Strana 6 z 6 PrváPrvá ... 456
Zobrazenie výsledkov 51 až 55 z 55

Téma: Klimatizácia - točí, netočí

Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    nepatláme se příliš v něčem, s čím stejně nic neuděláme a s čím se patlali konstruktéři v předvýrobě? Chtěl jsi klimu? Máš ji. Chladí? Chladí -tak jaký problém. Kdy spíná a vypíná cítím při jízdě. Chci-li předjíždět v kopci kamion - vypínám a basta.
    iba sme tu riesili ci ma vplyv na chod kompresora poloha regulatora teploty vzduchu
    .... inak ja to pri jazde vobec necitim, ci je nejaky kompresor zapnuty alebo nie, ale to bude asi tym ze 280Nm uz nejaky kompresor nezatazuje, ani sa mi nezda ze by klima mala nejaky podstatny vplyv na spotrebu, je fakt ze v lete mam vyssiu priemerku ako v zime, ale to je hlavne rozdielom kolies.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    iba sme tu riesili ci ma vplyv na chod kompresora poloha regulatora teploty vzduchu
    Vyriešené - nemá vplyv Výkon, účinnosť klímy SX4 - 2.strana - schéma

3. Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Luxusnejšie autá (takže Suzuki nie) začínajú používať klimatizáciu ďaľšej generácie, kde kompresor nie je zopínaný elmag spojkou, ale je trvalo poháňaný od motora. Chladiaci výkon je v tomto prípade plynulo regulovaný, stláča sa len taký objem chladiacej látky, ktorý je potrebný na dosiahnutie požadovanej teploty. Jedná sa o klimatizáciu s kompresorom s variabilným výkonom. Ak ťa to bližšie zaujíma, tak viac technických informácii určite nájdeš niekde na webe. Už sa to nejaký ten čas používa. (Opel, Audi..)
    Ano, luxusnejsie auta novej generácie. Napriklad VW Polo a moja Fabia rv 2000!
    VW neoznacuje svoje klimatizacie ako manualne, ale ako poloautomaticke - tj z vyduchu fuka vzdy nastavena teplota - toto riesenie nezohladnuje teplotu v interieri. Automaticke klimatizacie (Climatronic) uz maju klapky riadene servomotormi a niekolko cidiel v interieri (slnecne cidlo, vodic, spolujazdec, vonkajsia teplota). To vsak nic nemeni na tom, ze vsade sa montuju kompresory trvalo spojene s klinovym remenom (bez emg spojky) s variabilnym vykonom. Tento vykon je jednak regulovany podla poziadavok na chladenie a samozrejme aj podla stlacenia plynoveho pedalu.

Vzhladom na rok vyroby svojho priblizovadla sa poohliadam po inych priblizovadlach, samozrejme aj inych znaciek (nie som skoda-only-fan) ako napr Suzuki, Kia, Ford a pod. Fakt ma zarazilo, ze v roku 2011 sa do aut montuje tento stary a nevyhovujuci koncept (chladim na plne gule a dohrievam, cuka mi auto).

O to viac ma prekvapilo, ze okrem BMW/VW/Mercedes maju vsetci stare 4 stupnove automaty s hydromenicom (Ak neratam Durashift, co su vlastne servomotory stlacajuce spojku a kyvajuce saltpakou). Aby som nekrivdil, tak renault uz vydal svoju prvu dvojspojkovu prevodovku asi pred polrokom. A to sme zase pri fakte, ze DSG sa da kupit do FABIE2!

Chcem ist k inej znacke, lebo som veril ze za tie peniaze (alebo vacsie) dostanem od (povedzme japoncov) nieco viac, ale zatial som nasiel iba same negativa. Alebo som len zhyckany z "luxusnej" fabie?

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Nie som si istý ale, či objem (množstvo) média má vplyv na chladiaci výkon. Lebo ak klesne objem média pod minimálnu "hladinu", systém ma ochranu a kopresor už nezopne.
    Tak nevím jestli je to pravda. Při cestě do Blanska a zapnuté klimě - najednou ječení z motoru a jakoby mě někdo přidržel za tažné. Zastavím a v motoru kolem trubek vedoucích do kabiny,koule ledu a hadice jak blato, čili chladivo je pryč. 25.5. jde do servisu a tam se uvidí, jestli se zadřel kompresor. Podle zvuku bych tomu klidně i věřil. Potkalo to už někoho?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Niečo podobné mňa, ale nie na Suzuki. Jedneho dňa začalo pri každom štarte 1-2 sekundy zvláštne kvíliť, ale nerobil to remeň, a po nejakom čase prestala klíma chladiť. Zistili únik chladiva z kompresora okolo ložiska/hriadeľu.

Strana 6 z 6 PrváPrvá ... 456

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •