Zobrazenie výsledkov 1 až 8 z 8

Téma: Čapy prednej nápravy

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1,3GLX, 62,5 kW G13BB, 5D hatchback, modrá; r.v. 2000; 155/70 R 13, 4 1/2 J X 13 ET45

Predvolené Čapy prednej nápravy

Tento raz sa už budem venovať len veciam pod kapotou (sľubujem!), nech to netreba zamykať
    Dlho som tu nebol, mal som štátnice...

Chcem reagovať na toto:
    Citácia Pôvodne odoslal suzukac Zobraziť príspevok
    ....a ak si ho kupoval teraz radsej daj vymenit rozvodovy remen, kladku a olej v prevodovke, skontroluj capy na ramenach silentbloky a axialne capy potom by si nemal mat ziaaadny problem...
    1. Rozvodový remeň=klinový remeň?
    1,5. Aký remeň (alebo čo to je) sa ešte dá v motore swifta meniť? Nejaký "remeň" vačkového hriadeľa? (nemám momentálne pri sebe návod, tak si to len matne pamatám)
    2. čo sú čapy na ramenách a kde sú?
    3. čo sú axiálne čapy a kde ich nájdem?
    Možno sa zdajú byť tieto otázky zbytočné, ale ja by som to chcel vedieť. Ď!

MG

Edited by Suuzuukii: Tému som premenoval, o rozvodoch tu už témy sú, prispievaj do nich ak máš ďalšie otázky. Témy sa zakladajú ku konkrétnym "veciam", nie k sumáru vecí. Odporúčam ešte raz si prečítať pravidlá fóra.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Čapy prednej nápravy

Rozvodový remeň nie je klinový remeň. O rozvodoch tu už témy sú, skús HĽADAŤ a nájdeš napríklad:

Výmena rozvodov
    Rozvodový remeň a napínacia kladka

Čapy na ramene:

Axiálny čap tiahla riadenia:

Guľový čap na tiahle riadenia:

Celá náprava:

Zapni Google a čítaj Napríklad pekný článok o prednej náprave typu McPherson

Alebo YouTube, tu máš napríklad všetky čapy vrátane tých na tyčke stabilizátora:

Lokalita
    BLAVA ne?
    Moje Suzuki
    aktualne BMW 320i cabrio, Octavia 1.6, manzelkin Ignis 1.3

Pekne si to vysvetlil aj nakreslil.
    Rozvody tam nie su nahodou retaz?
    Ta sa nemeni kym nehrka a to bude hrkat pri 200tis.km asi najskor.
    Klinak je ta cierna gumenna vec co sa vrti z boku motora ked nastartujes.
    Pohana alternator a klimu ak ju mas.
    To sa meni tiez len uz ked piska alebo je popraskany-rozstrapkany.

4. Predvolené Re: Čapy prednej nápravy

Čaute swifťáci! Mám takýto problém: pred dvoma rokmi som menil obe predné ramená pred STK, lebo boli vybehané. Jedno vtedy stálo cca 38€. Teraz som bol opäť na STK a zistili mi tam, že predné pravé rameno je treba vymeniť, lebo je znova opotrebené! Po 2 rokoch! Preto vás prosím o radu: neviete, kde by som mohol zohnať OZAJ KVALITNÉ rameno, aby som ho znova nemusel o 2 roky meniť? Resp. či neviete značku nejakého kvalitného ramena, pretože zatiaľ čo som googlil, tak som našiel ramená v cenách od cca 28 do 48€ a to sa mi zdá, že budú zasa len tie lacnejšie (a menej kvalitné) druhy...
    Druhá vec je výfuk: ten mám na niekoľkých miestach deravý. Dúfam, že vec vyrieši CO-čko ..., ale ak nie, neviete, koľko stojí približne nový komplet výfuk, a či ho musím zakúpiť aj s katíkom, alebo sa dá kúpiť zostava len tej časti od katalyzátora? Ďakujem!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Cassowian Zobraziť príspevok
    Čaute swifťáci! Mám takýto problém: pred dvoma rokmi som menil obe predné ramená pred STK, lebo boli vybehané. Jedno vtedy stálo cca 38€. Teraz som bol opäť na STK a zistili mi tam, že predné pravé rameno je treba vymeniť, lebo je znova opotrebené! Po 2 rokoch! Preto vás prosím o radu: neviete, kde by som mohol zohnať OZAJ KVALITNÉ rameno, aby som ho znova nemusel o 2 roky meniť? Resp. či neviete značku nejakého kvalitného ramena, pretože zatiaľ čo som googlil, tak som našiel ramená v cenách od cca 28 do 48€ a to sa mi zdá, že budú zasa len tie lacnejšie (a menej kvalitné) druhy...
    2 roky je nič nehovoriaci údaj. Podstatné je počet najazdených km a kvalita ciest po ktorých jazdíš.

Druhá vec je výfuk: ten mám na niekoľkých miestach deravý. Dúfam, že vec vyrieši CO-čko ..., ale ak nie, neviete, koľko stojí približne nový komplet výfuk, a či ho musím zakúpiť aj s katíkom, alebo sa dá kúpiť zostava len tej časti od katalyzátora? Ďakujem!
    Swift GTi výfuk

6. Arrow Re: Čapy prednej nápravy

No čas tu naozaj nie je smerodatný, ale veď poznáš kvalitu našich ciest, tá je na celom Slovensku v podstate rovnaká . Každopádne môj známy - automechanik mi povedal, že sme objednali nejaký poľský šmejd, preto odišiel po 2 rokoch...

A čo sa týka toho výfuku - tam som cenu nezistil...

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

No čas tu naozaj nie je smerodatný, ale veď poznáš kvalitu našich ciest, tá je na celom Slovensku v podstate rovnaká . Každopádne môj známy - automechanik mi povedal, že sme objednali nejaký poľský šmejd, preto odišiel po 2 rokoch...

A čo sa týka toho výfuku - tam som cenu nezistil...
    Ahoj, tak neviem akeho swista mas, ale na starsieho mam origo vyfuk, ktory behal na aute cca 15 000km, necely rok, je to z 3 dv.verzie cize kratsi o 10cm ako z 5dv a da sa vymenit ano, iba ta cast vyfuku, ktoru potrebujes bez katu, pritom ORIGO vyfuk je v kuse stredova aj koncova cast a nahrady su z dvoch casti.
    A ramena pozeraj ak najdes FEBI, Bilstein alebo MOOG, ale pocitaj ze nebudu po 38 eur, ale cca 50 ci viac, mozno by som ti vedel splasit za lepsiu cenu, mam dobre zlavy v autodieloch ak posli sukromnu spravu, dohodneme.
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Suzukiii dik, dlho som tu nebol, ze si mu to pekne vysvetlil
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •