Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Pochopil som - o tvojich tvrdeniach sa za žiadnych okolností nediskutuje. Tie su predsa neomylne a jednoznačne platia. Prijateľné sú len súhlasné chvály a servilné obdivné reakcie.

Opäť preto vyjadrujem svoj obdiv. Miesto inteligentnej reakcie prehovoril iba ješitný, urazený a podráždený testosterón ... beriem na vedomie.

Škoda.

P.S. Tej krásnej EXCEL tabuľke s výpočtami sa týmto za moju pochybovačnú opovážlivosť úprimne ospravedlňujem. Snáď má vo všetkých riadkoch vzorce v poriadku ...

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    Pochopil som - o tvojich tvrdeniach sa za žiadnych okolností nediskutuje. Tie su predsa neomylne a jednoznačne platia. Prijateľné sú len súhlasné chvály a servilné obdivné reakcie.

Opäť preto vyjadrujem svoj obdiv. Miesto inteligentnej reakcie prehovoril iba ješitný, urazený a podráždený testosterón ... beriem na vedomie.

Škoda.

P.S. Tej krásnej EXCEL tabuľke s výpočtami sa týmto za moju pochybovačnú opovážlivosť úprimne ospravedlňujem. Snáď má vo všetkých riadkoch vzorce v poriadku ...
    O mojich tvrdeniach môžeš pochybovať a môžeme o nich aj diskutovať, v konečnom dôsledku môžem zmeniť aj názor, teda ak ho nemám podložený číslami, skúsenosťou, dlhodobým pozorovaním (na osobákoch mám odjazdené min 550 000 km) a relevantnými proti argumentmi oponenta.

Sarkazmus, ironia, zľahčovanie, urážky ....sú zbrane ktoré si vytasil ako prvý. Nečuduj sa že som použil zbrane rovnakého kalibru. Nevyznávam "Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom".

Môj návrh znie - zahoďme to za hlavu aj tak z toho nevieme "kto ďalej dočurá" a v konečnom dôsledku o to ani nejde.
    Ak si ako ciel tejto diskusie a osobných pozorovaní, meraní a postrehov stanovíme akýkoľvek minimálny prínos pre užívateľov fora a motoristov, má to zmysel aj keby sme odhalili len jedného blbého predajcu a zachránili len jednému z nás auto pred servisom spôsobeným nekvalitným palivom.

V zmysle "Jeden za všetkých - všetci za jedného"

Lokalita
    Praha CZ

pcs, nevěš hlavu, když nikdo jiný, tak já jsem na tvé straně. Také já jsem nikdy neviděl "běžný prací prostředek" a reklamu na cokoliv považuji za folklórné tanečky, i když uznávám že bez nich by se kšefty nehýbaly, a o tom to je. Ale na rozdíl od běžného pracího prostředku uznávám "běžný benzín". Ten by měl být kvalitní sám o sobě a jediné moje kritérium je, aby neobsahoval vodu. Kdysi jsem to zkoušel pomocí manganistanu draselného, tak jak se to dělalo u letadel. Jenomže v dnešní době nevíš jestli nato "ekologická přísada" v tom "běžném benzínu" nemá vlastně být. Možná že se dočkáme doby, kdy se do benzínu budou povinně přidávat i kozí chcanky.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    ... Nevyznávam "Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom"...
    Viem, vyznávaš iné motto : Klikni pre väčší obrázok

Názov:	motto_durell.jpg 
Zobrazení:	141 
Veľkosť:	15,8 KB 
ID:	6871

Urážky v mojom príspevku nie sú obsiahnuté (sú na tomto fóre zakázané), nikoho o súhlas s mojim názorom (príspevkom) nežiadam. Mňa nesúhlas neuráža ...

Inak samozrejme tiež hádžem uterák do ringu. Začnime znovu.

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ... nevěš hlavu, když nikdo jiný, tak já jsem na tvé straně ...
    Málokto vie toto povedať nahlas ... ďakujem.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Reklama fakt nieje príliš objektívna a keď neklame tak minimálne nepovie celú pravdu (neúplná pravda nieje lož).

Myslím že nieje ani tak problém, že čo je bežný benzín - je presne definovaný v STN (číslo je na každom stojane). Problém je skôr v prevádzkovateľoch púmp.

Tesco PB - poznám sa s majiteľom 1 servisu a ten ročne prečisťuje palivovú sústavu a nádrž cca 6 až 10 aut ktoré dlhodobo tankovali na tejto pumpe.

Ak sa nemýlim (opravte ma) - benzín je zmes uhlovodíkov, ktorá sa v čase čiastočne separuje ťažké - tie menej energetické sadajú ku dnu, lahké a najvýbušnejšie sa držia pri hladine. Voda je vždy na dne.

100 tankujúcich nebude mať problém 10 čo natankujú spodok pocítia nižší výkon, 3 si cucnú aj vodu do nádrže. Ak budeš mať smolu a budeš za polrok 4-6 krát v skupine tých 13-tich o problémy máš postarané. Každý dobrý obchodník chce predať všetko a 100 litrov bordelu na 25000 litrovej nádrži je 146 eur cca 300-450 € na týždeň a 2000 € za mesiac. Stojí to za tých pár nespokojných zákazníkov, ktorý majú problém kričať tak hlasno ako reklama na nízku cenu na púmpe. 1 nespokojný zákazník môže narobiť problémy malému predajcovi niekde na družstve ..., lebo ho v dedine a okolí ohovorí. Ale tí veľkí nás ako jednotlivca majú na háku.

Lokalita
    Praha CZ

Benzín je sice směs uhlovodíků, ale je homogenní, není to polévka kde nudle klesají ke dnu. To bys pak mohl tvrdit, že i přidaná aditiva klesají ke dnu. Nedovolí to "brownův pohyb", a proudění v nádržích při čerpání i doplňování. Voda se legálně do podzemních nádrží může dostat jen jako kondenzát ze vzdušné vlhkosti a tento problém by měl vyřešit odkalovací systém. Navíc palivo se u mnoha pump doplňuje cisternou i několikrát denně, pokud pumpa není produktovodem spojena přímo s rafinerii.
    Naposledy upravil Beaumont; 14-10-2011 o 11:42
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ...je homogenní / proudění v nádržích při čerpání i doplňování / palivo se doplňuje i několikrát denně / kondenzát ze vzdušné vlhkosti...
    Tak, aby som uzavrel toto "kolo názorov" pri okrúhlom stole ... S predošlým sa dá jedine súhlasiť.

Navyše, odberné čerpadlá / potrubia ku stojanom nenasávajú palivo z úplného dna podzemnej nádrže, ani čerpacie stojany nikdy nemôžu vyčerpať celý jej objem, je tam predsa signalizovaná bezpečná minimálna hladina, ktorá nikdy nie je podkročená. Aj kvôli obsiahnutým pevným nečistotám (z cisterny dodávateľa) či hroziacemu zavzdušneniu potrubia (chyby prietokomera). Ak sa to stane, obsluha / elektronika vo vlastnom záujme odstavuje príslušné výdajné miesto. Veď to poznáme. Nová dodávka paliva to zasa všetko "zhomogenizuje" a rozvírený sediment sa spoľahlivo zachytáva na viacstupňovej filtrácii.

Isteže všetko môže aj zlyhať, ale nie totálne, súčasne a trvale. To minimalizujú povinné revízie a inšpekcia. Ľudská hlúposť a nezodpovednosť sa však tiež môže vyskytnúť nečakane, kdekoľvek a bez predošlého varovania ...

Keď sa však nestrachujem tankovať a používať - ako pitnú - vodu z verejného mestského vodovodu, alebo z vlastnej studne (aj keď má sused hneď vedľa deravú žumpu, že?), tak sa teraz nezačnem strachovať o kvalitu potravy pre motor od "bežného" predajcu. Veď je to len palivo ...

V tomto kontexte sa zdá, že chybu robí práve ten, kto pravidelne a dlhodobo tankuje na jedinej pumpe, pri obľúbenom výdajnom stojane.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Laborantka z laboratorii slovnaftu mi jednoznačne povedala pri skúmaní kvality PHM pri reklamácii sa odoberajú 3 vzorky (pod hladinou, v strede výšky, a od dna). Rozdiely v zložení sú evidentné a priemerujú sa na celú nádrž. Logický spôsob čerpania z nádrže by bol plavákovým zberačom a snímaním hladiny pre minimálnu saciu výšku.

Tá kočka sedí teraz za stenou a už tam nepracuje takže kľud. Vyspovedám ju ešte podrobnejšie. A skúsim vysnoriť tech.detaily pre skladovacie nádrže.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Na stránkach ČOI sa nachádza Seznam ... subjektů, jimž byly ... v r. 2010 uloženy pokuty. Bolo ich 57.

Všeobecne zatracované napr. TESCO sa tam nenachádza, obdobne ani iný z "bežných známych" predajcov (viac či menej značkových). Zoznam potvrdzuje skúsenosť s nekvalitou palív na "sólo" čerpačkách najmä v menších mestečkách. Tam, kde ponúkajú najvýhodnejšiu cenu. U nás to bude obdobné.

Tu je napríklad jedno rozhodnutie ČOI o udelení pokuty. Kto to dočíta až do konca získava malé bezvýznamné plus ... a prehľad o priebehu konania v prípade zistenia nekvality predávaných PHM.

Nie je zodpovedný výrobca ani dopravca, ale výhradne predajca. Na konci bič plieska ...

Lokalita
    Praha CZ

Při těchto zátazích bylo nejvíce závad zjištěno u malých soukromých subjektů, kde nejčastěji dochází k nepovoleným čachrům. Když pumpař sežene levně toluen a napančuje s ním benzín tak se hned tak nic nepozná, neboť tohoto je v benzínu již z výroby až 35 %, ale motoru to moc neprospívá.
    Proto tankuji výhradně u velkých čerpadel, kde je takový obrat, že manipulace nepřicházejí v úvahu a výhradně "běžný benzín". Konkrétně střídavě Tank ONO, nebo Benzina. Ta první je v Česku nejlevnější, ta druhá má zase nejméně průserů.
    "horský sokol"

Strana 7 z 10 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •