Strana 4 z 10 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Nevím, jestli jste četli na první straně o kvalitě PHM - zejména nafty. Vámi nejvíce používané palivo Shell má bohužel nejhorší výsledky - nejnižší cetanové číslo - tak nevím.

Těch testů a kontrol je na netu vícero.

To je sice mozne, ale tam, kde tankujem ja - cca uz 5 rokov, su PHM dovazane priamo z Nemecka... Inak zalezi aj od majitela ci prevadzkara pumpy, ako sa chova ku svojim klientom, ci mu stoji "pančovanie" za to, aby si spravil zle meno. O kvalite PHM rozhoduje aj jej uskladnenie. Ak su nadrze starsie, tak tam kludne moze presakovat voda a podobne svinstva. A o tom, na ktorych pumpach sa beru vzorky by sa tiez dalo diskutovat... Staci, ak je dalsia v nedohladne, vodic inu moznost potom nema a ani nevie aky šmejd tankuje, ale ulica, kde su v rozpati cca 700 m dalsie dve pumpy, tak tam rozhoduje skutocne uz len kvalita, inak by sa neuzivili. Raz som vyskusala naftu od inej firmy a po dialnici sme sli priskokom vpred. Dovod - nekvalitna nafta. Takze tam ma uz nedostane tankovat nikto a jej testy su pritom lepsie ako Shell...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Mam taku istu skusenost s Audi - tiez jej obcas doprajem 100 okt. benzin, odporuca to aj vyrobca. Je to velmi citit na dynamike pri zrychleni. Do GV tankujem vyhradne V-Power diesel, motor kultivovany a tiez nizka spotreba. Nechapem naco sa tu bavit o nejakych aditivach...
    O vysokooktánových benzínoch, koho zaujíma, sa už čo to spomínalo tu Vysokooktánové palivo - mýty a fakty

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    su PHM dovazane priamo z Nemecka... ale ulica, kde su v rozpati cca 700 m dalsie dve pumpy, tak tam rozhoduje skutocne uz len kvalita
    - možná je na Slovensku jinak, ale v ČR bere Shell v České rafinérské a pouze aditivuje
    - dvě nerentabilní "pumpy" nic neznamenají - takových je spousty - ostatní - vysoce rentabilní, jejich neziskovost nahradí. Důležité je ovládnutí trhu v max. možné míře.
    Tato firma u nás vždy jako první zdražuje a jako poslední upravuje směrem dolů. Jejich cena je určující pro ostatní firmy renomovaných značek a konkrétně ve Zlíně je dnes o 1.5kč vyšší, než je průměr v ČR.
    Ale možná jsem jenom vůči Shell zaujatý .
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Myslím, že záver teda je, že výkon obyčajného sériového motora nie je možné zvyšovať spaľovaním oktánovejšieho paliva resp. inými "booster" prípravkami.

Akceptujem zimné aditíva pre naftové motory, ale z objektívnych dôvodov (lepšia mazivosť, zrážanie vlhkosti, znížené penenie ... a pod.), keďže jej kvalita môže výraznejšie kolísať a to najmä v prechodnom období (leto/zima). Tam to význam má.

Akceptujem iné zložky aditív, pre zlepšenie kultúry chodu motora, tie však žiadna spoločnosť nechce prezradiť, nie je na ich obsah a zloženie žiaden predpis, norma, ťažko je to vzájomne porovnateľné či merateľné. Jedine v nezávislom laboratóriu. Inak je to len subjektívny pocit.

Tiež si myslím, že cisternový náves s nemeckým EČ nemusí viezť náklad z Nemecka, rovnako ani rumunský. A vodič možno hovorí ukrajinsky ... Všetci prepravcovia majú ten rozvoz najlacnejší z Bratislavy.

Raz som sa spýtal známeho (audi, 3l diesel, 60000 km ročne) prečo netankuje prémiové palivo, ale len normálne - základné, ako bežný motorista. Že vraj "a načo"? Poradil som mu ... "No, aby si si aspoň zvýšil ego!" Dobrá rada má dnes cenu zlata.

Možno ale vyskúšam skombinovať ten fajnový "placego" prémiový benzín súčasne aj s pridaním "ego booster" aditíva. Za tých pár evri navyše to stojí. Samozrejme očakávam dvojnásobný výkon, polovičnú spotrebu, bezhlučný motor ... pridá sa niekto?

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Jasne
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Tak potesim vsetkych priaznivcov Shell-u. Od roku 2009 su vsetky pumpy tejto znacky na Slovensku zasobovane premiovymi palivami len z Nemecka. Jedna sa o 98, 100 benzin a V-Power diesel a samozrejme nove FuelSave 95 a diesel...

Moje Suzuki
    SX "quattro"

To ma upokojilo ... Nemecko teraz veľa míňa do eurovalu ... budú potrebovať razantne zvýšiť rast HDP, pomôžeme, nie? Niekto to predsa musí zaplatiť ...

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    ...ten fajnový "placego" prémiový benzín... Samozrejme očakávam dvojnásobný výkon, polovičnú spotrebu, bezhlučný motor ... pridá sa niekto?
    Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Kto neverí nech tam beží, ako sa vraví. Verte neverte.
    Dobre teda, dnes môj "placego" zážitok začína. Doprial som olejovému čerpadlu čerstvú a mimoriadne ľahkobežnú náplň "ultimate oil recommended by Ferrari" a súčasne aj vstrekovacím tryskám plnú nádrž fajnového paliva "extra triedy". Oboje obsahujú prísady najnovšej, poslednej generácie. Pasívne sily budú minimálne, aktívne sily budú maximálne.

Verte neverte, získal som "marketingový prísľub" na dynamiku bez hraníc, s maximom z každej kvapky, dych vyrážajúce uvoľňovanie sily, pri dokonalej ochrane a čistote motora, výraznej úspore pohonných hmôt so zníženými emisiami ... bla bla bla ...

Ešte by som potreboval vedieť, ako to mám objektívne zmerať.

P.S. Ego zostáva zatiaľ pokojné.

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Podľa mojích skúseností pri prechode na niečo "lepšie" to neviem ohodnotiť.
    Len keď sa vraciam späť na staré zbadám ten priepastny rozdiel.
    Kto nevyskúša nevie
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Lokalita
    Praha CZ

Obávám se, že v blízké budoucnosti budeme nuceni přejít na prémiová paliva všichni. Všichni budeme také nuceni přidávat různá drahá aditiva. Ten základ bude totiž různými předpisy o ekologii stále více znehodnocován. Vlk se nažral, koza zůstala celá, kruh se uzavřel, musíme tam všichni...
    Na jedné straně se dotují špatné a prodělečné záležitosti, na straně druhé se zdaňuje náprava.
    "horský sokol"

Strana 4 z 10 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •