Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 46

Téma: Prehliadka pri 90.000 km/6 rokov

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Prehliadka pri 90.000 km/6 rokov

Ty to asi fakt nechápeš?!

Predpísaný rozsah prác pre prehliadku po 90.000km je rovnaký ako po 6 rokoch aj keď si najazdil kilometrov menej.

Ak bude niekto robiť servis po 6 rokoch a bude mať najazdených čo ja viem 79.500km, tak nebude zakladať tému s názvom Prehliadka po 79.500km, ale dá svoj príspevok do témy Prehliadka po 90.000km / 6 rokov, pretože ako som napísal, rozsah prác je rovnaký (dokonca aj keby si za 6 rokov najazdil len 6.000km), jedná sa o rovnakú prehliadku.

Ak za 6 rokov najazdil 120.000km, tak to bude Prehliadka po 120.000km / 8rokov, platí to čo je skôr.

Témy tu na fóre ohľadom prehliadok sú označované takto, rovnako ako v servisnej knižke a všetkým to až doposiaľ bolo jasné.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Prehliadka pri 90.000 km/6 rokov

Uzavrite to tak, že súťaž kto ďalej dočurá skončila remízou.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

01.01.2010 kúpa auta - 0 km
    01.01.2011 stav tachometra - 5 000 km -robí servis po jednom roku
    30.03.2011 stav tachometra 20 000 km - robí prehliadku ako pri 30 000 km
    30.06.2011 stav tachometra 35 000 km- robí prehliadku ako pri 45 000 km
    30.06.2012 stav tachometra 40 000 km- robí prehliadku ako pri 60 000 km

to je len príklad nie real
    Rozvody sa menia pri 75 000 km alebo najneskôr po 5 rokoch
    kvapalina v chladiči 45 000 km alebo 3 roky
    Olej v motore 15 000 alebo rok. Aj keby za celý rok auto najazdilo len 234 km treba vymeniť olej v motore aj s filtrom, a ak by takto jazdilo aj najbližšie 4 roky bolo by treba vymeniť rozvody a pritom auto by malo len 1170 km na tachometri.

Treba pri tom rozmýšľať ako pri všetkom - logicky

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Durell, však to je presne to, čo som napísal.

Nebudem sa dohadovať o niečom, čo tu funguje bez akéhokoľvek problému už 4 roky a čo je všetkým jasné. Mimochodom, väčšina ľudí napíše aj konkrétny stav tachometra, tak nevidím jediný dôvod prečo by to malo niekoho zavádzať. Howg.

5. Predvolené Re: Prehliadka pri 90.000 km/6 rokov

obavam sa, ze ty nechapes mna. to co pises je jasne a prave preto sa o tom ani nikto nebavi. teda vlastne ty ano. ale ja nie!

cely cas mi ide o to, ze ak by to malo byt jednoznacne a mala by to byt uplna informacia, ked sa bavime o konkretnej prehliadke pri konkretnom pouzivani, tak tie km a roky stotoznovat nemozes! alebo uplne lopatisticky, ak najazdis 5000km rocne tak po siestich rokoch nebudes pravdepodobne investovat do servisu po siestich rokoch tu istu sumu ako v pripade, ze najazdis 45000km rocne a spravis, podla servisnej knizky, tu istu prehliadku, ale po dvoch rokoch. predpisane ukony podla servisnej knizky sa samozrejme zhodovat budu, ale realne potrebne asi tazko. rozumieme si? samozrejme, ze je to z mojej strany bazirovanie na detailoch a ak je auto dokonale a okrem servisnych ukonov nemusis robit nic ine, tak je to bezpredmetne, ale zijeme v realnom svete a zaujimave su hlavne tie veci, ktore nie su dopredu jasne. co ja viem, napriklad prehrdzaveny vyfuk uz treba menit, popraskane gumove tesnenie...

este raz, nebavime sa o predpisanych ukonoch podla servisnej knizky. bavime sa o realnej servisnej, pri ktorej musis obcas menit aj veci, ktore nie su predpisane v knizke. niektore veci sa neseru a netreba ich vymienat len na zaklade km, ale stracaju svoje vlastnosti aj ked ti to len stoji pred domom. preto nie je jedno ci je to 90000km po dvoch rokoch, alebo 30000km po 6 rokov. jedno je to len z pohladu predpisanych ukonov v servisnej knizke. samozrejme sa mozeme bavit o tom, ze v akom zatazeni je auto, ake prasa na nom jazdi a podobne a znovu sme pri inych cislach. uvedomujem si, ze ide preto z mojej strany o maly podryp. ale systemovo to nie je taka hovadina, ako sa mi tu snazis nanutit.

precital som si teraz ten moj predposledny prispevok a uznavam, ze som to napisal ako madar. mozno aj tento. ale uz sa mi tomu nechce venovat viac casu.

To je čo za týpka?
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Do diferákov som dal nevhodný olej 75W140 - po zahriati je moc riedky a vyhadzuje ho cez odvzdušnenie von z diferáku.

Budem dávať 80W90.

"blby lidi taky lidi"

Chcel som autu dobre, ale nechutí mu to.

Melo: o co ti ide?
    Ved to je jasne. Robis prehliadku, a jej rozsah (a rozsah prac) zavisi od toho, kolko mas nabehane km, alebo ako dlho je auto v prevadzke. Cize rozsah prac je aj podla Suzuki BB uplne rovnaky, ci ide o prehliadku po 6 rokoch bez ohladu na kilometre, alebo po 90.000 km bez ohladu na roky. Ak chces zakladat nejake flames, tak si najdi ine forum, lebo zatial sme tu celkom dobra partia.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

9. Predvolené Re: Prehliadka pri 90.000 km/6 rokov

to Mano:
    ano, to je jasne. rozsah IBA podla PREDPISANYCH ukonov v knizke BUDE ROVNAKY.
    ale SKUTOCNE potrebne vydavky MOZU BYT INE a preto NEMUSI BYT navsteva v servise auta A po napriklad 8 rokoch rovnaka ako INA serviska auta B po 120.000km, ak jazdi auto A 1000km rocne a auto B 60.000km rocne, pretoze auto A ma 8 rokov a je MOZNE ze bude NUTNE VYMENIT nieco, coho vlastnosti nezavisia len od poctu KM, ale aj od VEKU a pravdepodobne budu nejake diely na tom horsie ako u dvojrocneho auta, aj ked to jazdilo viac a naopak nejake diely, ktore viac odchadzaju pouzivanim, nebude treba menit na rozdiel od auta, co uz najazdilo ovela viac. ak je auto DOKONALE, tak to BUDE sediet. ale nic nie je dokonale.

cela ta debata bola len o tom, ze JE LEPSIE UVIEST NIE LEN KM/ROK, PRICOM JE JEDNO CO NASTALO SKOR, ALE ZE SU ZAUJIMAVE OBA UDAJE. samozrejme pre ucely nazvu temy je to takto lepsie, lebo kombinacii km a vek auta moze byt mnoho. ale celym tym textom som chcel povedat len tolko, ze pre konkretny prispevok o konkretnej prehliadke to jedno byt nemusi.

nesnazim sa o nic. len som jemne podrypol, aby som prezentoval svoj uzasny zmysel pre detail a ked som bol nasledne oznaceny za debila, snazil som sa vysvetlit, ze to tak uplne byt nemusi. nevravim, ze nie je, ale tato debata nie je toho exaktnym dokazom. okrem zmyslu pre detail prahnem aj po spravodlivosti ale najlepsie by bolo vsetky prispevky v tejto teme tykajuce sa predmetnej blbosti zmazat.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal melo Zobraziť príspevok
    ... okrem zmyslu pre detail prahnem aj po spravodlivosti ...

Rozumiem ti, tiež som sa nedávno dozvedel, že funguje zapaľovač ako zásuvka. Dovtedy som si myslel, že zapaľovač funguje ako zapaľovač a zásuvka funguje ako zásuvka ... nevadí, na Ignisoch je to zrejme inak.

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    ... Ved to je jasne ...
    Bingo ... niekomu to dlhšie trvá, kým sa to stane 'jasné'. Po 4 mesiacoch, mne práve takýto príspevok / reakcia pripadá, ako hodená rukavica. Použijem preto tvoje vlastné slová.

Maňo: o co ti ide? Ak chces zakladat nejake flames, tak si najdi ine forum, lebo zatial sme tu celkom dobra partia.

Poznámka: odpoveď nečakám skôr, ako na jar budúceho roka ...

Strana 2 z 5 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •