Zobrazenie výsledkov 1 až 9 z 9

Téma: Tuhnutie spojkového pedála

1. Predvolené Tuhnutie spojkového pedála

....Druhy problem sa mi objavil po garancke. Pri jazde po dialnici - dlhsej necinnosti spojky ide pedal pri prvom zosliapanuti ovela tuhsie. Ked ho stlacim znova uz je to v pohode. Vztahuje sa na to zaruka, alebo je to z nej vynate taketo veci

Edited by Suuzuukii: Odčlenené z inej témy
    Suzuki SX4 sedan 1,6 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Tuhnutie spojkového pedála

Nemáš to len subjektívny pocit práve po dlhej jazde bez preraďovania?

Čo sa záruky týka, záleží čo na spojke odíde. Ak by praskla prítlačná pružina, alebo odíde ložisko, to by malo byť v rámci záruky. Ale napríklad bežné opotrebenie spojky ti na záruku nikto neuzná.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,6 GS 4x4 SE Outdoor Line

Citácia Pôvodne odoslal pooky Zobraziť príspevok
    ....Druhy problem sa mi objavil po garancke. Pri jazde po dialnici - dlhsej necinnosti spojky ide pedal pri prvom zosliapanuti ovela tuhsie. Ked ho stlacim znova uz je to v pohode. Vztahuje sa na to zaruka, alebo je to z nej vynate taketo veci

Edited by Suuzuukii: Odčlenené z inej témy
    Zdravím,
    rovnako sa správa spojka aj mojej Sx4...
    Auto bude mať v októbri rok, ale pozorujem to od novoty, pri dlhšej nečinnosti spojky... (dialnica)
    Tak neviem - onedlho idem na ročnú prehliadku spýtam sa na to!

Nie je to subjektívny pocit. Presne tak isto sa to správa aj mne. Od nova.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

5. Predvolené Re: Tuhnutie spojkového pedála

Je to uplne citit, to nie je ze to je o sa mi zda ze je to o trochu tuhsie, ale riadne. Objavilo sa mi to po 2 garancke. Uz to s nim dokopem nejako do konca zarucnej doby a potom papa suzuki. Auto pocas zarucnej doby podla mna ma chodit akurat tak na garancky a nie ze je stale nejaky problem. Vyriesim jeden, objavia sa hned dva dalsie. Preto si kupujem nove auto a nie jazdenku kde s tym pocitam.
    Suzuki SX4 sedan 1,6 GS

6. Predvolené Re: Tuhnutie spojkového pedála

Tak v servise s tym vraj nespravili nic pretoze vraj nic nezistili. Hoci sa na tom boli povozit viaceri kamarati a kazdy potvrdil ze spojkovy pedal tuhne po dlhsej necinnosti. Zacinam mat pocit ze ked pride auto do servisu tak mu zazracne nikdy nic nie je.
    Suzuki SX4 sedan 1,6 GS

7. Predvolené Re: Tuhnutie spojkového pedála

U mě spojka netuhne, ale jízdou po dálnici a také, když auto dlouho stojí na slunci např. 2 hodiny jde naopak moc lehce. Vše od nova. Dnes naježděno 40 tisíc a nic se nezměnilo k horšímu ani lepšímu.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Přemýšlím, co by na tom mechanismu mělo tohle dělat. Kdo ví, jak spojka vypadá ať poradí. Může to být v materiálu přítlačáku, že po delším nepoužívání ztuhne.
    Naposledy upravil ROSI45; 13-10-2011 o 21:49
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Praha CZ

Tuto záležitost by mohl mít na svědomí komplet spojkového vysouvacího ložiska. Záměrně říkám komplet, neboť se nejedná jen o ložisko, ale celý mechanismus v ceně přes 3 200,- Kč (na € si to přepočti). Možná se to tam nějak kouše, ale zapomeň na to, že to servis bude řešit, když to jinak funguje. Kašli na to a teprve až odděláš někdy celou spojku tak to dej opravit. Tento celý komplet spojky i s ložiskem vyjde cca na 13 000,- Kč bez práce. Doba, kdy se na škodovku dalo koupit samostatné axiální ložisko za 60,- Kč jsou dávno pryč.
    "horský sokol"

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •