Strana 1 z 10 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Predvolené Aditíva (nielen do benzínu)

Pozdravujem všetkých priaznivcov Suzuki.

Pri jednej debate (pivnej) prišla reč aj na prémiové palivá (od rôznych výrobcov). Nie som paranoik, ale nik mi nezaručí, že tam to palivo naozaj tankujem (čo ak je to len obyčajná 95-ka?!?). Ako východisko by bolo kúpiť si nejaký koncentrát (V-Poweru, Evo atd.) a ten si postupne pri tankovaní pridávať do nádrže. Aspoň kedy-vtedy dopriať autu niečo fajnové... Možno by to bolo aj lacnejšie, kto vie? Lenže na čerpacích staniciach nič podobné nemajú! Tak som si kúpil čosi ako STP Fuel Injektor (čistič vstrekovania). Celé sa to vyleje do plnej nádrže (stálo to cez 7 Euro)... Ale priznám sa, že som si to predstavoval trocha inak.
    Chcem sa preto opýtať na Vaše skúsenosti s adjektívami do paliva. Mám na mysli najmä pre benzínové motory. Nejaký ten Váš sirupček do nádrže.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Citácia Pôvodne odoslal kastan331 Zobraziť príspevok
    Prémiové palivá ... ale nik mi nezaručí, že tam to palivo naozaj tankujem (čo ak je to len obyčajná 95-ka?!?)
    A čo ak naozaj nie? Nikto a nič nezabráni "neveriacemu" zákazníkovi odobrať si pri tankovaní vzorku paliva a pre pokoj duše si objednať jej analýzu v akreditovanom laboratóriu. Pravidelne to vykonáva obchodná inšpekcia v záujme motoristov.

... som si kúpil čosi ako STP Fuel Injektor (čistič vstrekovania) ...
    Hm ... čarovný sirupček. Výrobcovi prémiového paliva akože neverím, ale výrobcovi zázračného sirupčeka za 7 evri akože verím? Česi hovoria - no nekup to, když je to tak levný ...

Aspoň kedy-vtedy dopriať autu niečo fajnové.
    Nie som odborník, ale "jedna pani povedala", že riadiacej jednotke motora vraj až niekoľko tankovaní trvá, kým si "zvykne" na fajnovejší benzín a rovnako zasa späť na štandardný (keď už vyschnú zdroje). Ona (RJ) je potom chuderka z toho trošičku zmätená. Či to je k dobru - neviem ...

P.S.
    Lepšie bude zmeniť krčmu, alebo radšej investovať do prémiovej značky piva bez zázračných prídavných čistiacich sirupčekov (t.j. dopriať sebe niečo fajnové). Aj keď ... rozmýšľam ... taká jedna aditívna borovička určite nič nepokazí ...

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok

P.S.
    Lepšie bude zmeniť krčmu, alebo radšej investovať do prémiovej značky piva bez zázračných prídavných čistiacich sirupčekov (t.j. dopriať sebe niečo fajnové). Aj keď ... rozmýšľam ... taká jedna aditívna borovička určite nič nepokazí ...
    ...mluvíš mi z duše,
    premiové palivá = placebo efekt
    dobrá kořalka = nevšední zážitek
    "horský sokol"

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Už v ďalekej histórii (2002) "u susedov" platilo (a u nás to teda dramaticky odlišné nebude):

Příjemným překvapením bylo, že oktanové číslo se u mnohých vzorků přibližovalo až k hodnotě 98, tedy v podstatě splňovalo hodnotu pro kvalitnější a dražší benzin Natural 98.
    Zdroj: Test benzinu a nafty: O motor se dnes už nemusíte bát

A kontrola z roku 2010:

Inšpektori Slovenskej inšpekcie životného prostredia skontrolovali minulý rok kvalitu pohonných látok na 146 čerpacích staniciach. Nekvalitu objavili u štyroch podnikateľov, ale len pri nafte.
    Zdroj: Zlá kvalita benzínu a LPG sa vlani nezistila

Samozrejme mohlo sa to viac či menej zmeniť k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Tiež sa určite dá nájsť aj množstvo kontračlánkov so zameraním na zlú kvalitu palív a zlodejinu výrobcov.

Avšak s doplnkovými aditívami, či bez nich, ako "zaručene" ľahúčko a "počuteľne" tichúčko beží motor, keď som natankoval tam a tam, taký a taký benzín, ako mi to subjektívne o desatinu sekundy lepšie akceleruje a ako pritom aj bezpochyby šetrím možno až 10 centov na 100 km ... pardon, to povedať neviem ... taký "borec" teda nie som. Posledných 15 motoristických rokov tankujem (tam kde momentálne potrebujem) len obyčajný natural 95. Neobyčajný som totiž zatiaľ ešte neobjavil ... asi ani neexistuje.

Lokalita
    Praha CZ

Proti drahému benzínu v poslední době protestuji ús****ou jízdou s běžným benzínem N95. Jedu zvolna kochám se krajinou, mimo dálnici 80, po dálnici 100, nepředjíždím, brzdím co nejvíce motorem s podřazováním z kopců, občas s velmi jemným meziplynem. Výsledek je ten že při stošedesátikilometrové trase na chalupu, běžně dociluji průměr 5,5l na sto, a to už jsem se dokázal dostat i na 5 l, na sto. A mám to změřené pečlivě. Pokud bych chtěl spěchat tak to běžně vyleze na 8 l na sto. Suma sumárum, cesta na chalupu mně teď s dražším benzínem vyjde levněji než dříve s levnějším.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jedu zvolna kochám se krajinou ...
    ... tak, tak.

Veď, ako sa vraví "lepšie byť doma o šiestej, ako v márnici už o pol šiestej ...". Okrem toho sa úspora na palive dá použiť na aditívum napr. k večeri. Každému podľa chuti. Uznám, občas sa ale aj fakt treba ponáhľať - s tehotnou manželkou do pôrodnice alebo so svokrou k lekárovi a pod. Vtedy sa šetriť na benzíne nemusí vyplatiť ... To je ale iba zopár krát za život.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Beaumont tak to je úplne genialne. Ak by sme takto začali jazdiť všetci asi by boli rafinérky nútené znížiť ceny PHM aj o 10 %.

Tak ako ty jazdím už pekných pár rokov, len zatiaľ ma nenapadlo poňať to v tomto kontexte.

Bolo by treba zorganizovať verejnu iniciatívu pod heslom " Jazdime ús****ejšie - za Lacnejšie PHM "

Zníženie spoločenskej spotreby, vyvolá tlak na jej posilnenie znížením cien produktov.

No dačo na tom bude.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    ... tak, tak.
    so svokrou k lekárovi a pod. Vtedy sa šetriť na benzíne nemusí vyplatiť ...
    V tomto prípade by som to nevidel tak jednoznačne - okamžitá úspora sa môže prejaviť ešte väčšou úsporou v dlhodobom horizonte

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Jedu zvolna kochám se krajinou,
    Len opatrne s tým kochaním, aby si nedopadol ako v jednej známej komédii "Vy ste se zase kochal, že jo pane doktore"

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	vesnicka.jpg 
Zobrazení:	202 
Veľkosť:	93,0 KB 
ID:	6715

Strana 1 z 10 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •