Strana 10 z 10 PrváPrvá ... 8910
Zobrazenie výsledkov 91 až 97 z 97

Téma: Aditíva (nielen do benzínu)

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Aditíva (nielen do benzínu)

... to jsme se krááásně nas...i a zasmáli
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Po přečtení článku, i jiných marketingových zmrdích článků, hemžících se marketingovou zmrdí terminologií, vám řeknu jen jedno. Skoro se mi stýská po tom jednoduchém a "srozumitelném" slůvku "chozrasčot"....

Teraz na to máme čarovné slovka - Trvalo udržateľný rozvoj.

Takže " VIVAT LA PARTIA " - súdruhovia len zmenili farbu a dosiahli ideologické uvedomenie si sameho seba - hrab, hrab hrab......

čo robili komunisti u nás už dlho teraz začína EU objavovať - Plánovať a prikazovať, zakazovať byrokratickými procesmi.

Viete na čo je byrokracia? - na to aby doležité a bezvýznamné funkcie mohli robiť aj blbci ktorí inak nič nevedia, len ťukať do PC a otláčať pečiatky.

Tak a je to tu zas
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Prémiové palivá sú púhy bluf. Pre názor uvediem príklad z nedávnej minulosti, ktorý sme mali vo firme:

Kolega začal mať problémy s motorom na služobnom aute. V servise mu po uvedení príznakov povedali, že ide zrejme o natankovanie nekvalitného paliva. Problém však nebol v palive (čo sa potvrdilo pri oprave), ale aspoň nás to vyprovokovalo k nasledovnej aktivite - pri tankovaní do služobných áut sme si vždy odobrali aj vzorky palív na rozbor. Robili sme tak na viacerých pumpách, kde bežne zvykneme tankovať a trvalo to viac ako mesiac. Odobrali sme spolu 73 vzoriek (benzínu i nafty) a dali urobiť rozbory v našom firemnom labáku (na šťastie, lebo inak by sme sa asi nedoplatili).

A výsledky možno zhrnúť nasledovne:
    - v drahších (akože prémiových) palivách bol menší obsah síry a mali nižší bod tuhnutia (u nafty)
    - u drahších (akože prémiových) palív (benzínov) bol poles skutočného oktanového čísla oproti deklarovanému menší ako u bežných palív
    - v drahších (akože prémiových) palivách bol väčší obsah vody
    - v drahších (akože prémiových) palivách bol väčší obsah tuhých sedimentov (prevažne hrdza a pigmenty náterov hmôt)
    - u žiadnych drahších (akože prémiových) palív nebola zistená nijaká "zázračná" prísada prevratne zlepšujúca ich vlastnosti

Preto výsledky možno zovšeobecniť nasledovne:
    - lepšie je tankovať bežné palivá (lebo sa menej zdržia v nádrži čerpacej stanice - ich spotreba je nepomerne väčšia)
    - lepšie je tankovať palivá na frekventovanejších čerpacích staniciach (kvôli viac-obrátkovosti cyklov napĺňania a vyprázdňovania nádrží)
    - čím viac sa manipuluje s palivami, tým sa viac zhoršujú jeho vlastnosti (sekundárne sa kontaminujú cudzími látkami)

Takže asi toľko taký náš interný test pohonných hmôt.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

COOOOOOOOL .

Neboli by aj nejaké hodnoty a mená hriešnikov.

Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs down Re: Aditíva (nielen do benzínu)

Bravoooo V benzíne má skončiť aj fritovací olej

"Biozložka, ktorú tankujeme s každým litrom paliva, sa už nemá vyrábať len z kukurice či repky, ale aj z poľnohospodárskeho odpadu. S návrhom prišla minulý mesiac Európska komisia."

Už ostáva len do benzínu nachcať a posvätiť to vlajkou EÚ

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

To je smiesne co uz vsetko dokazu vymysliet. A ked nieco vymyslia tak potom to po case zrusia a nahradia este vacsou blbostou. Ze biozlozka a jedine k comu to bude dobre bude rast cien PHM.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok

...Už ostáva len do benzínu nachcať a posvätiť to vlajkou EÚ
    Jen to neříkej dvakrát, nebo to pánové uslyší a tou vlajkou to posvětí.
    Vzpomínám si jak jsme jako kluci nachcali dědkovi před hospodou do nádrže Stadiona, a dědek vzápětí nasedl a odjel.
    "horský sokol"

Strana 10 z 10 PrváPrvá ... 8910

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •