Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 30

Téma: Koncepty Kizashi

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Koncepty Kizashi

Citácia Pôvodne odoslal deividmanBB Zobraziť príspevok
    tak neviem ci trepnem sprostost, ale tdi vymyslel vw, takze skodovka ma jedine stastie, ze ich vlastni vw, lebo tie ich slavne motory htp a mpi v oktavii co tocil 4444 na dialnici tak nvm.
    Áno, VW vyvinulo TDi, ale to nie je podstatné. Podstatné je, že Škodovka dostane motor aký je potrebný pre úspech na trhu a Suzuki nie.

Mimochodom škodovácke motory, ktoré neskôr dostali aj MPi boli na svoju dobu mimoriadne slušné motory. HTP je už iná kapitola, ktorá ale zrejme doplatila skôr na šetrenie na materiáloch, ako na koncepte samotnom.
    Zas ale si neťahajme medové motúze popod nos. Ak sa budeme baviť o jazde na diaľnici a otáčkach, tak medzi MPi, HTP a suzukáckymi 1.2, 1.3 až taký priepastný rozdiel nie je, všetky točia otáčky jak blázen.

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

to mas pravdu ze 1.2 a 1.3 tocia vysoko, ale pamatam si recenziu na oktaviu I s motorom 1.6 MPi a to veru nebolo prijemne ocuvat na dialnici. ale to len tak do minulosti. podstatne pre nas je, ze suzuki skutocne nema kvalitny diesel a pravdepodobne rozchodom s vw prisli ovela, ale to zistia mozno az neskor.......nic im neostava, len urobit vlastny a to sa neda hned, aj na tom treba vychytat muchy, cest vynimkam samozrejme.......

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Ak sa budeme baviť o jazde na diaľnici a otáčkach, tak medzi MPi, HTP a suzukáckymi 1.2, 1.3 až taký priepastný rozdiel nie je, všetky točia otáčky jak blázen.
    Tak, tak - náápodobne:
    Ani 1,6 l benzínový motor, ktorý mám v GV, nie je sprevodovaný na diaľnicu: 3500 otáčok pri rýchlosti 110 km/h.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

4. Predvolené Re: Koncepty Kizashi

Neviem co tu pisete o TDI motore, viete o akom TDI pisete. Povodne TDI od VW je uz davno zabudnute. Mali ich u nas len prve novodobe Octavie. Museli ich prestat vyrabat ako zastarale /jedine spotrebu mali vybornu, ine vlastnosti boli uz velmi krititizovane/. Terajsie TDI ma princip od inych, prvi boli Taliani a je zalozeny na common rail systeme. VW urobil jeden podvod, zistil ze sa to neprieci zakonu /moralke ano/. Vlastnia znacku TDI a tak si novy system interne tiez pomenovali TDI, hoci je to uplne iny ako ich povodny. Taliani to nezapatentovali, dokonca vo velkom ponukli vyrobu, najprv s firmou Bosch. Takze netreba neseriozne obdivovat VW, ti do motorov investovali tak za poslednych 50 rokov minimum. Do dieselovych skoro nic, do benzinovych, tu bol slavny a neznicitelny 1,6 l benzinak /chvilu sa monotaval aj do Skodoviek/ a teraz do tych malych turbomotorov. Nic viac spickoveho neurobili. O to viac vkladaju do reklamy, skupovania periodik, vymyvania povedomia - skutocnosti. Azda vie tu niekto o ozaj povodnom motore co VW vyvinul aspon z 50%? Taliani medzitym maju vynikajuce nove motory ako na benzin tak aj na naftu, uz to maju zazichrovane, ale co sa docitate v "nasich" casopisoch? Jedina kvalita su premiove znacky, ostatne je smejd. Hlavne ked su nove, po 5 co 10 rokoch je uz situacia podstatne ina, vedu Japonci. A premiove su jedine nemecke a basta. V poslednych rokoch som nepocul zeby sa ludia stazovali na talianske ci francuzske auta, hlavne talianske su dnes vynikajuce, motoricky azda najlepsie.
    Takze budem rad ak si Suzuki aj nadalej udrzi spolupracu s Talianmi, bude to ku prospechu oboch. A potrebuju to oba.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Slavomir Zobraziť príspevok
    V poslednych rokoch som nepocul zeby sa ludia stazovali na talianske ci francuzske auta, hlavne talianske su dnes vynikajuce, motoricky azda najlepsie.
    Si ma pobavil

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

Neviem co tu pisete o TDI motore, viete o akom TDI pisete. Povodne TDI od VW je uz davno zabudnute. Mali ich u nas len prve novodobe Octavie. Museli ich prestat vyrabat ako zastarale /jedine spotrebu mali vybornu, ine vlastnosti boli uz velmi krititizovane/. Terajsie TDI ma princip od inych, prvi boli Taliani a je zalozeny na common rail systeme. VW urobil jeden podvod, zistil ze sa to neprieci zakonu /moralke ano/. Vlastnia znacku TDI a tak si novy system interne tiez pomenovali TDI, hoci je to uplne iny ako ich povodny. Taliani to nezapatentovali, dokonca vo velkom ponukli vyrobu, najprv s firmou Bosch. Takze netreba neseriozne obdivovat VW, ti do motorov investovali tak za poslednych 50 rokov minimum. Do dieselovych skoro nic, do benzinovych, tu bol slavny a neznicitelny 1,6 l benzinak /chvilu sa monotaval aj do Skodoviek/ a teraz do tych malych turbomotorov. Nic viac spickoveho neurobili. O to viac vkladaju do reklamy, skupovania periodik, vymyvania povedomia - skutocnosti. Azda vie tu niekto o ozaj povodnom motore co VW vyvinul aspon z 50%? Taliani medzitym maju vynikajuce nove motory ako na benzin tak aj na naftu, uz to maju zazichrovane, ale co sa docitate v "nasich" casopisoch? Jedina kvalita su premiove znacky, ostatne je smejd. Hlavne ked su nove, po 5 co 10 rokoch je uz situacia podstatne ina, vedu Japonci. A premiove su jedine nemecke a basta. V poslednych rokoch som nepocul zeby sa ludia stazovali na talianske ci francuzske auta, hlavne talianske su dnes vynikajuce, motoricky azda najlepsie.
    Takze budem rad ak si Suzuki aj nadalej udrzi spolupracu s Talianmi, bude to ku prospechu oboch. A potrebuju to oba.
    Neviem ci si toto (V poslednych rokoch som nepocul zeby sa ludia stazovali na talianske ci francuzske auta, hlavne talianske su dnes vynikajuce, motoricky azda najlepsie.) myslel teraz vazne alebo len zo vtipu. Mam znamu ktora ma clio grandtour a nemusim ani rozpravat, ze kolkokrat bola uz v servise. Akoze uverim vselicomu ale tomuto nie. D

7. Predvolené Re: Koncepty Kizashi

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Si ma pobavil
    Kedy Ste posledne sedel v talianskom aute? Kolko poruch maju SX, Swift ci dokonca Splash s talianskymi diesel motormi? Este som to tu na fore necital. Asi som nieco prehliadol, opravte ma.

8. Predvolené Re: Koncepty Kizashi

Citácia Pôvodne odoslal deividmanBB Zobraziť príspevok
    Neviem ci si toto (V poslednych rokoch som nepocul zeby sa ludia stazovali na talianske ci francuzske auta, hlavne talianske su dnes vynikajuce, motoricky azda najlepsie.) myslel teraz vazne alebo len zo vtipu. Mam znamu ktora ma clio grandtour a nemusim ani rozpravat, ze kolkokrat bola uz v servise. Akoze uverim vselicomu ale tomuto nie. D
    Verim, ale skor kvoli elektronike nie kvoli motoru. Mimochodom, aj Pola su dost casto v servisoch prave len kvoli tomu, elektronika - softwer. Ale pockajme par rokov, tie male turba este narobia problemy, budme radi tym nasim zo Suzuki. Aj dnes bol uverejneny velmi priaznivy test o Swifte na Automixe. Priznavam, urobilo mi to radost.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Kedy Ste posledne sedel v talianskom aute? Kolko poruch maju SX, Swift ci dokonca Splash s talianskymi diesel motormi? Este som to tu na fore necital. Asi som nieco prehliadol, opravte ma.
    Na tom kedy som v nejakom IT/F aute sedel nezáleží. Podstatnejšie je, že som pri zdroji priamo v mne blízkom servise, kde sa objavujú autá od MB a BMW až po staré rachotiny a mám z prvej ruky a i na vlastné oči a uši získaných dostatok informácií.

P.S.: Ale to je všetko jedno, fakt je ten, že Suzuki nemá žiadny diesel vhodný pod kapotu Kizashi (či aktuálneho, alebo "fiktívne" budúceho - Authentics) a tým pádom v EÚ nemá šancu urobiť nejaký výsledok.

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    Swift sport 2013 bolo 2012 1,6(RIP) , BMW R1200GS

Ja som vlastnil Renault Espace 1,9dci na ten motor nedam dopustit, ale ! okrem motora a hlinikovo plastovej karoserie, veeeelkeho priestoru, na tom aute nebolo nic dobre, v kuse v servise stale nieco, po 3 rokoch som bol rad, ze som sa ho zbavil! Swift Sport 2012 som mal 8 mesiacov bez absolutneho problemu a od piatku som kupil novy Sport, prvy mi zlikvidoval kamion. Kamarat ma SX4 uz 5 rokov bez problemov 160000km a stale jazdi. Renault nech je to cokolvek, vzdy sa to bude kazit, lebo je tam more elektroniky. A talianske auta mal som Alfu. Super auticko, ale tiez max 3 roky, potom rychlo prec, sused mal bravo, po 2 rokoch sa ho zbavoval ...

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •