Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 15 z 15

Téma: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Citácia Pôvodne odoslal roman22 Zobraziť príspevok
    Len sa bojím, že ma odfajčia, keď že to stále chladí. Mal som už podobnú skúsenosť s reklamáciou úniku chlad. kvapaliny. V Auto Ideal BA. Tam ste pre nich dobrí len keď kupujete auto a platíte, potom ste pre nich už len príťaž!!! Teda hlavne jeden nemenovaný predajca v tejto firme. Hlavne že dostane províziu za predané auto a potom ho už nezaujímate. Arogantný tučko.

Ako pravidelne, to ju mám mať zapnutú aj keď neni teplo?! A keď už, tak by sa to neprejavilo behom dňa. Že pravidelne. Pravda je taká, že Suzuki je nepodarok. A môžete na mňa útočiť, koľko, chcete.
    Naco bezis za predajcom, ten s tym nic nema. Od toho su servisni technici. Musia to odstranit, mas na to zaruku. Ti ta urcite neodbiju. Jo a ja napriklad pouzivam klimatizaciu v prechodnom obdobi aj na kurenie.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Moje Suzuki
    SX "quattro"

...reči ma dokážu poriadne vytočiť.
    Fórum = verejné miesto, kde možno vyjadrovať názory. Ak máš problém s odpoveďami prispievateľov fóra, tak im nepokladaj otázky. Môžeš dostať aj odpoveď, ktorá sa ti nemusí páčiť.

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    ...kritika môže byť potom len "plusom", ktorý môže niekoho zobudiť a posunuť ďalej, lepším smerom.
    Citácia Pôvodne odoslal Administrátor Zobraziť príspevok
    Presne tak ako píšeš. To neznamená, že tu niekto nemôže vyjadriť určitý stupeň, prepytujem "nasratosti" , ak bol podvedený, alebo nebol spokojný s nejakými službami. Ide len o to, aby si niekto nezamenil kydanie na nejakú firmu, alebo človeka za vecnú kritiku. Ani tvrdšie výrazy nie sú zakázané - ak sú v danom kontexte primerané. Napríklad, ako som ja použil pred chvíľou.

Niekto teda môže napísať, že ja naštvaný na toho a toho, ale v zápätí musí nasledovať aj uvádzanie faktov a argumentácia.

Zdroj: Pravidlá diskusie a písania príspevkov na Suzukiclub.sk

A skús aspoň pridať na max. rýchlosť kabínovému ventilátoru ... "vychladneš" rýchlejšie.

Lokalita
    Praha CZ

Ahoj.

Mám SX4 5 mesiacov, najazdené 4500km. Klimatizácia manuálna chladila super, ale zrazu behom jedného dňa klesol výkon min. o polovicu. Myslím tým, že nefúka už taký studený vzduch, ale len o dačo chladnejší ako keď je zapnutý fukár bez klímy. Klíma bola používaná málo, hlavne Chorvátsko-Slovensko.
    Rozčarovanie zo Suzuki. Kde je asi problém?

Dík
    Zkontroluj, zda spojovací potrubí mezi kondenzátorem (chladičem klimatizace) a výparníkem (jednotkou HVAC, co je v kabině) je za provozu kompresoru ledové, t.j v místě kde není tepelná izolace na tomto potrubí se na něm musí tvořit jinovatka. Pokud tomu tak je a stále z klimatizace při nastavení nízké teploty nejde chladný vzduch, tak bude chyba jinde, např. rozdělovací klapka.
    Jinak každopádně se vyplatí nechat klimu běžet co nejvíce, než se snažit šetřit. Trochu ušetříš na spotřebě a stokrát víc pak zaplatíš za opravu.
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Zkontroluj, zda spojovací potrubí mezi kondenzátorem (chladičem klimatizace) a výparníkem (jednotkou HVAC, co je v kabině) je za provozu kompresoru ledové, t.j v místě kde není tepelná izolace na tomto potrubí se na něm musí tvořit jinovatka. Pokud tomu tak je a stále z klimatizace při nastavení nízké teploty nejde chladný vzduch, tak bude chyba jinde, např. rozdělovací klapka.
    Jinak každopádně se vyplatí nechat klimu běžet co nejvíce, než se snažit šetřit. Trochu ušetříš na spotřebě a stokrát víc pak zaplatíš za opravu.
    Jak je psáno, raději pouštět klimu více než méně. Na vozovém parku naší firmy automobilů koncernu VW jasně vidím, že kdo klimu nepouští, tak odejde i na ročním autě.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Klimatizácia - znížený výkon o polovicu

No čo, už si s tým bol v servise?

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •