Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 55

Téma: Klimatizácia - točí, netočí

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    Ja mam podobny pocit, vlastne uz ked bolo vonku cca 20°C, a zena zacala pouzivat klimu, tak dosla s tym ze to slabo chladi. V hocijakom aute s manualnou klimou v ktorom som doteraz sedel som mohol teplotu regulovat, cize som vedel auto vychladit viac ako bolo potrebne. V SX4-ke mam regulator uplne nalavo a nezda sa mi zeby to nejak super chladilo.
    Účinnosť klímy v Splashi nakoľko klíma v SX4 a v Splashi je prasť jako uhoď

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lee Zobraziť príspevok
    myslím že len zmiešavaš teplý vzduch so vzduchom z klímy
    Rovnako to funguje aj pri digitálnych (automatických) klímach. Nereguluje sa "výkon chladenia", ten ide vždy "naplno", konkrétna teplota sa dosahuje zmiešavaním vychladeného vzduchu a ohriateho vzduchu. Akurát že pri digitálnej klíme to zabezpečujú snímače teploty a servomotorčeky.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

při plném výkonu klimy by měl mít vycházející vzduch kolem deseti stupňů

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Btw. účinnosť klímy je bez exaktného merania (teploty vychladeného vzduchu na výstupe ako poznamenal ROSI) veľmi ťažko a subjektívne hodnotiteľný parameter, pretože stačí že na človeka smaží cez čelné sklo slnko a v kabíne môže byť aj 20 stupňov a i tak bude mať pocit, že je príliš teplo a že klíma nestíha.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Z vlastnej skúsenosti (SX4) viem, že pri veľkých horúčavach stači prepnuť nas.vzduchu na vnútorný okruh a pocit chladu je výraznejší

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Rovnako to funguje aj pri digitálnych (automatických) klímach. Nereguluje sa "výkon chladenia", ten ide vždy "naplno", konkrétna teplota sa dosahuje zmiešavaním vychladeného vzduchu a ohriateho vzduchu. Akurát že pri digitálnej klíme to zabezpečujú snímače teploty a servomotorčeky.
    no pri digitalnej klime by som uz ocakaval, ze sa reguluje chladiaci vykon, cize strieda spinania kompresora, podobne ako v chladnicke, ale na druhej strane to by neriesilo dvojzonovu klimu. Precital som tu diskusiu o ucinnosti klimy v splashi a pochpopil som ze moj problem bude iba v tom ze fukare davam vacsinou na sklo, pripadne aj na nohy. Lebo o tom ze klima chladi niet pochyb, vzduch ide z fukarov studeny.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    no pri digitalnej klime by som uz ocakaval, ze sa reguluje chladiaci vykon, cize strieda spinania kompresora, podobne ako v chladnicke, ale na druhej strane to by neriesilo dvojzonovu klimu.
    Podobne ako v chladničke??? Podľa mňa ani chladnička nereguluje výkon chladenia. Je tam len blbý termostat, ktorý nastavíš na konkrétne hodnoty - maximálna teplota pri ktorej zopne kompresor a začne chladiť a minimálna teplota, ktorú keď dosiahne, kompresor odpojí a zas čaká kým sa vyšplhá na maximálnu dovolenú teplotu.
    Neviem o tom, že by sa dalo technicky nejako vyriešiť "menenie" výkonu chladenia. Ak sa mýlim, rád sa nechám poučiť.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Ja sice klimatizaciu nemam, ale je to tak ako hovori Suuzuukii...proste to bud ide alebo nejde a potom sa tu uz len domiesava so vzduchom z vonku.

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Podobne ako v chladničke??? Podľa mňa ani chladnička nereguluje výkon chladenia. Je tam len blbý termostat, ktorý nastavíš na konkrétne hodnoty - maximálna teplota pri ktorej zopne kompresor a začne chladiť a minimálna teplota, ktorú keď dosiahne, kompresor odpojí a zas čaká kým sa vyšplhá na maximálnu dovolenú teplotu.
    Neviem o tom, že by sa dalo technicky nejako vyriešiť "menenie" výkonu chladenia. Ak sa mýlim, rád sa nechám poučiť.
    iba sme sa zle rozumeli.....na chladnicke si nastavis teplotu, aj ked to nie je hodnota v stupnoch celsia, ale cislo od 0 do neviem kolko. Aku teplotu nastavis tak casto sa bude spinat kompresor. Cize spinanim a vypinanim kompresora regulujes teplotu v chladnicke. a to co ty nazyvas maximalnou a minimalnou teplotou nie su pevne hodnoty, ty na termostate nastavis nejaku pozadovanu hodnotu a ten termostat ma hystereziu, cize zopne vtedy ked teplota stupne nad pozadovanu + nieco a vypne ked teplota klesne pod pozadovanu - nieco, a to "nieco" to je hysterezia.
    a ako si pisal v digitalnej klime to tak nie je, tam sa chladi povedzme na konstantnu teplotu a chladny vzduch sa zmiesava s teplym klapkami, cize reguluju klapky a nie striedave spinanie kompresora.
    Ja osobne som si myslel ze v digitalnej klime by to uz mohlo fungovat ako v chladnicke, ale asi to tak nie je. To ze na chladnicke je iba "blby" termostat, to je iba technicke riesenie, kludne by mohol byt system regulacie digitalny a fungoval by rovnako. Aj izbove regulatory teploty su mechanicke a aj digitalne, obidva iba zapinaju a vypinaju kotol, s tym ze digitalny je presnejsi. Verim tomu ze su chladnicky ktore maju elektronicku regulaciu, v dnesnej dobe to nemoze byt ani cenovy problem, tam skor ide o jednoduchost a spolahlivost riesenia.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No, čiže aby sme k niečomu došli

CHLADNIČKA: funguje tak, že kompresor buď ide, alebo nejde - parameter ktorý o tom rozhoduje či točí alebo netočí je "zjednodušene povedané nastavená teplota na termostate".

AUTOKLÍMA: funguje tak, že kompresor rovnako buď ide, alebo nejde - ale parameter, ktorý o tom rozhoduje je TLAK v systéme, nie TEPLOTA. Požadovaná teplota sa dosahuje práve tým zmiešavaním teplého a studeného vzduchu.

Súhlasiš?

Strana 3 z 6 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •