Strana 6 z 10 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Tankoval som na tesco a presiel som na Shell Fuelsave a niet o com....na plnu nadrz najazdim o 40,50km viac a aditiva vo flascicke neriesim...
    Suzuki Ignis 1.3VVT r.v.2005

Lokalita
    Praha CZ

Takže ujedeš o 10 % delší vzdálenost s benzínem dražším o 10 %, to je bezva ...
    "horský sokol"

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

a skusal si tankovat aj nieco ine ako Tesco? mozno by to malo +- rovnaky efekt.. aspon nejakych 20-30km na nadrz
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

ja som tankoval 1x na metro pumpe (obdoba ako tesco) a spotreba mi vyskočila o liter hore. To bolo na predchádzajúcom aute.
    Odvtedy sa týmto pumpám zdaleka vyhýbam.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Takže ujedeš o 10 % delší vzdálenost s benzínem dražším o 10 %, to je bezva ...
    Cena na km môže byť rovnaká ale ten shelácky benzín bude asi trochu šetrnejší k motoru- takže aspoň nejaký pozitívny efekt by to malo mať.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Cena na km môže byť rovnaká ale ten shelácky benzín bude asi trochu šetrnejší k motoru- takže aspoň nejaký pozitívny efekt by to malo mať.
    Shelácký benzín by možná nějaký pozitivní efekt mít mohl, možná by mohl být i šetrnější k motoru, ale pouze za předpokladu, že by nebyl kontaminovaný ekologickými přísadami. O tom ale pochybuji. Ať už je ten benzínový základ z německé rafinérie nebo jiné evropské, určitě tam ten prokletý špiritus bude.
    "horský sokol"

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

Tankoval som aj na slovnaftke dlhe roky a nemal som problem, ani otec....v Ziline je rozdiel medzi tesco benzinom a shell FS (myslim ze aj inde) cca 2, 3centy....tak si myslim ze sa radsej oplati tankovat na shell, mam to po ceste a aspon mi tam umyje obsluha okna....
    OMV obcas ale necitil som rozdiel medzi Slovnaft a OMV...

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    ...ja som tankoval 1x na metro pumpe (obdoba ako tesco) a spotreba mi vyskočila o liter hore...
    Citácia Pôvodne odoslal jofinko Zobraziť príspevok
    ...presiel som na Shell Fuelsave a niet o com....na plnu nadrz najazdim o 40,50km viac...
    Teda chlapci obdivujem vás ... úprimne. Dúfam, že ste si vždy pred jazdou skontrolovali aj optimálny tlak v pneumatikách pre zníženie valivého odporu a zohľadnili aj rozdielnu hustotu nasávaného vzduchu do spaľovania podľa nadmorskej výšky vašej trasy ...

Ak nie, tak potom sú tieto tvrdenia priam detinské. Toto keď počujem/čítam, tak sa mi vždy nožík otvára vo vrecku ... také sú to strašné "jalové" kecy. Veď ani pri konštantných laboratórnych testovacích podmienkach sa takéto tvrdenia nedajú objektívne vysloviť. Aj tam je rozptyl hodnôt v rámci presného merania. Začnite rozmýšľať, čo všetko na spotrebu paliva priamo vplýva ... kto má zdravý rozum, predsa s vašimi výrokmi nemôže súhlasiť.

Ak ste však mali elektronicky naprogramované konštantné podmienky a spôsob prevádzky vozidla, tak sa vám teda veľmi hlboko ospravedlňujem ... Inak je to ako ten "bežný" prací prostriedok - nikto ho nevidel, nikto ho nepozná, nedá sa kúpiť v obchode, všetci ale vieme, že "značkový" prací prostriedok vyperie košeľu oveľa, oveľa, lepšie ... tak to teda aj musíme tvrdiť. Čo nám zostáva. Skúsim asi preto osloviť výrobcov "nebežných" pracích prostriedkov, aby k nim pribalili aj zásobu nálepiek "vyprané v nebežnom pracom prostriedku" ... a od teraz si to vždy na košeľu nalepím, aby to všetci okolo mňa jasne rozoznali ... aby boli informovaní ... teraz to totiž na košeli nijako neviem identifikovať, čo to bol za prací prostriedok, ale zrejme sú frajeri, ktorí to "od pohľadu" okamžite vedia zistiť ... tak teda, chlapci, klobúk dolu. Túto schopnosť vám závidím.

A keď sa nad tým naozaj "hlboko" zamyslím - napríklad: nikdy som nebol na Antarktíde, ale dostatočne sebavedome môžem tvrdiť, že tamojšie more nie je z tekutej čokolády, že? - to mám teda rozhodne pravdu ... a môžeme sa o tom kľudne aj hádať ... je to moja pravda a vyzerá dostatočne dôveryhodne. Nikto mi to nevyvráti ...

Nabudúce, prosím, začnite vetu - "nemám to overené, ale mám taký pocit, že ...... bla, bla, bla ...."

Lokalita
    Turzovka/Žilina
    Moje Suzuki
    Ignis 1.3VVT 69kW

Smile Re: Aditíva (nielen do benzínu)

hmmm.... pekny nazor

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Nie som naivka ani snílek. Ak niečo také prehlásim stojím si pevne za tým. Jazdím len na mojom firemnom aute (firma je moja - takže si ho šetrím). Kvôli daniam si vediem podrobnú evidenciu. Kedy, kde, koľko a za koľko. Moje trasy sú približne rovnaké. Tankujem aj 2x za týždeň, vždy do plna hrdla ročne spravím do 40 000 km. Viem už čo je normálna spotreba a čo sa vymyká normálu.

Na Vitaru mám spracovanú krásnu EXCEL tabuľku s výpočtami, a poznačené kde som bol a zhruba podmienky jazdy.

Takže ak mám rozdiel oproti inej jazde po obdobnej trase do cca 0,3 L / 100 km nieje čo riešiť, ale keď mi po nejakom tankovaní vyskočí spotreba o 1 L/100 km, tak skúmam - podmienky jazdy, ako som sa ponáhľal, či bola kolóna ....... či bolo +5 alebo -15.

Moje zamestnanie má veľmi blízko k metrológii a meraniu, mnoho krát musím brať ohľad na prevádzkové podmienky.

Takže chlapče pcs, detinský si tu ty. Ten nožík byť tebou vyložím do sekretára, lebo keď sa ti otvori môžeš si náhodným pohybom ufiknúť pindíka čo by len dokončilo detinskosť do plných rozmerov. .

Pri hlbokom zamyslení si daj pozor, lebo je to vysoko návykové a imituje to autizmus (v jednej oblasti génius, ale v ostatných mentálne postihnutý), kľud, ale len chvíľkovo.

Reklamy na prášky na pranie nemám rád ani ja. Ale ty si to priviedol ku genialite.

Nie si náhodou ten typ vodiča - Tu sa to štartuje, plyn brzda, tuto nalej benzín," a pod kapotou v tom kovovom niečom je banda škriatkov čo len chlastá benzín a ťahať nebude ani keby bolo čo, tak im treba dopriať.

Ozaj nie si Blondínka - lebo to by vysvetlilo všetko

Strana 6 z 10 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •