajímat. Kola nejsou bohužel prasklý výfuk.

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Skôr ako sa blamuješ skús vyčistiť priamo tú takzvanú prasklinu a zistíš, že Ťa dobre vyplašil Tvoj vlastný montážnik pneumatík, ktorý keď Ti ich vyvažoval tak staré závažie surovo odrezal nožom a pritom poškodil lak. Všimni si že to je len tam kde sa končí závažie. Ďalej ak je to prasklina, tak by ti uchodil vzduch predsa. Neverím tomu, že je to prasklina v takom mieste. Verím tomu, že keď si to poriadne prezrieš tak zistíš, že im nič nieje a v zdraví ich "zoderieš". Na takú prasklinu v takom mieste nieje dôvod. Dostal som zadarmo disky, ktoré boli vyštiepené asi ako pol dlane. Keď to videli takzvaní odborníci tak hnaď začali púšťať fantasmagorické kecy o tom ako sa zabijem a podobne. Dal som disky opraviť do Poľska a neverili by ste doslova za pár šupákov ako nové. Zavarené, navarené chýbajúce časti, opracované do tvaru, akurát som si ich sám striekal. Skrátka treba to aj vedieť. Nie každý čo si vycapí pútač, že opravuje a rovná disky a ešte aj roentgenuje to aj dokáže. Odvtedy sa na mojich diskoch nik nezabil a majú odjazdené cez 100 000 a ani neviem, ktoré to vlastne boli tie neopravitelné. A ešte jedna vec, počul si koľko ľudí sa zabilo alebo malo nehodu pre prasknutý disk? Ja nie. Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Prasklina to je urcite, lebo cast na jednej strane je vyssie ako cast na strane druhej. Cize ziadne poskriabanie . Ale rozhodol som sa prijat nazor, ze je to len prasklina povrchovej upravy disku a nie jeho nosnej casti, pretoze to zodpoveda vsetkym informaciam, ktore som sa zatial dozvedel Vdaka za pomoc a Vase nazory.

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •