Strana 2 z 10 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    ...Ak by sme takto začali jazdiť všetci asi by boli rafinérky nútené znížiť ceny PHM aj o 10 %. ...Zníženie spoločenskej spotreby, vyvolá tlak na jej posilnenie znížením cien produktov....
    No dačo na tom bude.
    Nebude na tom nič. Dopadlo by to, ako s cenou vody. Vodárne priamo povedali, že museli ísť s cenou vody hore, lebo klesla spotreba a oni svoje peniaze od nás dostať musia za každú cenu.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

2. Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Pcs: "Uznám, občas sa ale aj fakt treba ponáhľať - s tehotnou manželkou do pôrodnice alebo so svokrou k lekárovi a pod." To s tou svokrou si myslel vážne?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Beaumont tak to je úplne genialne. Ak by sme takto začali jazdiť všetci asi by boli rafinérky nútené znížiť ceny PHM aj o 10 %.

Tak ako ty jazdím už pekných pár rokov, len zatiaľ ma nenapadlo poňať to v tomto kontexte.

Bolo by treba zorganizovať verejnu iniciatívu pod heslom " Jazdime ús****ejšie - za Lacnejšie PHM "

Zníženie spoločenskej spotreby, vyvolá tlak na jej posilnenie znížením cien produktov.

No dačo na tom bude.
    Někdo by mohl namítnout, že zdržuji provoz, ale není to pravda. Když spěchám a jedu jako ostatní (jako blázen), tak mi tato cesta trvá cca 2 hodiny. Pokud se kochám a jedu langsam (nikoli jako šnek v klobouku !!!), tak mi cesta trvá dvě hodiny a 15 minut. Ta ušetřená čtvrthodinka mně při této cestě přijde cca na 3 litry benzínu. Člověk musí uvážit, jestli mu požitek ze sportovního stylu jízdy stojí ta to. Mladým chlapcům určitě ano, ale já mám toto již dávno za sebou.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal stanleyhp Zobraziť príspevok
    Len opatrne s tým kochaním, aby si nedopadol ako v jednej známej komédii "Vy ste se zase kochal, že jo pane doktore"
    To se mně nestane, jednak nejsem doktor, nebydlím ve vesničce střediskové a jelikož jsem milovníkem filmových sloganů a tento jsem si vypůjčil právě z tohoto filmu, vždy dávam pozor abych nedopadl jako pan doktor.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Nebude na tom nič. Dopadlo by to, ako s cenou vody. Vodárne priamo povedali, že museli ísť s cenou vody hore, lebo klesla spotreba a oni svoje peniaze od nás dostať musia za každú cenu.
    Přesně tak to bude, a proto člověk musí využít toho, že táhne bílé (šachový termín=výhoda prvního tahu), než na to přijdou všichni. Ale to se určitě nestane.
    "horský sokol"

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Ak budú natiahnuté potrubia na benzín a naftu až do našich garáži, tak potom s tým nič moc nenarobíme.

Ja mám možnosť voľby kam pôjdem natankovať a preto môžem ovplyvniť komu klesnú tržby. Sám som nepodstatný a zanedbateľný, ale ak nás budú tisíce, tak biele goliere sa s tým budú zaoberať a cena sa bude hýbať.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal gitarista Zobraziť príspevok
    To s tou svokrou si myslel vážne?
    Mno ... je to dilema. Čo ja viem? Napr. ak je výborná kuchárka, tak ver, že to (zachraňovať) význam má.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ... jedu langsam versus požitek ze sportovního stylu jízdy ...
    Súhlasím. V cestnej premávke sa majú jej účastníci "cestne premávať". Športový štýl jazdy patrí na športovisko, nie do cestnej premávky. Nech sa "chlapci pôžitkári" zatvoria na autodrom. A aby som nebol celkom od témy, môžu to skúsiť aj s aditívami (nielen do benzínu), aby ten zážitok mali aditívnejší ...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No pekná diskusia. Tak vám nahodím na smeč Toto funguje a je to odskúšané na závodných tratiach človekom, ktorého poznám a nepatrí k rozprávakarom a nemá to len placebo efekt. Ale je to drahé jak sviňa.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	26032011845.jpg 
Zobrazení:	222 
Veľkosť:	89,0 KB 
ID:	6716

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    No pekná diskusia. Tak vám nahodím na smeč Toto funguje a je to odskúšané na závodných tratiach človekom, ktorého poznám a nepatrí k rozprávakarom a nemá to len placebo efekt. Ale je to drahé jak sviňa.
    Kolik ten špás stojí a na kolik litrů benzínu je ta litrovka určená?
    "horský sokol"

Strana 2 z 10 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •