Strana 5 z 10 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    O kvalite PHM rozhoduje aj jej uskladnenie. Ak su nadrze starsie, tak tam kludne moze presakovat voda a podobne svinstva. A o tom, na ktorych pumpach sa beru vzorky by sa tiez dalo diskutovat...
    na tom asi nieco bude, kedze som mal uz 2x problem s vodou v palive, tak som sa snazil tankovat aj naftu s aditivami, aj som celorocne tankoval na Shell-ke... Ostatny rok tankujem obycajnu naftu na neznackovej pumpe, ktoru mam najblizsie k domu, paliva su od slovnaftu. Co je vsak podstatne ta pumpa je relativne nova a ci je leto, ci je zima, auto slape bez problemov.
    A co je pozitivne, toho roku sa mi podarilo prvy krat absolvovat dovolenku bez problemov s vodou v palive, stacilo ze som sa v rakusku a taliansku vyhybal pumpam esso, kde som zrejme v minulosti natankoval nejaky sajrajt.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Ak su nadrze starsie, tak tam kludne moze presakovat voda a podobne svinstva.
    Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ...na tom asi nieco bude...
    V žiadnom prípade...okolitá podzemná voda (a tá sa na úrovní nádrží vôbec nemusí nachádzať) sa nemá šancu cez viacnásobnú ochranu dostať prienikom do podzemných nádrží. Kvapaliny sa predsa pohybujú na základe spádu (rozdielu) hladín. Skôr by uniklo palivo z naplnenej tlakovej nádrže do okolitého prostredia. Ochrana nádrží je ale obojsmerne nepriepustná a samozrejme viacstupňová. Jej zmyslom je práve bezpečne zamedziť úniku paliva - nebezpečnej toxickej látky, teda nežiadúcemu poškodeniu životného prostredia. Navyše, v okolí sa (zo zákona) nachádzajú sondy (vrty), ktorých úlohou je monitorovať kvalitu podzemných vôd. Tesnosť nádrží a rozvodných potrubí sa tiež kontroluje tlakovou skúškou. Platí tu najprísnejšia legislatíva.

V prípade vysokej hladiny podzemnej vody sa poloha, tvar a konštrukcia nádrží volí tak, aby sa minimalizovalo nepriaznivé pôsobenie vztlaku vody na vyprázdnené nádrže.

V prípade prítomnosti "vody" v palive môže ísť jedine o kondenzát vodných pár (tomu sa zabrániť nedá, ale je to bezvýznamné množstvo) resp. palivo "kontaminoval" a načerpal do podzemných zásobníkov prevádzkovateľa čerpacej stanice výrobca paliva alebo prepravca paliva.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    ..."marketingový prísľub" na dynamiku bez hraníc, s maximom z každej kvapky, dych vyrážajúce uvoľňovanie sily, pri dokonalej ochrane a čistote motora, výraznej úspore pohonných hmôt so zníženými emisiami ... bla bla bla ...
    ... všetko to zostalo iba "na papieri". Vyjazdil som doteraz 7 tankovaní (+9€/nádrž) 100 oktánového benzínu s najnovšími aditívami dostupnými v tejto galaxii ... stále čakám, kedy motoru klesne spotreba, zníži sa hlučnosť, stúpne dynamika ... mám pokračovať, dočkám sa? Ešte je tu šanca, že pri návrate k "bežnému" benzínu vraj pocítim "ten rozdiel" k horšiemu.

Ospravedlňujem sa, ale mililitre resp. milisekundy fakt nedokážem spoľahlivo odsledovať. Obdivujem prah citlivosti tých, čo to vedia ... A kto neverí nech vyskúša, najlepšie sa každý učí na vlastných chybách.

P.S. Ego zostáva stále pokojné. Ibaže teraz som si mohol natankovať plnú nádrž (63€) celkom zadarmo ... no, čo už, snáď je aspoň motor zvnútra pekne čistučký. To by ma fakt potešilo.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Tak potesim vsetkych priaznivcov Shell-u. Od roku 2009 su vsetky pumpy tejto znacky na Slovensku zasobovane premiovymi palivami len z Nemecka. Jedna sa o 98, 100 benzin a V-Power diesel a samozrejme nove FuelSave 95 a diesel...
    Túto informáciu som sa pokúsil pri jednej pracovnej ceste overiť - na dvoch menších čerpacích staniciach tejto značky (na tzv. južnom ťahu) mi oslovení pumpári zhodne potvrdili, že benzíny aj nafta sú k nim dovážané výhradne z Bratislavy. Dopĺňať podzemné nádrže musia aj niekoľkokrát za týždeň (niekedy dokonca 2x za deň). A vráti sa ten istý vodič. Distribúcia zo vzdialeného Nemecka by to predsa nemala šancu realizovať ... navyše, ak by to mali takto distribuovať aj do okolitých krajín ... To sotva.

Takže . Vyslovili názor, že zrejme len primiešaním (možno až pri plnení do cisterny) inej sady aditív sa teda z TempoPlus razom stane FuelSave. Ak z Nemecka, tak možno len ten najvzácnejší benzín. Ale veď aj to by mali z Viedne bližšie a za nižšie náklady ... tak neviem. Ten zasa "nikto" nekupuje, má na čerpačkách priveľkú dobu zdržania - blokuje však celú jednu nádrž, nechcú ho predávať, radšej by mali väčšiu zásobu "bežného" paliva, ktoré sa dobre predáva ... logicky.

Nikomu však jeho vieru nechcem zobrať. Možno sú tí cisternoví špeditéri naklonovaní ... aj s cisternami. A fakt to stíhajú ...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

.. a mozno su v BA centralne nadrze ktore su doplnane cisternami z Nemecka po zeleznici.. a mozno nie
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Lokalita
    Praha CZ

Jestli někdo věří této klasické "městské legendě", že nějaké "lepší" palivo je převáženo odkudsi někam, třeba přes půl Evropy, tak ten je hodně naivní. Navíc když tato drahá paliva téměř nikdo nekupuje a reklama musí dělat co může aby to vůbec prodali.
    "horský sokol"

7. Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Len aby to nebolo ako so všetkým. Najprv drahý benzín s aditívami na "zlepšenie", dlhodobá reklama, ľudia si na jeho prítomnosť na pumpe zvyknú, mnohí aj uveria, a za pár ročkov sa potichučky začne obyčajný benzín vytrácať.

Lokalita
    Praha CZ

To je docela možné. I já budu potom rád kupovat prémiové palivo, ale jen tehdy když nebude obsahovat různé ekologické sračky. Nemám rád ekologii, je to jako mor a lidstvo na ekologii dojede...
    "horský sokol"

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Všetkého moc škodí, aj ekologie. Elektromobily produkujú tolko isto CO2 ako spalovacie autá ak nie viac, len s tým rozdielom že na inom mieste. Máme pred sebou veľký problém, a to ten, že elektrika je gro vyrábaná z fosilnych palív = CO2. Vodík sa vyrába za pomoci elektriky = CO2. Najprv musíme vyriešiť výrobu elektriky čistým, efektívnym a lacným spôsobom. Takto vyrobiť elektriku dokáže len fuzny reaktor, ale to je hudba budúcnosti (možno 50 rokov).

Preto akékoľvek, pridávanie bio a neviem čoho do benzínu a nafty je obyčajný alibizmus. Výroba toho bio zaserie životné prostredie omnoho viac ako čistý benzín.
    Nemci za druhej svetovej boli najpokrokovejší s motorom na drevný plyn - tak to bolo ekologické (no muselo by sa na tom ešte popracovať)

10. Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Tokamaky schopné elektriku vyrábať už dávno existujú. Ale treba sa pozrieť na vec inakšie. Prečo by sa mala vyrábať lacná a čistá energia? Prečo by mali prísť energetické giganty o veľké zisky keď možu ešte viac zarobiť a prečo by sme sa mali mať my lepšie? To by nikto nechcel pracovať, len sa množiť. Najlepší človek je závislý človek, na čomkoľvek. Je to hnusné, ale bohužiaľ počty nepustia. Kto z Vás obchodníkov, predavačov, remeselníkov, právnikov atď. svojim klientom necigáni a nesnaží sa z nich dostať čo najviac za čo najmenej práce? Kto z Vás si tú prácu nešetrí, aby mohol tú istú vec opravovať čo najčastejšie? Kvalitou služieb je Slovensko známe. Takže neplačme nad svinstvami (inak sa to ani nazvať nedá) energetických gigantov, lebo sami robíme to isté, nie sme o nič lepší.

Strana 5 z 10 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •