Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 55

Téma: Klimatizácia - točí, netočí

1. Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Predchádzajúci text som radšej vymazal, aby v budúcnosti nemiatol. Dnes som bol opäť v servise. Pretesnili spoj medzi hadicou od kompresora a predným chladičom. Napustili systém na objemom o 20g vyšším ako doporučuje servisný manuál (zo včerajšieho plnenia chýbalo asi 30g), pohrali sa (popritláčali) akýsi výčnelok na hornej časti expanzného ventilu. Domov, asi 20 km, som prišiel ako v chladničke. Cestou som 2x odstavil a pozoroval spojku kompresora. Počas 3 minút ani raz pri voľnobehu nevypla, aj keď počas jazdy som už jej vypnutie a zopnutie sporadicky zaregistroval. Vonkajšia teplota nebola vysoká, ale bola presne rovnaká ako včera, rovnako na auto počas jazdy svietilo slnko ale včera chlad v porovnaní s dnešným nebol takmer žiaden.

2. Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Dúfam že to vydrží.

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Predvolené Re: Klimatizácia - točí, netočí

Ja mám na ignise manualnu klímu a tiež cykluje kompresor nepravidelne asi podla toho, ako má nachladené. A robí to tak aj na forde fiesta. Cvaknutie elektromagnetu spojky je aj počuť pri stojacom aute. Snímač nachladenej teploty musí mať, inak by asi zamrazovalo potrubie .
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Ja mám síce Ignis, ale kompresor tiež zopína cyklicky.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dnes som stopol tu klímu. A beží to vždy cca 6 sekúnd zopnuté, potom cca 8 sekund rozopnuté a zas 6 sekúnd zopnuté atď.

Lokalita
    Rajecké Teplice

No,
    ono je to trošku zložitejšie! Pracujem s tym každy den, robím elektrikára v Kií a tak viem ako to fuguje "trošku".

Takže:
    po tom ako stlačiťe vo vnútri vozidla A/C riadiaca jednotka motora skontroluje tlak na snímači na potrubí klimatizácie a keď vyhodnotí, že je nad minimálnou hranicou(je dosť chladiaceho média R134a) a pod maximálnou hranicou(nieje pretlakovaná) zopne el. magnetickú spojku.
    Keď je tlak na maxime, tak ju odopne.
    Zopnutie môže trvať 5s alebo aj 60s záleží od toho, ako tlači kompresor, aké je teplo.
    Teplota potrubia je cca 5°C a keď je teda vonku 35°C tak musí tlačiť viac, aby udržalo teplotu ako keď je 25°C
    Takže zapínanie a odopínanie el.magnetickej spojky vôbec nemusíte sledovať, keď to však robí v sekundových intervaloch môže byt problém v tom, že je pretlakovaná.
    Ďalšia skutočnosť, ktorá ovplyvnuje odopínanie el.spojky je akcelerácia, ak prudko pridáte, tak riadiaca jednotka odpojí el.mag.spojku aby sa výkon využíval na zrýchlenie a nie na chladenie!

Ak by boli otazky,a budem vedieť, tak sa rád podelím!
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Super Chamo
    Neveril som, že to je zopnuté non stop, fyzika nepustí

Lokalita
    Rajecké Teplice

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    fyzika nepustí
    Tak tak, ani ľadnička stále nechladí! :P
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Citácia Pôvodne odoslal Blesk Zobraziť príspevok
    Mám novú SX4 s manuálnou klimatizáciou ktorá je pri vyšších teplotách nedostatočne účinná.
    Ja mam podobny pocit, vlastne uz ked bolo vonku cca 20°C, a zena zacala pouzivat klimu, tak dosla s tym ze to slabo chladi. V hocijakom aute s manualnou klimou v ktorom som doteraz sedel som mohol teplotu regulovat, cize som vedel auto vychladit viac ako bolo potrebne. V SX4-ke mam regulator uplne nalavo a nezda sa mi zeby to nejak super chladilo. V com vlastne spociva regulacia teploty v pripade manualnej klimy, ovplyvnujem regulatorom aj vykon chladenia, alebo len studeny vzduch z klimy zmiesavam s teplym od motora ?

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

myslím že len zmiešavaš teplý vzduch so vzduchom z klímy
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Strana 2 z 6 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy