Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Snehové reťaze Grand Vitara

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

Predvolené Snehové reťaze Grand Vitara

Zdravím, má niekto skúsenosti so snehovými reťazami na grand vitare pre výjazd a zjazd na strmej ceste na snehu a ľade? Rozmer pneu 225/65/R17, pneu Dunlop grandtrek SJ6. Cesta je skutočne strmá a úzka.
    Len dobré kilometre všetkým

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Snehové reťaze Grand Vitara

Samozrejme, ale keď reťaze, tak na všetky štyri kolesá, inak to môže dopadnúť dosť blbo...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

Ďakujem za radu, budem kupovať 2 páry. Má niekto skúsenosť s nejakým konkrétnym výrobkom, alebo typom snehových reťazí? Len dobré kilometre všetkým.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Tak to záleží od toho, či budeš s reťazami jazdiť na snehu po ceste alebo v teréne. Na cestu stačia bežné reťaze (napr. hexagonálneho vzoru), ale samozrejme príslušného rozmeru podľa kolies a pneumatík. Keď ideš s reťazami do terénu, treba radšej použiť zosilnené reťaze. Ono totiž pri roztrhnutí reťaze v teréne to nemusíš hneď zistiť, a keď sa ti už namotá okolo nápravy a (napr.) odtrhne brzdovú hadičku, tak je zle...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Už 3x som tejto zimy v horách okolo BB vo veľkom snehu zaviazol (Kráľova studni, Pod Veľkou Chochuľou 2x). Dvakrát ma tlačili a raz museli potiahnuť. Žiadna tragédia, aj Pajero a Terrano 2 mali veľké problémy. Tak som začal uvažovať o snehových reťaziach. Našiel som niečo takéto.
    Mam otázku:
    1. Keď mam len dve reťaze, na ktorú nápravu je ich lepšie založiť? (do terénu chodím len diétne)
    2. Stačia mi obyčajné (9 mm) alebo mám kúpiť 4x4 (16 mm)?
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Lokalita
    Praha CZ

Sněhové řetězy na čtyřkolku, pokud se nejedná zrovna o lakatoš, tak zásadně na přední nápravu a raději typ s nižším profilem u kterého nehrozí poškození brzdových hadic při ledabylém nasazení. Kupovat dva páry se u silničního vozidla (a to Vitara v podstatě je) nevyplatí. Když nasadíš dva páry, tak docílíš akorát toho, že bude zadní náprava předbíhat tu přední a zaplatíš za kvalitní řetězy majlant.
    "horský sokol"

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

Zdravím, k snehovým reťaziam pre Grand Vitaru so stabilným pohonom 4x4 doporučujú použiť 2 páry reťazí na obe nápravy, ak je len 1 pár, tak ten použiť na zadnú nápravu.
    Samozrejme vychádzať treba z rozmerov pneu a disku konkrétneho typu auta, náročnosti terénu. Ja som sa rozhodol pre Thule XS-16. Majú silnejšie oko, nasadzujú sa bez potreby pojazdu, sú samonapínacie počas jazdy a zložia sa veľmi jednoducho a rýchlo - zatiahnem za rozopínací člen a autom potiahnem z reťazí. Mám to odskúšané.
    Kúpil som ich u autorizovaného predajcu Thule. R+B styl , Radek Pšenička, Brno, Cupáková 4, +420603432422 a to formou osobného odberu. Cena oproti cene na Slovensku bola nižšia asi o 60 eur na 1 pár.
    Jasné, že cena je dôležitá, ja som bral do úvahy veľký sklon terénu, silu redukovanej prevodovky (2,4 l motor) a obavu z roztrhnutia reťaze a možnej galiby potom.
    Na bežných cestách so snehom na Kysuciach Vitara reťaze nepotrebuje, ja píšem o reťaziach pre veľký sklon a ak píšeš o "dietnom" teréne, tak pri rozumnom narábaní s plynom sú aj lacnejšie varianty. Prajem veľa zdaru a len dobré kilometre všetkým.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Aká bola tá cena konkretne?

Lokalita
    Kysucké Nové Mesto
    Moje Suzuki
    Grand vitara, 2,4

Zdravím, pneu 225x65/R17 , reťaze thule XS-16, rozmerové číslo 245, 1 pár 4 500 Kč.
    Len dobré kilometre všetkým.

Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 2.0, r.v. 2006 | Suzuki SX4 1.6 AWD NAVI, r.v. 2010

Ja mám dobré skúsenosti so značkou PEWAG.

Čo sa týka otázky ohľadom reťazí pre obe nápravy - v zásade nie je problém aj keď použiješ iba jeden pár reťazí, no potom s nimi treba jazdiť s uzakmnutou uzávierkou medzinápravového diferenciálu.

A zo skúseností - odporúčam dávať pozor najmä na miestach, kde je pod snehom betónový podklad - už sa mi podarilo roztrhnúť reťaz tým, že kolesá hrabali na mieste až kým sa nedopracovali na pevný betónový podklad a na ňom sa reťaz v tej rýchlosti roztrhla.
    Suzuki Grand Vitara 2.0, r.v. 2006 | Suzuki SX4 1.6 AWD, r.v. 2007 | Suzuki SX4 1.6 AWD NAVI, r.v. 2011

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •