Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

1. Predvolené Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Ahoj.

Mám SX4 5 mesiacov, najazdené 4500km. Klimatizácia manuálna chladila super, ale zrazu behom jedného dňa klesol výkon min. o polovicu. Myslím tým, že nefúka už taký studený vzduch, ale len o dačo chladnejší ako keď je zapnutý fukár bez klímy. Klíma bola používaná málo, hlavne Chorvátsko-Slovensko.
    Rozčarovanie zo Suzuki. Kde je asi problém?

Dík

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Daj si skontrolovať množstvo chladiva, či nedošlo k úniku, ak hej, treba zistiť kadiaľ, pretesniť a doplniť na predpísané množstvo.

Citácia Pôvodne odoslal roman22 Zobraziť príspevok
    ....Mám SX4 5 mesiacov, najazdené 4500km. .......Klíma bola používaná málo, hlavne Chorvátsko-Slovensko.....
    To je práve zrejme problém, klíma má bežať pravidelne, inak nedochádza k rozptýleniu oleja rovnomerne v celom systéme, čím dôjde k vzniku netesností na spojoch a k únikom. Už sa tu o tom písalo v iných témach.

3. Predvolené Re: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Daj si skontrolovať množstvo chladiva, či nedošlo k úniku, ak hej, treba zistiť kadiaľ, pretesniť a doplniť na predpísané množstvo.
    Len sa bojím, že ma odfajčia, keď že to stále chladí. Mal som už podobnú skúsenosť s reklamáciou úniku chlad. kvapaliny. V Auto Ideal BA. Tam ste pre nich dobrí len keď kupujete auto a platíte, potom ste pre nich už len príťaž!!! Teda hlavne jeden nemenovaný predajca v tejto firme. Hlavne že dostane províziu za predané auto a potom ho už nezaujímate. Arogantný tučko.

To je práve zrejme problém, klíma má bežať pravidelne, inak nedochádza k rozptýleniu oleja rovnomerne v celom systéme, čím dôjde k vzniku netesností na spojoch a k únikom. Už sa tu o tom písalo v iných témach.

Ako pravidelne, to ju mám mať zapnutú aj keď neni teplo?! A keď už, tak by sa to neprejavilo behom dňa. Že pravidelne. Pravda je taká, že Suzuki je nepodarok. A môžete na mňa útočiť, koľko, chcete.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Len sa bojím, že ma odfajčia, keď že to stále chladí....
    Prečítaj si Záruka na klimatizáciu

Odfajčiť ťa nemajú prečo, funkčnosť klímy sa dá jednoducho zmerať teplotou vychladeného vzduchu na výstupe, ktorá pri maximálnom výkone klímy dosahuje mínusové hodnoty (-5 až -10 st.). Rovnako urobiť podtlakovú skúšku na tesnosť je otázka pár minút s jednoznačným výsledkom.

Ako pravidelne, to ju mám mať zapnutú aj keď neni teplo?! ......
    Aspoň 1x za mesiac na pár minút aj keď teplo nie je. Teplota vyfukovaného vzduchu sa dá predsa regulovať.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Používal som nonstop celoročne mechanickú klimatizáciu vo vozidle s polovičným výkonom bez problémov tri roky.
    Servisu daj novú šancu alebo si nájdi iný. Klimatizácia (obzvlášť automobilová) je na dlhú nečinnosť citlivá.

Rozčarovanie zo Suzuki. Kde je asi problém?
    Treba čítať upozornenia v návode na obsluhu. Nie je problém v tom?

Kupoval (platil) si ju preto, že ju budeš používať. Pokles výkonu ani zvýšenú spotrebu pri tvojom motore ani nespozoruješ. Iba ak pri státí na voľnobehu.

Buď chlap, tých drobnosti budeš riešiť ešte veľa ... Stávajú sa aj horšie veci a to aj lepším značkám.

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Klimatizáciu môžeš používať aj na odrosovanie čelného skla, niektoré autá majú na to program.
    Tým zvýšiš čas užívania bez toho aby bežala len tak
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

7. Predvolené Re: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Tým málo som myslel, že nie úplne každý deň, ale každý týždeň 2-3x. Kupujem auto a klimatizáciu za nemalý peniaz a reči o zlom používaní ma dokážu poriadne vytočiť. Vždy tu sa snažíte viniť ľudí a to že auto Suzuki stojí za prd si nepriznáte. Ja som to už pochopil. Neni to prvá závada za 5 mesiacov od kúpy. Auto a klimatizácia musí fungovať aj keby som ju zapol 1x za mesiac!!! Nie sme 19 storočí a v Rusku!!!

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Tak ho predaj a kup si take ktore bude kvalitne.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tým málo som myslel, že nie úplne každý deň, ale každý týždeň 2-3x. Kupujem auto a klimatizáciu za nemalý peniaz a reči o zlom používaní ma dokážu poriadne vytočiť. Vždy tu sa snažíte viniť ľudí a to že auto Suzuki stojí za prd si nepriznáte. Ja som to už pochopil. Neni to prvá závada za 5 mesiacov od kúpy. Auto a klimatizácia musí fungovať aj keby som ju zapol 1x za mesiac!!! Nie sme 19 storočí a v Rusku!!!
    Do servisu ísť nechceš, napriek tomu, že takéto prkotiny sa riešia na záruku na počkanie. Keď ti napíšeme najčastejšie možné príčiny závady, tak sa ti to nepáči... Bez urážania, nepootočil ti niekto náhodou regulátor teploty/kúrenia?

O probléme straty účinku klímy ako u teba som v živote ešte na Suzuki nepočul, tak hold mal si smolu... aj keď čo je toho príčinou zistia jedine v servise a my tu môžeme len tipovať..... príčin môže byť 100 a vôbec nemusia súvisieť s kvalitou/nekvalitou Suzuki.

Ak to budeš riešiť a dozvieš sa kde bola chyba, určite daj vedieť, som zvedavý.

Tentoraz sa nemáš prečo urážať. Ak požívaš klímu ako píšeš - "málo", môže byť zakopaný pes práve tam. Ako píšu ostatní, náplň slúži nie len ako chladivo, ale aj ako mazivo a hlavne tesnivo. Je preto potrebné z času-na čas klímu zapnúť po celý rok. Ja tak napríklad robím pri každej jazde, či v lete (kedy beží takmer stále), či v zime (je síce pravda, že od určitých vonkajších teplôt spojka kompresora napriek zapnutej klíme nezopne, ale tých dní do roka je málo). Nemusí byť na niekoľko minút, stačí na pár sekúnd. Ak to potrebujem "preblafnúť", tak ju obvykle využívam ako pomoc pri brzdení na rýchlosti do križovatiek, obcí, alebo na spádoch, kedy sa pre jej pohon využije kinetická energia pohybu auta.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •