Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 18

Téma: Mačky v motore

Lokalita
    BA - RAčA
    Moje Suzuki
    sx4 1.5 r2008

Exclamation Mačky v motore

Ahojte, neviem ci ste sa s tym uz stretli ale u nas v BA ked odparkujem auto, lezu k motoru macky, teraz nejde o to preco (to vieme) ale ako proti tomu bojovat, hm? Uz som si asi dva tri krat nasiel kusy peciva, veeela chlpov v motore asi od tychto maciek vyhrievajucich sa. Robi mi to strasne nervy a nemam uz rad macky, viete nejako poradit ako toto riesit?? Diky
    sx4 1.5 r2008
    strieborna metaliza

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Mačky v motore

Ne sice proti kočkám, ale proti snad ještě větším potvorám - kunám - pomohlo několikrát vystříkat motorový prostor voňavkami. To se jim fakt nelíbilo. Zejména Gabriela Sabatini jim ale vůbec nevoněla
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

odmontuj spodny kryt, ak tam nejaky mas,.. ja som raz mal na nom zdochnutu macku a ked mechanik menil olej, skoro dostal infarkt

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Brokovnicou a trpezlivosťou

Poprípade uviazať k autu psa.

Mne hlodavce v lese vyžrali komplet izoláciu kapoty (na predošlom aute)

Mne pomohlo toto: PRESTO Sprej proti kunám

ale celý motorový priestor je od toho lepkavý a smrdí, takže už nikdy viac
    radšej si kúpim tú brokovnicu
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

V chovatelskych potrebach predavaju sprayove odpudzovace pre macky Fernhalte Spray alebo Beaphar, su ekologicky nezavadne, vhodne aj na pouzitie do exterieru. Snad by to mohlo pomoct, aby sa nezdrzovali pod autom.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Oživím túto tému, keďže došlo k debate podobnej v téme Prevodovka 1,6 DDiS - nejde do dvojky.

Po tom ako som si našiel na prevodovke kusisko chleba, tak som nasypal do vaničky, v ktorej je položená baterka, čierne korenie, tak som zvedavý či to bude mať nejaký efekt.

Moje Suzuki
    SX4,1.6 GS, AT

Mne este tusim vlani pobehovalo nieco po motore, lebo vtedy som akurat kontroloval olej, vodu..a kukam a tam stopy od nejakeho zvera, kukal som potom aj kable a do zakuti motoru, ci tam nieco nie je poskodene, alebo skapate a nist. Asi sa tam to zviera necitilo dobre..lebo uz potom ziadne stopy nikde
    V predoslom auti som mal skapateho zakliesneneho potkana v motore... Kunam vraj chutia skodovacke TSIcka a vyplne na kapote
    2016- Opel Zafira 1,9 CDTI
    2011-2016 SX 4 , 1.6 GS/ AT Urban Line

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Mne minulú sezónu (zrejme kuny) vyžrali akustickú tlmiacu hmotu zospodu kapoty.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD AAC ESP MP3

Citácia Pôvodne odoslal kobliha Zobraziť príspevok
    Ahojte, neviem ci ste sa s tym uz stretli ale u nas v BA ked odparkujem auto, lezu k motoru macky, teraz nejde o to preco (to vieme) ale ako proti tomu bojovat, hm? Uz som si asi dva tri krat nasiel kusy peciva, veeela chlpov v motore asi od tychto maciek vyhrievajucich sa. Robi mi to strasne nervy a nemam uz rad macky, viete nejako poradit ako toto riesit?? Diky
    Zdravim, tento problem zral aj mna davnejsie roky na mojej fabii 1,4 mpi skodovacky motor, ktoru vlastnim od roku 2000. V meste pocas zimnych mesiacov sa do fabie chodili ohrievat do motoroveho priestoru macky. Lehavali na veku hlavy nad ventilmi. Totizto prevadzkujem auto bez plastoveho krytu nad motorom. Viem, ze ten tam ma byt, ale proste ho tam nedavam, nebudem rozpisovat preco . Osvedcilo sa mi vyviest pohybove cidlo zvnutra kabiny do priestoru nad motorom, kde pelesili. Ale az hore, aby malo cidlo dostatocne uzavrety priestor a aby zbytocne nespustal alarm kvoli hlupostiam pod motorom, ked trebars zafuka vietor a preletia odpadky pod autom a pod. Tam je umiestnena aj hukacka. V case kupy auta montovali alarm meta, pod skodovakym oznacenim bka400002. Ak nechces pouzivat pohybove senzory, keby nahodou nastal pohyb nad motorom, alarm vie pracovat aj bez nich. Alebo zamknes jednoducho len s imobilizerom na kluc, bez alarmu. Posledne roky uz maciek nieto a alarm skoro ani nepouzivam, len manzelka, ked parkuje dakde, kde nepozna pomery. A nie som obdivovatel zbytocne spustanych alarmov. Ale ked ho uz tam mam, tak co ho nepouzit uzitocne. Tak len tolko. Ber to ako jednu z moznosti . Mimochodom, na fabii mam taktiez mimoriadne male spotreby ako aj na sx4kolke.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •