Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 98

Téma: Ručné umývanie

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Ručné umývanie

Na tmavých lakoch je vždy vidieť každý škrabanec viac ako na svetlých Ale dosť jemných škrabancov dokážu zakryť vosky v príslušnom odtieni podľa laku, napr. Turtle Wax, pozri si vyššie, niečo sa tam už o tom diskutovalo.
    Okrem klasických voskov, sú aj rôzne brúsne vosky a pasty, ale tie by som na fungel nové auto isto nepoužíval.

Korekčný lak na jemné povrchové škrabance isto nie

2. Predvolené Re: Ručné umývanie

Ďakujem za radu, idem si to prečítať. Je to moje prvé auto, to druhé si vyberiem určite svetlé človek sa stále učí

3. Predvolené Re: Ručné umývanie

Myslíš, že toto by mohlo byť dobré?

Turtle Wax Metallic
    Turtle Wax Color Magic Black

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Áno. Ten prvý bezfarebný používam práve momentálne. Farebné mám vyskúšané na predošlých autách (červený a zelený) a sú dobré.
    Ale zas nečakaj, že auto bude ako úplne nové, ale pomôže to veľa

5. Predvolené Re: Ručné umývanie

Prosím ťa ešte o jednu radu, čím sa nanáša ten vosk?
    Stačí na to bavlnená handrička, či treba špaciálny prístroj "leštičku" ?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Vlhkou bavlnenou handrou nanesieš na suchú, čistú (umytú) karosériu (nie na slnku!!!), chvíľu počkáš a keď sa vytvorí matný "film" druhou suchou handrou vyleštíš.
    Keď to ideš robiť prvý krát, rob to po častiach, t.z. nanes napr. na kapotu, nechaj zaschnúť, vylešti a potom ďalšiu časť auta atď.
    Keby si to naniesla naraz na celé auto, tak tie zaschnutejšie časti sa potom viac narobíš pri leštení.
    Je to jednoduché, ale chce to čas.

"Zapatlané" nelakované plasty od vosku potom vyčisti napr. sprejom na plasty, alebo si daj viac pozor, aby sa na ne vosk nedostal, nech nemusíš čistiť

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Tak jsem dnes ráno nechal ručně umýt Igora a potom jsem ho krásně navoskoval (samozřejmě před chvílí lilo jako z konve ),
    ale; na plasty jsem si od Motipu koupil "černidlo" na venkovní plasty. Nikterak mě však neuchvátilo. Byl vidět rozdíl mezi ošetřenou a neošetřenou částí, ale čekal jsem víc. Máte někdo vyzkoušeného něco jiného?

Lokalita
    Topoľčany

Na Splashi moc vonkajších nelakovaných plastov nieje, tak neviem..

Ja by som skôr uvítal odporučenie na nejaký dobrý prípravok na odstánenie hmyzu z masky a kapoty..

Keď umývam tak len ručne šampónovou alebo jarovou vodou, ale po dlhších cestách mám auto tak dobité od hmyzu že šampón a jar nestačí resp aj hej ale odstranovanie tých rozpleštených telíčok zaberá veľa času a energie.
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

9. Predvolené Re: Ručné umývanie

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Tak jsem dnes ráno nechal ručně umýt Igora a potom jsem ho krásně navoskoval (samozřejmě před chvílí lilo jako z konve ),
    ale; na plasty jsem si od Motipu koupil "černidlo" na venkovní plasty. Nikterak mě však neuchvátilo. Byl vidět rozdíl mezi ošetřenou a neošetřenou částí, ale čekal jsem víc. Máte někdo vyzkoušeného něco jiného?
    Tak vcera som pouzil na tie plasty nejaky silikon v spreji (otec mal v garazi) a vypada to ako nalakovane. Skor sa nemozem zbavit malinkych casti od asfaltu na dverach neviem ci na to mozem pouzit benzin alebo co, aby to neposkodilo lak. Inac na rucnej mycke mi to dost odflakli a to som tam bol hlavne koli tomu. Skusim dalsiu nabuduce..
    SX4 4x4 SE GLX 1,6

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal abs0 Zobraziť príspevok
    Skor sa nemozem zbavit malinkych casti od asfaltu na dverach neviem ci na to mozem pouzit benzin alebo co, aby to neposkodilo lak.
    Na asfalt je úplne skvelé WD40. Ide to s tým dole raz dva

Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •