Strana 3 z 10 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Tak už jsem zjistil, že to je zvyšovač oktanového čísla (na 100), a že čistí karburátory (těch snad už moc není). V česku ta sranda stojí 523,- Kč. Jinak to prodejce hrozně vychvaluje.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Presne už nepamätám, ale okolo 15 € a odporúčaný pomer je 1-3% v objeme paliva. Treba to odskúšať pre konkrétny motor. Kamarát začínal na 3% a auto to nejak nevedelo "rozchodiť", tak nejaku dobu laboroval a nakoniec tuším skončil na tom 1%.
    Niečo podobné robí aj Liqui Moly.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Tak vám nahodím ... Toto funguje a je to odskúšané ... Ale je to drahé jak sviňa.
    Tak ja teda ten háčik s červíkom aspoň ožužlem: vedel by ten pán "nerozprávkar" povedať, o koľkože milisekúnd skôr, sa mi s týmto konkrétnym prípravkom podarí v meste prísť z roboty domov? Rodina by sa potešila. Stačil by mi aj úplne hrubý odhad, zvyšok si potom už z toho celkom presne vypočítam aj sám, aby som vedel, koľko toho mám objednať ... peniaze nehrajú rolu.

... aha, jasné, to je teda otázka, že? (pekne hlúpa) ... no nič, aspoň som potiahol za plaváčik, prenechávam návnadu ďalej ...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

O koľko ms prídeš ty skôr z práce netuším, ale na závodnej trati o ktorej som aj písal (kuk dozadu) to nejaké tie stotiny, možno aj desatiny urobí.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Takže ja to zhltnem aj s navijákom.

Myslím že ms na trati sa pri nezmenenom jazdnom štýle prejavia úsporou aj do 0,5 l na 100 km. Značka má renomé a nemyslím, že by si ho chcela pokaziť nejakym "šmejdem šoudruži"

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    ...na závodnej trati to nejaké tie stotiny, možno aj desatiny urobí...
    Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    ...pri nezmenenom jazdnom štýle...
    Ďakujem. Tým je miera prínosu obdobných aditív pre zlepšenie akcelerácie v reálnej cestnej premávke asi vysvetlená. Ešte je tu otázka ostatných deklarovaných vlastností. Tam je však nevyhnutné použitie prípravku v dlhodobom horizonte, opakovane, ak nie priam trvale. Marketingové oddelenie a skúšobní technici o tom isto majú hrubočizný fascikel s množstvom certifikátov a skúšobných protokolov. Z laboratória. Motoristom zostáva už len veriť.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Mám nafťák a používam aditívum SDA - VIF Lang chemie Austria. Realne môžem konštatovať meratelný prínos na lepší chod motora výkon (znížená spotreba).

Kto neverí nech tam beží. ako sa vraví.

Verte neverte

Tankujem na shell - natural 95. Pred nedávnom vyšiel vo verzii fuel saving. Pred tým som mal spotrebu 6,6-7,0. S fuel saving mám 6,2-6,4. Ten istý štýl jazdy tie isté trasy, zhruba tie isté poveternostné podmienky. Spozoroval som to krátko po natankovaní nového druhu benzínu, avšak podeliť so skúsenosťami s ním som sa chcel s vami až po najazdení niekoľko km, nech sa mi to potvrdí na isto (6000km). Neviem ako to funguje, osobne na podobné veci neverím, ale je to tak.
    Podobnú skúsenosť som mal pri tankovaní v-power racing - je to 100 oktánový benzín. Na výkone som to nespoznal, ale na nižšej spotrebe áno. Toto má byť však 95ka, tak tomu nerozumiem, čím môže byť spôsobená nižšia spotreba.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Tankujem na shell - natural 95. Pred nedávnom vyšiel vo verzii fuel saving. Pred tým som mal spotrebu 6,6-7,0. S fuel saving mám 6,2-6,4. Ten istý štýl jazdy tie isté trasy, zhruba tie isté poveternostné podmienky. Spozoroval som to krátko po natankovaní nového druhu benzínu, avšak podeliť so skúsenosťami s ním som sa chcel s vami až po najazdení niekoľko km, nech sa mi to potvrdí na isto (6000km). Neviem ako to funguje, osobne na podobné veci neverím, ale je to tak.
    Podobnú skúsenosť som mal pri tankovaní v-power racing - je to 100 oktánový benzín. Na výkone som to nespoznal, ale na nižšej spotrebe áno. Toto má byť však 95ka, tak tomu nerozumiem, čím môže byť spôsobená nižšia spotreba.

Mam taku istu skusenost s Audi - tiez jej obcas doprajem 100 okt. benzin, odporuca to aj vyrobca. Je to velmi citit na dynamike pri zrychleni. Do GV tankujem vyhradne V-Power diesel, motor kultivovany a tiez nizka spotreba. Nechapem naco sa tu bavit o nejakych aditivach...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Nevím, jestli jste četli na první straně o kvalitě PHM - zejména nafty. Vámi nejvíce používané palivo Shell má bohužel nejhorší výsledky - nejnižší cetanové číslo - tak nevím.

Těch testů a kontrol je na netu vícero.
    Naposledy upravil ROSI45; 29-07-2011 o 23:47
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 3 z 10 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •