Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 55

Téma: Klimatizácia - točí, netočí

1. Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ....... a pochpopil som ze moj problem bude iba v tom ze fukare davam vacsinou na sklo, pripadne aj na nohy. Lebo o tom ze klima chladi niet pochyb, vzduch ide z fukarov studeny.

ked si zapneš klímu zapni fúkanie na hlavu a vonkoncom nie na nohy, pretože studený vzduch klesá dole a preto ho musíš nasmerovať hore a on postupne klesne

2. Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Ja jsem nerekl, ze mam v aute digitalni klimu. Teplotu poznam podle toho, ze jsem se neco najezdil v autobuse, kde jsem videl na stav teploty na klimatizacnim panelu, takze dokazu diky tomu poznat i rozdil 1 stupne na teplote, pokud jedu delsi dobu ve voze v tricku s kratkym rukavem.

Je jedno jestli ta klima primichava teplej vzduch nebo ne. Faktem je, ze si s ni pekne topim i v zime. Ale v lete je rozdil, jestli dam kolecko centimetr od minimalni teploty, nebo jestli ho dam centimetr vlevo od stredu (12 hodin). Je to slyset, protoze kdyz je to skoro na max, kompresor bezi furt. Kdyz je tam cm od stredu spina jen jednou za pul minuty nebo 45 sekund a bezi zhruba jen neco kolem 10ti sekund. Presne jsem takovou kravinu nemeril. A klima muze stale stejnej tlak mit. Proc ne. Ale zatez na motor dela jen jednou za Xtou dobu. A prave tim se zvysuje spotreba, ze je vyssi zatez na motor.

EDITED BY Suuzuukii: Príspevok prekopírovaný z témy Priemerná spotreba - motor 1.2
    Suzuki Splash 1.2 GLX/AC, Mercedes-Benz W124 300D OM603.912

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Citácia Pôvodne odoslal megaliner Zobraziť príspevok
    Je jedno jestli ta klima primichava teplej vzduch nebo ne. Faktem je, ze si s ni pekne topim i v zime. Ale v lete je rozdil, jestli dam kolecko centimetr od minimalni teploty, nebo jestli ho dam centimetr vlevo od stredu (12 hodin). Je to slyset, protoze kdyz je to skoro na max, kompresor bezi furt. Kdyz je tam cm od stredu spina jen jednou za pul minuty nebo 45 sekund a bezi zhruba jen neco kolem 10ti sekund. Presne jsem takovou kravinu nemeril. A klima muze stale stejnej tlak mit. Proc ne. Ale zatez na motor dela jen jednou za Xtou dobu. A prave tim se zvysuje spotreba, ze je vyssi zatez na motor.
    Môžeš mi vysvetliť, aký vplyv má poloha kolečka kúrenia (ktorým neovládaš nič iné ako len ventil, ktorý reguluje prietok vody z motora do radiátora kúrenia) na činnosť klimatizácie, resp. na frekvenciu spínania kompresora klímy?

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Môžeš mi vysvetliť, aký vplyv má poloha kolečka kúrenia (ktorým neovládaš nič iné ako len ventil, ktorý reguluje prietok vody z motora do radiátora kúrenia) na činnosť klimatizácie, resp. na frekvenciu spínania kompresora klímy?
    Uz sme tu o tom dost diskutovali, mne sa to nezda az taka blbost. Na zaklade doterajsej diskusie v tejto teme som si myslel ze tlakovy snimac ma iba poistnu funkciu, ze pri pretlaku vypne kompresor.
    Ale moze to byt aj presne opacne, tlak je v konecnom dosledku takisto teplota, zmenou teploty pary menia svoj objem a tym padom aj tlak. Tym ze "odoberam" chlad z vymennika, menim tlak v chladiacom systeme a tlakovy snimac spina kompresor aby sa system dochladil. Tym padom strieda spinania kompresora sa meni od potreby chladenia.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Bavíme sa o manuálnej stupídnej klíme v Suzuki, nie o poloautomatickej, ktorá dokáže fúkať vzduch nastavenej teploty, alebo plne automatickej.

Chcelo by to schému kúrenia a klímy, ako je riešený radiátor kúrenia a výmenník klímy. Pretože snímač teploty v interieri, z ktorej by sa klíma "dozvedela" informáciu o potrebnom výkone, chýba.

to ze teplotu v interieri nic nesnima je jasne, samotna klima ma svoj "snimac teploty" (v skutocnosti tlaku) a ten moze spinat kompresor v zavislosti od toho, kolko chladu odoberes z vymennika. Cim je vonku viac teplo, alebo cim je vyssi prietok vzduchu ventilatora, tym viac chladu sa odobere z vymennika.
    Ale mas pravdu, ked tak teraz nad tym rozmyslam, to nemoze mat suvis s teplotou primiesavaneho tepleho vzduchu, lebo toto sa deje az niekde za systemom chladenia. Jedine tak by to mohlo mat vplyv, zeby sa regulatorom teploty skrtila aj nejaka vzduchova klapka od systemu chladenia, ale to sa mi zda malo pravdepodobne.
    Naposledy upravil profiter; 21-01-2010 o 10:23

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

to ze teplotu v interieri nic nesnima je jasne, samotna klima ma svoj "snimac teploty" (v skutocnosti tlaku) a ten moze spinat kompresor v zavislosti od toho, kolko chladu odoberes z vymennika. Cim je vonku viac teplo, alebo cim je vyssi prietok vzduchu ventilatora, tym viac chladu sa odobere z vymennika.

Ale mas pravdu, ked tak teraz nad tym rozmyslam, to nemoze mat suvis s teplotou primiesavaneho tepleho vzduchu, lebo toto sa deje az niekde za systemom chladenia. Jedine tak by to mohlo mat vplyv, zeby sa regulatorom teploty skrtila aj nejaka vzduchova klapka od systemu chladenia, ale to sa mi zda malo pravdepodobne.
    Preto nechápem ako môže ovplyvňovať poloha ovládača/kolečka kúrenia frekvenciu spínania kompresora

s tymi klapakami to nie je az taka blbost, vcera som si to uvedomil, ked som po starte vypol kurenie aby sa motor skor zohrial, ked tocim ovladacom kurenia, ovladam aj nejaku klapku, nie je to iba kohutik kurenia, ako som si doteraz myslel. Je to pocut na prudeni vzduchu. Okrem toho ked uz bol motor teply a kurenie som zavrel, tak v momente isiel z fukarov studeny vzduch. Teda mozno ze na suzuki to je inak, vcera som to skusal na mojej corse.
    Este ma napadla jedna vec, ked som dal po styroch rokoch vymenit chladiacu kvapalinu v Renaulte Thalia, auto zacalo kurit jak besne, jednoducho za tie styri roky sa radiator zaniesol a auto postupne menej kurilo, co si clovek neuvedomuje, po vymene chladiacej kvapaliny to bola prudka zmena. Odvtedy som mal problem s tym, ze ked bolo kurenie zavrete a otvoril som ho, tak sa z kurenia vyvalil aj smrad, ktory po chvili zmizol. Jednoducho mi to pripadalo akokeby som ani neovladal kohutik ale iba klapku a tym ze bola zavreta, tak sa v priestore okolo nejakeho radiatora opalovali plasty. Jednoducho ako keby radiator kuril stale a otvorenim klapky sa regulovala teplota v kabine.
    Naposledy upravil profiter; 22-01-2010 o 08:48

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Len taká poznámka na okraj: keď tak čítam tieto problémy s klímou, tak skôr zvažujem na leto kúpiť CC (coupé cabriolet).
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

nepatláme se příliš v něčem, s čím stejně nic neuděláme a s čím se patlali konstruktéři v předvýrobě? Chtěl jsi klimu? Máš ji. Chladí? Chladí -tak jaký problém. Kdy spíná a vypíná cítím při jízdě. Chci-li předjíždět v kopci kamion - vypínám a basta.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •