Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Zvláštne zvuky motora po naštartovaní

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,3GLX, 62,5 kW G13BB, 5D hatchback, modrá; r.v. 2000; 155/70 R 13, 4 1/2 J X 13 ET45

Predvolené Zvláštne zvuky motora po naštartovaní

Ahoj,
    môj Swift po naštartovaní vydáva zvláštne zvuky. Nie je to pískanie ani buchot. Je to vyšší zvuk, trochu vibruje, narastá - zosilňuje, ustupuje rýchlo a prestane. Potom znova a ešte raz - dva razy a dosť. Niekedy je intenzívnejší, inokedy slabší. Nezávisí to od pohybu auta ani od stlačenia spojky či plynového pedálu. Nedeje sa to pri každom naštartovaní ale častejšie sa vyskytne ráno, keď je motor studený. Pri jazde sa ten zvuk objavil iba raz. Bolo krásne horúce počasie, išiel som po rovnej ceste. Zdá sa mi, že zvuk prichádza z ľavej strany. Čo to môže byť?

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Predvolené Re: Zvláštne zvuky motora po naštartovaní

Môže to byť niektoré ložisko - alternátor, vodná pumpa, klíma kompresor ... Mne Ignis "vrčí" pri každom studenom štarte - v zime keď je pod - 10°. Do 20 - 30 sekúnd to zmizne. Dočasne pomôže aj namazať, škoda že je tam taký zlý prístup.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,3GLX, 62,5 kW G13BB, 5D hatchback, modrá; r.v. 2000; 155/70 R 13, 4 1/2 J X 13 ET45

Predvolené Re: Zvláštne zvuky motora po naštartovaní

V zime to tiež niekedy bzučalo, inokedy nie. (klimu nemám)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •